SŠ Plzeň MD – TJ Jiskra Domažlice 2:2 (2:1) 5:4 na p.k.

21.5.2016 20. kolo KPMD

sestava: Červík (8), Toman (7), Kořan (5), Krejčí (7), Mareš (8), Ulrych (7), Skopový (8), Gashi (7), Krejča (7), Vámos (7), Šural (7)

lavička: Chudoba (7), Frank (7), Brejcha, Lukasch

branky: Vámos, Šural

Dnes naše mladé pušky čekal zápas s horkým adeptem na letošní celkové prvenství. Domažlický celek se ale v jarních zápasech potýká s velkými problémy, poněvadž jeho hráči vypomáhají svým nepočetným starším kolegům. Také dnes prakticky všichni hráči z týmu mladšího dorostu soupeře více či méně zasáhli do předchozího utkání starších dorostenců. To měla být zákonitě voda na náš mlýn. Hodlali jsme soupeři oplatit podzimní nešťastnou prohru na chodské půdě.

Úvod utkání nám vychází na výbornou. Již ve 2. minutě Ráďa vymýšlí pěkný oblouček za hostující obranu, kam si do šestnáctky nabíhá Cigi. Ten potáhne balón a posílá ho před vybíhajícím gólmanem na opačnou stranu vápna, kde zcela osamocený Saša doklepává kouli do prázdné branky – 1:0. (so) Cigi v 5. minutě vidí žlutou kartu za dokončení akce po odpískání ofsajdu. V 8. minutě navíc jeden z hostujících zadáků nezpracuje balón a ten propadá za něj. Šury využívá jeho chyby a postupuje najednou sám na vybíhajícího gólmana. Bohužel vzápětí dělá nepovedenou kličku přímo do gólmana a ten míč vyráží do strany. Následnou naši příhru do vápna si soupeř již dokáže pohlídat. Jednu z klíčových situací utkání vidíme v 17. minutě. Koři si zahrává na posledním a přichází o balón. Kuba Selnar na něj zkrátka vletí a obere ho o hračku. Koři se s tím nechce smířit a tahá za záchrannou brzdu. Bohužel nemůže následovat nic jiného než červená karta a předčasný Kořiho odchod pod sprchy. Navíc hosté kopou přímák z nějakých 18ti metrů z pravé strany. Sely z něj poté trefuje levou tyč, od které se balón odráží zpátky do pole. Bohužel naši hráči nejsou schopni dostat míč do bezpečí a jeden ze soupeřů ho bezpečně uklízí k levé tyči – 1:1. :-@ Je vyrovnáno a nás navíc čeká celá hodina hry o deseti hráčích – hezké vyhlídky. Ve 23. minutě sudí uděluje žlutou kartu jednomu ze soupeřů za přerušení aktivního Víti na levé straně. Za další dvě minuty se další ze soupeřů pěkně obtočí kolem jednoho z našich zadáků a postupuje z levé strany na naši branku. Červ si na něj ale počíhá a jeho přízemní střelu mu výborným zákrokem dokáže zlikvidovat. V další minutě posíláme balón za obranu soupeře. Hned dva naši hráči zkouší zatlačit na vybíhajícího gólmana, který je sice u míče dříve, ale jeho odkop není z nejjistějších. Šury vletí mezi soupeřovy zadáky, svým důrazem se dostává k balónu a z hranice velkého vápna trefuje opuštěnou chodskou svatyni – 2:1. (so) Vedoucí branka naše hráče ještě více nakopává a ti zkouší svým pohybem zaplnit mezeru po vyloučeném Kořim. Ve 34. minutě prochází středem hřiště Ben a posílá svůj oblouček za hostující obranu. Tam si zabíhá Šury a z hranice šestnáctky pálí bohužel pouze doprostřed branky, kde stojí připravený gólman. Neuběhne ani minuta a přísnou žlutou kartu vidí zblízka Saša, který po odpískání lehce posune balón proti soupeři. Chvíli poté sledujeme obrovský závar v naší šestnáctce, když nejdříve Sely svojí zasekávačkou nechá pod sebou projet po trávě jednoho z našich zadáků, aby vzápětí vyslal na naši branku svoji navštívenku. Červ tvrdou střelu vyráží před sebe. Soupeř se dostává ještě k dorážce, ale tu se našim zadákům naštěstí daří zblokovat na roh. Minutu před pauzou získáváme balón na levé straně. Ben ho posílá do středu hřiště Sašovi, který si pohraje s jedním ze zadáků a v tísni pálí na hostující branku. Gólman střelu vyráží před sebe a následnou slabou Sašovu dorážku ukrývá ve svém koši. Hráči soupeře mají v nohách o několik minut navíc, ale červená karta síly na hrací ploše vlastně vyrovnala. Každopádně naši mladíci hrají se zaujetím a nelze jim prakticky nic vyčíst. Uvidíme, kterak se bude vyvíjet hra ve druhém poločase.

Hned v úvodní minutě druhé půle vidí Fíla žlutou kartu za přerušení jednoho ze soupeřů na pravé straně. Ve 45. minutě hosté kopou přímák z levé strany z poloviny hřiště. Přetažený balón letí do naší šestnáctky a Ráďa ho pouze hlavou posouvá za sebe. Tam si bohužel ideálně vybírá místo Sely, který má dost času, aby vyhodnotil situaci a z pravé strany následně poslal svoji střelu kolem zasahujícího Červa na zadní tyč – 2:2. :-@ Sledujeme náročné utkání se spoustou osobních soubojů. V 51. minutě Šuryho, který je limitován svým zraněním z předchozího zápasu, střídá Mára. V 56. minutě soupeř kope přímák od pravého rohového praporku. Na centr si naskakuje další z Chodů a hlavičkuje naštěstí vedle levé tyče. Za další dvě minuty vidí jeden ze soupeřů žlutou kartu za sražení Cigiho ve výskoku. Se žlutými kartami se roztrhl pytel. V 60. minutě tak má žluto před očima Kuba za vcelku běžný zákrok a o minutu později také Ben za další přerušení soupeře. Oba týmy toho začínají mít plné zuby a zřejmě rozhodne jedna jediná chyba. V 69. minutě Vojtu střídá Frankie. V 75. minutě letí po pravé straně do šestnáctky soupeře Saša. Naše tykadlo si pohraje s jedním ze soupeřů a z úhlu pokračuje na branku. Kolem vybíhajícího gólmana poté posílá balón na zadní tyč. Tam bohužel ale dobíhá Ben příliš pozdě na to, aby doklepl kouli do prázdné branky. Ben si balón ještě dokáže doběhnout, ale soupeř je již blízko a uklízí míč na roh. V další minutě vidí jeden ze soupeřů svoji druhou žlutou kartu v dnešním utkání a síly se tak na pár posledních minut vyrovnají. Žádné z mužstev si ale již nedokáže vytvořit nadějnější příležitost. Stejně jako v našem minulém utkání budou rozhodovat penalty.

Začíná soupeř a Sely si posílá Červa na druhou stranu – 0:1. :-@ Kuba se poté vůbec nerozpakuje a bez respektu pálí pouze do břevna – 0:1. (N) Soupeř poté střílí doprostřed branky, zatímco Červ volí stranu – 0:2. :-@ Ráďovi sice gólman střelu vystihuje, ale razance vítězí – 1:2. (so) Červ tentokráte zůstává na místě a penaltu umístěnou doprostřed vyráží nohama – 1:2. (Y) Cigi si posílá gólmana na druhou stranu a dorovnává – 2:2. (so) Hostující gólman napodobuje Cigiho a proměňuje – 2:3. :-@ Saša pálí na opačnou stranu, než si vybírá gólman – 3:3. (so) Červ tentokráte stranu vystihuje, ale soupeřův pokus nemůže být přesnější, když balón se odráží od levé tyče do sítě – 3:4. :-@ Červ musí dát a situaci ustojí – 4:4. (so) Pokračujeme dále po jedné. V šesté sérii Červ vystihuje stranu a nohama vyráží balón od pravé tyče – 4:4. (Y) Na řadě je Fíla, který může rozstřel ukončit. A také se tak děje, když pálí doprava na opačnou stranu, než kterou volí gólman – 5:4. (so)

Náročné utkání jsme tak dokázali urvat v penaltovém rozstřelu. Soupeř nastoupil se zápasem v nohách, ale po Kořiho vyloučení se naše výhoda vynulovala. Kluci se vydali ze všech sil, což jsme všichni chtěli vidět. Utkání mohla proměněním svých příležitostí strhnout na svoji stranu obě družstva, ale nakonec remízový stav na konci zápasu byl zřejmě spravedlivý. Dnes musíme naše hráče pochválit za adekvátní přístup k utkání, za nasazení a bojovný výkon. Škoda, že jsme opět některé příležitosti nedokázali proměnit, ale i bonusový bod z penalt potěší. Nyní pojďme zakončit letošní sezónu zvládnutím posledních dvou utkání. Ani příští týden na Rapidu to ale nebude žádná procházka. Pokud zopakujeme dnešní výkon, utkání zvládneme.