SŠ Plzeň SD – TJ Jiskra Domažlice 6:2 (3:1)

21.5.2016 20. kolo KPMD

sestava: Sklenář (7), Přibáň (5), Dušák (6), Ženíšek (8), Janda (6), Milan (7), Puchoň (8), Fakan (6), Kodar (7), Kopáček J. (7), Dušička (8)

lavička: Bušek (6), Mader (6), Grasl (6), Gruncl (6), Vokáč (7), Kopáček L. (5), Karpíšek (7)

branky: Dušička 2x, Puchoň, Fakan, Kodar, Vokáč

Letošní sezóna pomalu spěje do finále a náš tým si stále dělá čáku na další obrovský úspěch. K němu nám chyběly před dnešním domácím zápasem tři přetěžké kroky. Ve slunečném dopoledni jsme hodlali vykročit pravou nohou a obrat hostující Domažlice o všechny body. Loňský mistr měl problémy se sestavou, když kádr musel doplnit mladšími dorostenci. Naopak trenér Dejmek měl k dispozici až na zraněného Kutláka prakticky celou sestavu.

Hosté rozehrávají ze středového kruhu, posílají balón zpět a mizernou příhru jim vystihuje Bejk. Ten vletí mezi zadáky a po pár vteřinách má obrovskou příležitost, když zčistajasna postupuje středem hrací plochy sám na vybíhajícího gólmana, který je snad jediný z hostujícího týmu plně koncentrován a Bejkovu přízemní střelu lehkou tečí dokáže vytěsnit na roh. To by byl úvod. Možná nám ale tato situace paradoxně naopak ublížila, poněvadž začínáme hrát profesorsky, nedůrazně a čekáme, že si soupeř snad vstřelí branku sám. V 10. minutě nám hosté navíc dávají pořádnou facku, když jsme nedůrazní na levé straně při odkopávání balónu. Míč se s trochou štěstí odráží do běhu jednomu ze soupeřů, který vpadne do našeho vápna a v jasné pozici nikým neobtěžován nedává střelou k tyči překvapenému Víťovi žádnou šanci – 0:1. :-@ Chceme odpovědět co nejrychleji a hned v další minutě letí do vápna soupeře opět Bejk, který je u balónu dříve než vybíhající gólman. Bejk zatáhne míč k pravé brankové čáře a posílá ideální příhru pod sebe na hranici malého vápna, kde číhající Pepík má před sebou na brankové čáře jediného zadáka soupeře, kterého v jasné pozici nakouří. V 17. minutě jsme aktivní tentokráte na levé straně. Konkrétně opět Bejk zatáhne balón až k brankové čáře a znovu svojí příhrou hledá v šestnáctce soupeře své spoluhráče. Na jeho nabídku si nabíhá Schürrle, který dostává balón proti noze, ale naši další tutovku posílá tentokráte přímo do středu branky do stojícího hostujícího gólmana. Neuběhne ani minuta a konečně můžeme slavit. Pepík si zády k brance zpracovává před šestnáctkou balón a po otočce vymýšlí krásnou ulici mezi soupeřovými zadáky na vpravo nabíhajícího Lukyho. Ten si to namíří do vápna přímo proti vybíhajícímu gólmanovi, kterého lehkým obloučkem přehazuje. Míč mířící do branky musí ještě pojistit Bejk před jedním z dotírajících zadáků soupeře – 1:1. (so) Jsme stále v tlaku a ve 21. minutě posíláme krásný centr z pravé strany do hostující šestnáctky, na který si nabíhá Bejk a svoji hlavičku posílá do břevna soupeřovy svatyně. K odraženému balónu se poté dostávají důraznější hosté. Sice máme míč častěji na svých kopačkách, ale žádný světoborný výkon od našich hráčů nevidíme. Naše přihrávky jsou často nepřesné a schází nám i větší pohyb. Přesto si šance vytváříme. Ve 30. minutě Faky zahrává přímák z levé strany. Balón dokonce dle slov sudího letí přímo k zadní tyči mimo dosah všech hráčů. Pouze nabíhající Žéňa zřejmě hodlá situaci pojistit a prakticky z brankové čáry vyhlavičkovává letící kouli zpět do pole – asi peníze. Po několika dalších náznacích šancí, které se nám nedaří dotáhnout do zdárného konce, přichází 40-tá minuta. Příba posílá příhru z pravé strany do šestnáctky, kde balón přebírá Pepík, obtáčí se kolem soupeře a pálí. Do jeho střely ale na poslední chvíli vloží nohu jeden ze soupeřů a míč se odráží do velkého vápna. Tam se zjevuje Schürrle, který střelou z první posílá polovysoký balón přesně do pravé šibenice – 2:1. (so) To je již veselejší. Navíc ve 43. minutě neúnavný Bejk opět vystihuje mizernou rozehrávku tentokráte hostujícího gólmana na svého spoluhráče, natlačí se před svého strážce a namíří si to do šestnáctky soupeře. Jeho další postup zastavuje soupeř nedovoleným zákrokem a máme tady penaltu. Balón si bere Faky a stojícímu gólmanovi posílá svoji navštívenku na levou stranu – 3:1. (so) Po rozpačitém úvodu, když jsme se dlouho rozkoukávali, nás k větší aktivitě přinutila soupeřova vedoucí branka. Ještě do poločasu tak otáčíme utkání, když proměňujeme alespoň některé naše tutovky. Ve druhé půli ale nesmíme soupeři dovolit utkání zdramatizovat.

V 50. minutě začíná trenér Dejmek rotaci naší sestavy. Je třeba ale říci, že mu někteří hráči svým aktuálním výkonem rozhodování koho stáhnout vcelku usnadňují. Dalším nedůrazem si tak o vystřídání říká Faky, kterého nahrazuje Graslík. V 57. minutě jde ze hřiště Pepík, který si stěžuje na bolesti v boku. Již připravený Voky měl původně namířeno do zálohy, ale posunuje se tak do útoku. V další minutě posíláme krásný balón z levé strany na malé vápno, kde si míč ideálně zpracuje Graslík, ale v jasné pozici poté kouli pouze pohladí a tak gólman se pro balón pouze v klidu sehne. Hra je neurovnaná a na naší straně je stále spousta nepřesností, i když hostující hráči nejsou schopni nějaké kloudné útočné akce. Potřebovali bychom vsítit čtvrtý uklidňující gól. V 69. minutě zahráváme roh z pravé strany. Centr se snáší přímo na Graslíkovu hlavu, ale ten míč trká pouze nad břevno. Až v další minutě sbíráme ze vzduchu gólmanův výkop a daří se nám okamžitě vysunout Bejka po levé straně. Ten udrží hráče na zádech a ve velkém úhlu vbíhá do šestnáctky proti vybíhajícímu gólmanovi. Toho vzápětí obchází a posouvá balón podél něj do sítě. Dobíhající Voky jistí míč zřejmě až za brankovou čarou – 4:1. (so) Ihned střídáme gólmany, když Víťu protáčí Karpy. V další minutě Příbu nahrazuje Láďa. Ještě v téže minutě hosté propadají v obraně, když se dostáváme do situace dva na jednoho. Voky tahá balón po pravé straně a v šestnáctce přihrává na druhou stranu na zcela volného Kóďu, který z první uklízí míč k levé tyči odkryté hostující svatyně – 5:1. (so) V 74. minutě bojujícího Schürrleho střídá Ejdy. Za další minutu jde na hřiště Grunclík místo odcházejícího Feryho. Poslední naše střídání probíhá v 78. minutě, když Lukyho nahrazuje Oskar. Na 81. minutu si Bejk schovává další svoje galapředstavení, když si pohraje na levé straně hned se dvěma hráči soupeře, aby jako bonus nechal za sebou i hostujícího gólmana a od levé brankové čáry posílá nabídku nabíhajícímu Vokymu, který nemá žádný problém doklepnout balón do prázdné branky – 6:1. (so) Poslední slovo má dnes ale soupeř, když Láďa na pravé straně posílá míč jednomu z protihráčů přímo na nohu. Soupeř je tady okamžitě s brejkem, který se nám nedaří zachytit včas. Chodové vymýšlejí ideální ulici mezi našimi zadáky a nabíhající protihráč tak rázem postupuje sám na vybíhajícího Karpyho. Tomu poté sice s notnou dávkou štěstí ale přece jen zblízka zahraje sólíčko na housle – 6:2. :-@

Dnešní povinné tři body jsme si museli vybojovat. Po nemastném neslaném úvodu, když jsme pustili soupeře do vedení, bylo třeba přepnout na vyšší rychlostní stupeň. Snaha nám rozhodně nechyběla, ale proměňování našich tutovek rozhodně ano. Hosté v poslepované sestavě přestali klást odpor po přestávce, když jsme se ale znovu vrátili k profesorskému stylu hry. Dnes nám zkrátka chyběla lehkost pohybu, přesná kombinace a i větší důraz. Přesto několik našich kopáčů vyčnívalo svými výkony nad ostatními. Pokud budeme chtít uspět v očekávaném klíčovém utkání letošní sezóny, budou se k nim muset přidat i ostatní hráči. Hrozí obrovské nebezpečí, že se necháme ukolébat právě posledními zápasy s lehčími soupeři a než se stihneme rozkoukat, bude po sezóně. Dnes jsme prostě měli v hlavách to, že když nedáme jednu, druhou, třetí šanci, tak se ujme jiná a vono to dopadne. Jestliže chceme uspět v samotném závěru sezóny, musíme se příkladně koncentrovat na každou herní situaci. Stačí si vzpomenout na to, kterak jsme dopadli v Tachově, kde rozhodovala právě koncentrace. Máme před sebou poslední dvě utkání. Tak příště na Rapidu v plné polní a pak … uvidíme. Se SPORTOVKOU na Rapidu nezažiješ chvílku klidu !!!