28.5.2016 21. kolo KPMD

sestava: Červík (7), Toman (8), Frank (7), Krejčí (8), Mareš (7), Ulrych (7), Skopový (8), Gashi (8), Krejča (8), Chudoba (7), Šural (7)

lavička: Vámos (7), Brejcha (6), Kořan (7), Lukasch (7)

branky: Skopový, Krejča

Po dvou výhrách na penalty chtěli naši mladíci znovu zažít tříbodové vítězství. Čekal nás soupeř ze středu tabulky, který na jaře uhrál několik zajímavých výsledků. Sestava byla prakticky totožná jako v minulém utkání, protože Kořan vyloučený v předchozím utkání byl potrestán pouze důtkou a dopsali jsme jej proto o poločase do zápisu o utkání. Hrálo se v úmorném vedru, ve kterém rychle ubývaly síly.

Zápas začínáme aktivně a tlačíme se do zakončení. Ve 2. minutě si centr z pravé strany zpracovává Cigi, který se obtočí kolem domácího zadáka a pálí. Domácí gólman se zahřívá a střelu vytahuje na roh. Máme opticky více ze hry. Ve 14. minutě si na kolmou příhru za obranu nabíhá opět Cigi. Je ale bohužel příliš blízko vybíhajícímu gólmanovi a svůj pokus posílá právě do něj. Hned v další minutě znovu Cigi z levé strany vápna pálí na domácí branku, ale místní kýpr fantastickým reflexem míč vytahuje na břevno svojí svatyně. Balón je ale stále ve hře. Do šestnáctky se s ním natlačí Šury, kterého jeden z místních chasníků zastavuje nedovoleným zákrokem. Balón si bere Cigi, kterému ale gólman vystihuje stranu a dalším výborným zákrokem posílá kouli na roh. Ve 23. minutě se znovu Cigi ocitá za domácí obranou. Zkouší vybíhajícímu gólmanovi kličku na levou stranu, při které se vzápětí ocitá na zemi. Penalta a žlutá karta gólmanovi jako bonus. Míč si tentokráte staví Ráďa, který si vybírá stejnou stranu jako před několika minutami při své penaltě Cigi. Poněvadž gólman ale tentokráte volí opačnou stranu, balón konečně končí v síti domácí branky – 1:0. (so) Ve 27. minutě si první větší příležitost vytváří domácí hráči. Jeden ze soupeřů kličkuje po pravé straně a dostává se k nebezpečné střele. Červovi se přízemní pokus daří vykopnout do hřiště. Hned v další minutě centrujeme za obranu, kde Vojta svým důrazem platí na soupeře a pálí z pravé strany šestnáctky k bližší tyči. Domácí gólman ale znovu prezentuje svoji extratřídu a střelu reflexivně vyráží na roh. Ve 31. minutě si na další centr za domácí obranu nabíhá Cigi, který tentokráte volí jiný způsob zakončení. Vybíhajícího gólmana se mu sice přehodit lehkým obloučkem podaří, ale balón bohužel míjí o pár čísel i vzdálenější tyč. Za další dvě minuty jsou tady domácí s rychlým brejkem po pravé straně. Jeden ze soupeřů využívá své rychlosti a letí z pravé strany do šestnáctky. Následnou střelu se vybíhajícímu Červovi sice daří trochu zblokovat, ale nestačí to. Balón se dokutálí do naší sítě – 1:1. :-@ Vyrovnávací branka nás poněkud rozhazuje a nejvíce zřejmě našeho gólmana. Ten ve 36. minutě rozehrává přímo na nohu pár metrů před ním zevlujícího soupeře. Protihráč je naštěstí až příliš překvapen nenadálou situací, takže svůj samostatný postup zakončuje pouze střelou do našeho gólmana, který tak napravuje svoji šílenost. V 39. minutě dostává do běhu balón Šury, který jde rázem sám na gólmana. Následnou střelu domácí démon vyráží před sebe přímo k nohám osamoceného Máry, před kterým zívá prázdná branka. Mára je bohužel při své doklepávačce až tragicky přesný. Trefuje totiž pouze pravou tyč a odražený balón poté ponecháváme svému osudu, takže končí v náruči domácího gólmana. V poslední minutě hoří pravá lajna za sprintujícím Kubou, který za sebou nechává všechny soupeře. Od brankové čáry poté posílá příhru pod sebe na hranici malého vápna, kde operuje Mára. Tomu ale bohužel dnes není souzeno, poněvadž selhává i při své druhé tutovce, když tentokráte zařízení vůbec netrefuje. Prakticky každá naše akce troskotá na famózním domácím gólmanovi. To je také důvod poločasové remízy. Druhá půle bude ve velkém horku obrovsky těžká. Nesmíme ale přestat s naším dobýváním soupeřova území. Dnes bude zřejmě rozhodovat větší vůle jednoho ze soupeřů.

Do druhé půle střídáme gólmany, když Červa nahrazuje Jirka a místo Máry jde na hřiště Venca. Ve 44. minutě se Kuba uvolňuje na pravé straně domácí šestnáctky a pálí. Gólman střelu vyráží před sebe. K balónu se před dobíhajícím gólmanem u pravé brankové čáry dostává znovu Kuba. Podrží ho na kopačkách a posílá ho do vápna. Tam se do míče opírá Šury, do jehož přízemního pokusu stíhá na brankové čáře fantastickým zákrokem sáhnout přesouvající se gólman. Naši hráči se tak již mohou pouze znovu chytit za hlavu. V 50. minutě Vojtu protáčí Saša. V 57. minutě Cigi vysouvá po levé straně Bena, který si to namíří do šestnáctky proti vybíhajícímu gólmanovi. Jeho následná střela ale znovu končí hezkých pár metrů vedle vzdálenější tyče. V 65. minutě podstoupíme na levé straně dva těžké osobní souboje, když nejdříve Cigi posouvá balón po čáře, aby ho Víťa dokázal ještě zachytit na hrací ploše, a zkouší se s ním vydat směrem k brance. Po pár metrech je ale jeho souboj s jedním ze zadáků vyhodnocen ze strany soupeře jako nedovolený. Přímák Ráďa posílá na zadní tyč, kde se do vzduchu nejvýše vyšplhá Cigi a hlavičkou z pravé strany ke vzdálenější tyči konečně nachází protizbraň na kouzla domácího gólmana – 2:1. (so) Víťu střídá Koři. Domácí hráči začínají hrát vabank a snaží se útočit ve více lidech. Několikrát se dokonce dostávají do přečíslení, ale naši zadáci o sobě vědí a všechny výpady dokáží přerušit. V 74. minutě vidí Ráďa žlutou kartu za kopnutí do balónu v přerušené hře. V další minutě naopak jeden ze soupeřů zbourá ve výskoku Šuryho také za žlutou kartu. Hra je hektická, přelévá se ze strany na stranu, ale pouze po šestnáctky obou týmů. V poslední minutě na levé straně vyplave Cigi a pálí z nějakých 25ti metrů. S jeho táhlým pokusem si ale domácí gólman znovu dokáže poradit, když balón vyráží na roh. To nám ale již stačí, abychom náročný zápas dokázali dotáhnout do vítězného konce.

Famózní výkon domácího gólmana dlouho udržoval naději na bodový zisk domácího celku. Naši hráči selhávali i v těch nejvyloženějších příležitostech. Nakonec se nám soupeře ale podařilo doslova přetlačit. Každopádně opět musíme naše kopáče pochválit za kvalitní kombinační hru, i když se nám nedařilo při zakončení. Při pohledu na tabulku nás mohou nyní mrzet zbytečně ztracené body v některých solidně rozehraných zápasech. Nemuselo zůstat u třetího fleku, který máme nyní nadosah. V posledním utkání sezóny máme co vracet rokycanským maníkům. A poslední utkání navíc doma se přeci neprohrává. Tak předveďme na závěr sezóny podobně kvalitní výkon jako dnes a zkusme ještě přidat pár branek navíc.