4.6.2016 22. kolo KPMD

sestava: Lukasch (7), Toman (7), Frank (7), Krejčí (7), Kořan (8), Ulrych (6), Skopový (7), Gashi (7), Krejča (8), Vámos (7), Šural (7)

lavička: Chudoba (8), Karpíšek (7), Brejcha (6)

branky: Krejča 2x, Chudoba 2x, Gashi, Vamosh

Také naši mladíci mají již po sezóně, se kterou se rozloučili důstojně, když vrátili rokycanským kopáčům porážku z podzimního vzájemného utkání. Bohužel podrobná reportáž tentokrát není k dispozici, poněvadž jediný akreditovaný novinář měl co dělat, aby ustál předchozí drama se šťastným koncem pro naše starší dorostence.

Každopádně naše mladé naděje se od úvodních minut zakousli do soupeře, a i když opět neproměnili několik brankových příležitostí, zásluhou Bena a v poslední minutě první půle Saši šli do šaten se zaslouženým vedením v zádech. Po přestávce se konečně dvakrát trefil i neúnavný dříč Cigi a skvělé utkání odehrál střídající Mára, který si své dva premiérové zásahy schoval až na poslední zápas sezóny. Po prostřídání jsme závěr zápasu dohrávali v deseti právě bez lehce zraněného Cigiho. Soupeř této okolnosti dokázal využít pouze ke zkorigování výsledku na konečných 6:2 v náš prospěch.

Naši mladší dorostenci tak v konečném účtování obsadili pěkné třetí místo, i když oni sami moc dobře vědí, že mohli s klidem pomýšlet na ještě lepší umístění. Kluci se ve většině utkání dokázali prezentovat kvalitní kombinační hrou a to jediné, co je občas sráželo dolů, byla častá mizerná střelecká produktivita. I tak ale zaslouží za svoje letošní působení v krajském přeboru velkou pochvalu, poněvadž podobně jako v jiných ročnících bylo nejtěžší najít tu správnou tvář celého týmu a vytvořit partu, která na sobě bude pracovat. V řadách našeho letošního mladšího dorostu se objevilo plno kopáčů, kteří mají správné předpoklady pro další výkonnostní růst. Budeme je proto sledovat i nadále a uvidíme, zdali se dokáží prosadit i v příštích sezónách. Tak na shledanou na letním soustředění.