27.8.2016 1. kolo KPMD

sestava: Volek (8), Tesař (8), Sloup (8), Janda (8), Hlinka (7), Novotný (7), Tichý (9), Chudoba (8), Vrbata (7), Brejcha J. (7), Vamosh (8)

lavička: Santner (8), Holeček (7), Brejcha V. (7), Lukasch

branky: Vamosh 6x, Tichý 2x, Chudoba 2x, Brejcha J.

Dnes si svoji premiéru užila i banda našich mladíků. V souboru našich mladých nadějí nezůstal od loňské sezóny kámen na kameni. Až na pár výjimek tým tvoří samé nové tváře. Opět bude chvíli trvat, než si sestava sedne a kluci se pokusí sehrát. Proti nováčkovi soutěže jsme ale přesto nastupovali v roli favoritů a chtěli jsme dnes ukořistit všechny body. Také trenér Konopík měl k dispozici prakticky celý kádr. Teplota stále stoupala, takže nebylo nač čekat.

Po několikaminutovém vzájemném oťukávání Saša v 7. minutě přenáší hru na pravou stranu, kde se ze střeleckého úhlu dostává Miči. Přesto zakončuje a obstřeluje vybíhajícího gólmana. Jeden z vrátivších se hostujících zadáků ale balón z branky vykopává. Hned vzápětí podnikáme další rychlý výpad do soupeřovy obrany. Miči ze středu hřiště vysouvá po levé straně Honzu, který po chvíli vrací balón na hranici malého vápna, kde operuje nehlídaný Saša. Tomu již nečiní žádný problém kouli doklepnout do branky – 1:0. (so) Ve 12. minutě se Saša tentokráte vyhýbá ofsajdové pasti, když dostává od svých spoluhráčů příhru, ale chybí mu rychlost. Zkouší tedy lobovat vybíhajícího gólmana, ale oblouček není ideální a brankář balón v klidu ze vzduchu stahuje. Ve 20. minutě Mára ideálně vysunuje opět za hostující obranu Sašu, který z pravé strany šestnáctky krásně obstřeluje vyběhnutého gólmana na zadní tyč – 2:0. (so) Ve 25. minutě Pažout dostává příhru do běhu na pravou stranu, udrží hráče na zádech, zatahuje míč do šestnáctky a posílá balón do středu šestnáctky Sašovi. Ten si kouli kopačkou nadhodí a hlavičkou lehce posílá míč nad bezmocným gólmanem obloučkem do sítě – 3:0. (so) Za další dvě minuty naši zadáci nezachytávají soupeřův dlouhý nákop a jeden z protihráčů se hrne z pravé strany do zakončení. Naši vracející se zadáci ho ale dostávají pod tlak, takže jeho střelecký pokus míjí o pár čísel bližší tyč našeho zařízení. Ve 30. minutě hrozí opět hosté, když jim necháváme trochu prostoru ve středu hřiště. Jeden ze soupeřů se dostává na hranici šestnáctky z pravé strany a tvrdě pálí. Na jeho umístěnou střelu sice Venca nedosahuje, ale balón končí na pravé tyči a odráží se zpět do pole na opačnou stranu. Tam dobíhá další ze soupeřů, ale tomu do jeho dorážky v poslední možné chvíli padá jeden z našich obětavě se vracejících zadáků. Po několika odrazech se balón s pořádnou porcí štěstí ocitá v koši našeho kýpra. Ve 34. minutě musí ze hřiště Hlína, který má potíže s dýcháním. Na hrací plochu vbíhá Santi. V další minutě podniká nádhernou individuální akci Miči. Náš štírek prochází středem hřiště jako nůž máslem. V rychlosti si pohraje i s posledním zadákem a vybíhajícímu gólmanovi nedává vůbec žádnou šanci, když podél jeho těla posílá kouli k levé tyči – 4:0. (so) Ve 37. minutě Pažout zatahuje s trochou štěstí balón po pravé straně. Vzápětí posílá centr na zadní tyč, kde Santi nejdříve zkouší trefit kouli z první, ale má prasklý výplet. Po efektním promáchnutí si balón přeci jen zpracovává a nekompromisně ho ze tří metrů posílá někam do desátého patra. Na našich mladících je vidět, jak moc si dnes chtějí dokázat, že fotbal hrát umějí a hodlají uspět. Po počátečním rozkoukávání vzali otěže zápasu do vlastních rukou a soupeři vůbec nedávají vydechnout. Největší problémy nám dělá časté ofsajdové postavení našich útočníků. Uvidíme, zdali někomu nedojdou ve velkém vedru po přestávce síly.

Do druhého poločasu střídáme gólmany, když Vencu nahrazuje Petr. Již ve 44. minutě se po našem dlouhém autu dostává k balónu Saša, který využije skákající koule a obloučkem ji ponad gólmanem posílá z pravé strany do sítě – 5:0. (so) Za další dvě minuty zahráváme roh na levé straně nakrátko. Mára si bere balón, přechází přes obránce a z levé strany velkého vápna svým pokusem razítkuje levou tyč hostující branky. Ve 49. minutě se dostává jeden ze soupeřů za naši obranu, ale Petr včas vybíhá ze své branky, zmenšuje protihráči střelecký úhel a vykrývá jeho střelu. V 53. minutě si Mára připisuje další gólovou příhru, když za hostující obranu se mu daří vysunout Mičiho, který si píchne kouli před vybíhajícím gólmanem a balón pohodlně uklízí do prázdné branky – 6:0. (so) V 56. minutě Pažouta protáčí Vašek. V 59. minutě vidí jeden ze soupeřů žlutou kartu, když neudrží nervy na uzdě a vyprovází bránícího Mimiho kopancem v přerušené hře. Hned v další minutě se po levé straně uvolňuje Santi, který zkouší přízemní střelu. Ta sice gólmanovi proklouzne pod tělem, ale ten balón zachycuje ještě před brankovou čarou. V 61. minutě Honza přihrává středem hřiště Mičimu, který v rychlosti přehazuje vybíhajícího gólmana. Balón mířící vedle branky se Miči snaží doběhnout, což se mu i podaří, ale již nemá sílu doklepnout míč do prázdného zařízení. V 64. minutě si ve středu hřiště předkopává balón na levou stranu Mára, obíhá protihráče, namíří si to do šestnáctky, kde posadí na zadek posledního soupeřova zadáka a z velkého vápna umisťuje balón přesně k levé tyči. Gólman se natahuje marně – 7:0. (so) Hosté pomalu ale jistě odcházejí jak fyzicky tak psychicky. Za další dvě minuty vysouváme středem hrací plochy Mičiho, který sám již může proti vybíhajícímu gólmanovi zakončovat, ale ten ještě volí příhru na lépe postaveného Sašu, který pouze doklepává balón do prázdné branky – 8:0. (so) V další minutě rychle získáváme míč a Santi vysouvá Sašu, který prakticky v chůzi dokončuje akci, když z velkého vápna pálí přesně k levé tyči – 9:0. (so) V 68. minutě Santi nešetrně přerušuje jednoho ze soupeřů na naší polovině a v rukou sudího se objevuje žlutá karta. Nařízený přímák posílá soupeř do naší šestnáctky, kam si nabíhá jeden z protihráčů, který ale vidí, že bude příliš krátký a tak volejbalovým způsobem zasmečuje vedle naší svatyně. Za „Maradonovu“ ruku je zákonitě odměněn žlutou kartou. V 70. minutě obcházíme ofsajdovou past soupeře, když si ze zadních pozic zabíhá pro balón Vašek. Rázem jde zcela sám na gólmana a dlouho vymýšlí, jak na něj vyzrát. Akce končí tím, že gólman v klidu nachází kuličku ve své náruči. Ani v další minutě se nám nedaří lépe, když další dvě připravené tutovky nám soupeřův gólman dokáže vykrýt. V 74. minutě se nejdříve po levé straně dostává za obranu Mimi, který z velkého vápna trefuje levou tyč. Balón ale rychle dostáváme zpět na naše kopačky. Na konci naší následné akce je Honza, který si povodí jednoho ze zadáků a posílá balón po zemi do protipohybu gólmana k levé tyči – 10:0. (so) Hned v další minutě sledujeme další neskutečné Márovo zrychlení po levé straně, který zkouší ještě svoji akci vyšperkovat kličkou ve vápně jednomu ze soupeřů. Ten toho ale již má dost a faulem přerušuje další Márův postup – penalta. Balón si staví proti všem předpokladům faulovaný hráč a posílá míč přesně doprostřed branky pod tělem nešťastného gólmana – 11:0. (so) Sudí poté utkání ukončuje.

Pro naše nově se tvořící mužstvo to dnes byl ideální zápas na rozehrání. Mládenci si s chutí zahráli a zastříleli. Když soupeři ve druhé půli došly veškeré síly, bylo po zápase. I když jsme dnes nepotkali zrovna nejsilnějšího protivníka, každé utkání, ve kterém si můžeme vyzkoušet různé herní situace, nám pomůže posunout se dále. Můžeme se nyní pouze těšit na to, kterak naši mladíci na sobě budou dále pracovat. Že v nich určitý potenciál dříme, jsme dnes mohli určitě vysledovat.