28.5.2016 21.kolo KPSD

sestava: Sklenář (10), Gruncl (10), Grasl (10), Ženíšek (10), Janda (10), Milan (10), Puchoň (10), Fakan (10), Vokáč (10), Kopáček J. (10), Dušička (10)

lavička: Bušek (10), Mader (10), Dušák (10), Kopáček L. (10), Přibáň (-10), Karpíšek (10)

branky: Kopáček J. 3x, Dušička 2x, Milan, Puchoň, Ženíšek

K předposlednímu utkání sezóny jsme nemuseli cestovat daleko. Soupeřem nám dnes byl beznadějně poslední celek tabulky – plzeňský Rapid. Tři body byly povinností. Navíc jsme se chtěli prezentovat kvalitní kombinační nátlakovou hrou a hlavně proměňováním šancí. Jedinou komplikací tak měla být „pouze“ neúčast trenéra Dejmka, u kterého dnes došlo k zápasové kolizi. Museli jsme se mít proto na pozoru, poněvadž se nám v minulosti již pár zápasů, kdy nebyl přítomen kouč, hrubě nepovedlo. Trenérské notičky ale do ruky dostal zkušený matador Schejbal, který do placu ihned hodil několik pro něj tak typických sázek. Ještě stihl vyřadit ze základní sestavy simulanta Přibáně a v dusném horku, ve kterém mohly síly rychle ubývat, jsme šli na věc.

Již od začátku zápasu je jasné, že dnes to bude o poctivém dobývání domácího území. Hraje se převážně na polovině Rapidu a začínají přicházet naše šance. V 5. minutě se po levé straně rozbíhá Bejk, který si to namíří do vápna, ale jeho střela z úhlu končí vedle vzdálenější tyče soupeřovy svatyně. Ve 13. minutě letí centr z pravé strany do vápna. Na něj si ideálně naskakuje Bejk, jehož hlavičku ale domácí gólman reflexivně vyráží od své bližší tyče na roh. V další minutě sbíráme gólmanův výkop a Graslík trká balón za domácí obranu, kam si nabíhá znovu Bejk, který svůj samostatný nájezd středem hrací plochy zakončuje přesně – 1:0. (so) V 17. minutě si na levé straně pohraje s jedním ze soupeřů Voky a od levé brankové čáry posílá příhru pod sebe do vápna. Tam si zabíhá nikým nehlídaný Schürrle, který zavraždí tutovku, když balón ošetří několik metrů vedle pravé tyče. V tuto dobu již máme na svém kontě navíc spoustu střel, které ale všechny končí mimo domácí zařízení. Až ve 20. minutě si balón před domácí šestnáctkou bere Bejk. Navádí si kouli na střed a z hranice velkého vápna posílá míč přesně k levé tyči mimo gólmanův dosah – 2:0. (so) Ve 26. minutě podnikáme rychlý brejk po pravé straně. Bejk tahá balón a posílá ho do šestnáctky trochu na paty sprintujícího Pepíka. Ten ale vzápětí využívá nedůrazu domácích zadáků, obírá je o hračku a z otočky posílá kouli o pravou tyč do sítě – 3:0. (so) Stále nenecháváme domácí hráče vydechnout, ale opět nám schází větší klid při zakončení. Ve 34. minutě zahráváme roh z pravé strany. Bejk centruje na přední tyč, odkud balón propadá klubkem hráčů až k zadní tyči, kde Luky nemá nejmenší problém pohodlně doklepnout volnou kouli do prázdné branky – 4:0. (so) Ve 38. minutě již poněkolikáté sbíráme výkop domácího gólmana a daří se nám vysunout Bejka za soupeřovu obranu. Ten postupuje sám na vybíhajícího brankáře, ale míč si v poslední chvíli předkopává až příliš a k lepšímu zakončení mu tak již nezbývá více prostoru. Za další dvě minuty Bejk vystihuje mizernou rozehrávku domácích kopáčů a z otočky bez respektu trefuje břevno domácí branky. Ve 41. minutě letí další centr od pravého rohového praporku. Nejvýše se vyšplhá Žéňa, který hlavičkuje pod břevno. Radost mu ale kazí jeden ze soupeřů, kterého balón šťastně trefuje. Rozložení sil na hrací ploše je zřetelné. Naše pohodlné vedení ale mohlo být daleko vyšší, kdybychom zodpovědněji řešili vytvářené příležitosti. Soupeřovy sporadické útočné výpady vcelku bez problémů zachytáváme. Otázkou tak zůstává pouze výše konečného skóre, pokud se naši hráči neuchýlí k údržbě.

Trenér Schejbal začíná po přestávce protáčet sestavu. Víťu, který v týdnu prodělal určité zdravotní komplikace, nahrazuje Karpy. Graslíka potom střídá Duši. Ve 47. minutě sledujeme naši krásnou strkačku už v domácí šestnáctce. Bejk svoji příhrou vybízí k zakončení Schürrleho, který dostává balón proti noze. Náš kolotočář se tentokráte pochlapí a pálí pod břevno domácí svatyně. Bohužel radost mu kazí místní kýpr, který bombu efektním zákrokem vytahuje nad svoji branku. V 50. minutě si o střídání říká Grunclík, když jasný balón místo do hřiště posílá na louku. Na hrací plochu tak vbíhá Láďa. V další minutě Bejk nachází na levé straně Vokyho, který se pohlednou kličkou zbavuje svého strážce, ale vše následně zabíjí svým zakončením, když v ideální pozici posílá balón někam do desátého patra. Neuběhne ani minuta a rychle rozehráváme standardní situaci ve středu hřiště. Ladný oblouček nachází na pravé straně za obranu si nabíhajícího Žéňu, který míč dostihuje ještě před brankovou čarou a posílá ho pod sebe na hranici malého vápna. Náš první pokus je sice zblokován, ale míč se odráží přímo k Schürrlemu, který protrhává své dnešní střelecké trápení a posílá přízemní střelu z pravé strany přesně ke vzdálenější tyči – 5:0. (so) V 56. minutě Bejk posílá svůj další roh z pravé strany do šestnáctky soupeře. Tam si na centr naskakuje znovu nejvýše Žéňa, jehož prudká hlavička ohýbá zasahujícímu gólmanovi rukavice a končí za jeho zády – 6:0. (so) Svoji šanci vyčekal Ejdy, který prostřídává Fakyho. V 58. minutě Bejk hlavou posunuje dlouhý nákop do běhu Pepíkovi. Ten si v rychlosti také hlavou trká kouli před sebe, nechává za sebou soupeřovy zadáky a krásnou křížnou střelu posílá z pravé strany přes zadní tyč do domácí sítě – 7:0. (so) V 63. minutě trenér Schejbal ze hřiště takticky stahuje Vokyho, poněvadž začíná aktuálně hrozit, že by si náš záložník mohl nějakým nedopatřením vstřelit branku. Voky tak prohrává s koučem sázku a na hřiště vbíhá Oskar. Tempo hry poněkud upadá jednak kvůli jasnému výsledku jednak pro dusné počasí. V 69. minutě soupeř podniká po našem rohu ojedinělý brejk, kdy se dokonce dostává do zakončení. Soupeřovu střelu z úhlu ale Karpy vyráží na roh. V 78. minutě se na pravé straně uvolňuje Bejk a od brankové čáry posílá svoji nabídku do soupeřovy šestnáctky. Tam již máme možnost sledovat starého dobrého Schürrleho, který balón podebírá a ten končí tři metry nad brankou. Hned v další minutě se balón odráží za domácí obranu k poněkud překvapenému Bejkovi, který může jít sám v klidu do vápna, ale jeho pohodlnost tentokráte vítězí. Místo, aby udělal několik kroků, natáhne a pálí ještě zpoza šestnáctky. Samozřejmě trefuje statického gólmana. V 81. minutě sledujeme po dalším našem rohu závar v domácí šestnáctce. Balón se dostává přímo k Pepíkovi, který operuje na malém vápně a z otočky pálí přímo do levé tyče místního zařízení. V 84. minutě si Schürrle navádí balón středem hřiště a zpoza šestnáctky posílá tvrdou střelu na domácí branku. Gólman míč pouze vyráží před sebe, kam se jako první dostává Pepík, jenž využívá své rychlosti. Všichni poté sledujeme, co naše tykadlo trefí tentokrát. Kupodivu se Pepík pekelně koncentruje a podél gólmana kompletuje svůj již třetí letošní hattrick – 8:0. (so) Sudí chvíli na to končí zápas.

Pro povinné vítězství jsme vcelku v poklidu dokráčeli. Dnes nás zahazované šance mrzet nemuseli. Všichni ale víme, že v příštím klíčovém utkání celé sezóny se nám každá špatně vyřešená situace krutě vymstí. Trenér Schejbal byl s dnes předvedenou hrou natolik spokojen, že se uchýlil k bezprecedentnímu ohodnocení všech hráčů. Je takřka jisté, že za týden v případě našeho vítězství v posledním utkání celé sezóny, bude trenér Dejmek reagovat obdobně. Co by to znamenalo – další zápis do klubové historie. Není potřeba cokoliv říkat. Mládenci vědí, že vše mají ve své moci. Rozlučme se se sezónou výkonem, za který se nebudeme stydět, ať si po zápase můžeme pořádně zařvat: Ani Ajax, ani Bayern …!!!