14.5.2016 19. kolo KPSD

sestava: Sklenář (9), Přibáň (6), Dušák (7), Ženíšek (8), Janda (8), Milan (7), Puchoň (8), Fakan (7), Vokáč (8), Kopáček J. (7), Dušička (8)

lavička: Bušek (7), Mader (6), Grasl (8), Gruncl (7), Karpíšek (8)

branky: Dušička 3x, Kopáček J., Fakan, Bušek

V příjemném slunečném počasí jsme dnes sehráli další zápas s celkem ze spodních pater tabulky. Povinností byl zisk tří bodů, ale věděli jsme, že jakékoliv naše podcenění domácího celku v Přešticích draze zaplatíme. Trenér Dejmek měl k dispozici ustálenou sestavu.

Hned ve 2. minutě vystrkujeme růžky. Balón letí do domácí šestnáctky, kde jeden z místních kopáčů poněkud přisvítí. K míči se dostává Luky, který ale ve velmi zajímavé pozici kouli pouze lehce pohladí. Za další dvě minuty se již radujeme. Kopeme roh z levé strany. Balón na přední tyči pouští Fery a Pepík z chumlu propasíruje míč pár čísel za brankovou čáru. Zákrok jednoho z domácích hráčů přichází pozdě – 1:0. (so) V 9. minutě hrozí soupeř, když nezachytáváme rychlý brejk středem hřiště. Domácímu tykadlu musí rychle v ústrety Víťa, který dokáže soupeře vyhnat z ideálního střeleckého úhlu. Následnou příhru před naši prázdnou branku dobíhá naštěstí Duši, který balón půl metru před brankovou čarou uklízí na roh. V další minutě podnikáme rychlý kontr po levé straně, když rozběhnutý Fery posouvá míč na Bejka, který nachází ve středu hřiště Vokyho. Jeho následnou střelu dokáže domácí gólman vyrazit, ale u balónu je nejdříve Bejk, který ho z pravé strany umísťuje podél gólmana k zadní tyči – 2:0. (so) Máme míč častěji na kopačkách a celkem slušně kombinujeme. Soupeř je hostem u naší šestnáctky pouze sporadicky. Občas nám ale chybí lepší řešení našich akcí ve finální fázi. Až ve 35. minutě se Pepík odhodlává k individuální akci, když z pravé strany ladně přechází přes dva hráče soupeře. Stopku mu ve vápně soupeře vystaví až penaltový zákrok jednoho z místních maníků. Balón si bere Faky a tvrdou střelou nedává gólmanovi šanci – 3:0. (so) Za další dvě minuty dnes velmi aktivní Fery opět po levé straně rozkmitává své dolní končetiny, aby znovu našel nabízejícího se Bejka. Ten centruje do vápna, kde jeden z domácích zadáků si balón sráží na levou tyč svojí svatyně a na roh. Ve 39. minutě zahráváme přímák z pravé strany. Balón bez povšimnutí proletí celou šestnáctkou až ke schovanému Lukymu, který ho sice sklepává do protipohybu gólmana, ale jeho pokus opět postrádá razanci. Gólman proto míč v pohodě vykrývá. Ve 43. minutě za Ferym znovu hoří tráva. Náš bek tentokráte sám přihrává do vápna, kde Pepík na zadní tyči z voleje posílá balón doprostřed branky přímo do gólmanovy náruče. Velmi nadějný poločasový výsledek nám dává více klidu do druhé půle, i když počet vstřelených branek mohl být vyšší.

Ve 49. minutě jeden ze soupeřů nestíhá Bejka a oběma rukama se ho snaží držet za dres jako klíště. Bejk nějakých dobrých deset metrů tahá za sebou přisátého protihráče, ale když slyší praskat svůj dres, svého snažení zanechá. V rukou sudího se samozřejmě objevuje žlutá karta. V 53. minutě udržíme míč na levé straně. Bejk ho poté od levé brankové čáry stříleným centrem posílá před branku, kde si ho jeden z domácích nešťastníků sklepává do vlastní svatyně – 4:0. (so) V téže minutě střídáme gólmany, když Víťu nahrazuje Karpy. V 55. minutě dnes poněkud ospalého Příbu protáčí Graslík. Zřejmě na nás doléhá uspokojení a soupeř zkouší trestat naše zaváhání. V 58. minutě propadáme ve středu hrací plochy a domácí mají možnost postupovat z pravé strany na naši branku. S následnou nebezpečnou střelou si ale Karpy poradit dokáže, když ji vytěsňuje na roh. V další minutě podnikáme rychlý kontr po soupeřově rohu po pravé straně. Bejk zatáhne balón až k pravé brankové čáře a vzápětí ho posílá pod sebe do vápna. Tam se Pepík elegantně zbaví svého strážce, ale jeho následná střela z kroku letí pouze doprostřed branky do koše připraveného gólmana. V 62. minutě po zákroku na Pepíka se jeden ze soupeřů pouští do diskuse s rozhodčím, který reaguje vytažením žluté karty ze svého kapsáře. V 66. minutě se Fery na svojí levé straně elegantně vyhýbá skluzu jednoho ze soupeřů a vysouvá do domácí šestnáctky Bejka. Ten z vápna poté prostřeluje přízemní střelou vybíhajícího gólmana – 5:0. (so) Vokyho střídá Ejdy. V 72. minutě potom místo Lukyho vbíhá na hrací plochu Oskar. V další minutě na Feryho zřejmě neblaze působí dlouhý pobyt na zdravém vzduchu, poněvadž vyrábí chybu u levé lajny a soupeř se řítí do našeho vápna. Fery ho sice stíhá doběhnout, ale jeho souboj s protihráčem sudí vyhodnocuje jako penaltový. Soupeř poté střelou ze značky pokutového kopu pod rukou zasahujícího Karpyho propasírovává míč do sítě – 5:1. :-@ V 78. minutě Feryho střídá Grunclík. Za další dvě minuty Bejk již poněkolikáté centruje z pravé strany do šestnáctky, aby si koule našla Pepíka, který ale svojí další střelu posílá znovu do koše připraveného gólmana. V další minutě si naši zadáci nepočínají zrovna nejjistěji a svojí nepřesnou rozehrávkou nabízejí soupeři tutovku. Protihráč si to najednou sype sám do naší šestnáctky a Karpy má co dělat, aby jeho střelu lehkou tečí vytěsnil mimo své tři tyče alespoň na roh. V 86. minutě letí balón za naši obranu. Karpy musí vletět do chumlu hráčů a míč boxuje z hranice šestnáctky do pole. K míči se dostává soupeř, který zkouší z dálky trefit prázdnou branku, ale před vápnem nastřeluje pouze ruku blokujícího Žéni. Sudího píšťalka zůstává němá. Za další dvě minuty se nám daří propíchnout balón za domácí obranu na rozběhnutého Bejka, kterého v šestnáctce zastavuje jeden z domácích zadáků nedovoleným zákrokem. Ejdy okamžitě vycítí svoji šanci a sápe se po balónu. Kupodivu se mu poté přízemní střelou k levé tyči daří nařízenou penaltu proměnit – 6:1. (so) Utkání v poklidu dohráváme.

Utkání jsme až na několik hluchých minut ve druhém poločase kontrolovali a zaslouženě jsme nepřipustili žádné komplikace. Hlavně v první půli jsme se prezentovali moderní kombinační hrou plnou pohybu, která nesla svoje ovoce. Musíme si ale dávat pozor na chvilkové ztráty koncentrace, které by nám proti silnějšímu soupeři mohli způsobit daleko tragičtější problémy. Další krůček je tedy za námi a příště nás doma čeká loňský mistr z Domažlic. Opět nám nezbývá nic jiného než se zodpovědně připravit na příští utkání, do kterého znovu půjdeme potvrdit roli favorita. Nesmíme se nechat ukolébat ztraceným leskem domažlického celku a nepřipustit žádné komplikace. Do konce sezóny zbývají poslední tři zápasy – tak příště podejme takový výkon, abychom si nemuseli nic vyčítat. Chtějme všechny body a poražme Chody !!!