10.10.2015 8. kolo KPSD

sestava: Karpíšek (8), Přibáň (7), Grasl (6), Ženíšek (8), Kopáček L. (7), Milan (7), Fakan (7), Puchoň (6), Kopáček J. (8), Kodar (7), Dušička (10)

lavička: Vokáč (5), Gruncl (8), Kutlák (5), Bušek (7), Cába (8), Lukasch

branky: Dušička 5x, Fakan 2x

Po vydřeném vítězství a mizerném výkonu na půdě Sušice jsme se dnes chtěli rehabilitovat zlepšenou hrou proti dalšímu celku ze spodních pater tabulky – Přešticím. Trenéru Dejmkovi ale chyběla polovina obrany, poněvadž Dušák s Jandou jsou ve stavu nemocných. Svoji příležitost naopak mohli chytnout za pačesy jiní hráči.

Začátek utkání se nese ve znamení pokusů o kombinační hru z obou stran. Navrch zatím nemá žádný ze souborů. V 8. minutě hosté zahrávají malou domů, kterou zkouší vystihnout Bejk. Ten je sice u balónu dříve, ale hostující gólman je příliš blízko na to, aby náš snajpr měl jinou možnost než trefit právě zasahujícího gólmana z bezprostřední blízkosti. V 10. minutě ale další situace v soupeřově šestnáctce končí zcela jinak. Získáváme ve středu hrací plochy balón na svoje kopačky a Graslík ho jednoduše odpálí vpřed do míst, kde operuje Bejk. Ten podstupuje souboj s jedním z hostujících zadáků, ustojí i hraniční zákroky ze strany soupeře a z levé strany šestnáctky zkouší zakončit. Jeho střelecký pokus sice není zrovna z nejtvrdších, ale přesto přízemní střelu gólman pouze lehce tečuje na svoji vzdálenější levou tyč, od které se koule odráží až do branky – 1:0. (so) Ve 13. minutě jsme znovu na návštěvě v soupeřově vápně. Balón několikrát mění majitele, aby se dostal zpět před šestnáctku k Fakymu, který posílá svoji navštívenku na branku. Rána je ale zblokována a míč se odráží na levou stranu, kde nejrychleji reaguje Bejk, který je sice tísněn, ale přesto posílá na hostující zařízení prudkou a hlavně přesnou střelu. Gólman je proti umístěnému projektilu tentokráte bez šance a Bejk chytá slinu – 2:0. (so) Uběhnou další dvě minuty a máme zajímavou možnost zahrávat přímák z pravé strany. Balón si bere Bejk, nic moc nevymýšlí a pálí na branku. Tentokráte mu ale jeho pokus příliš nesedne, když mu balón sjíždí po kopačce a přízemní střela trefuje osamoceného nadskakujícího nešťastníka v jednočlenné zdi zespodu do kolíků. Míč se ale odráží kousek za soupeře a ten než se zorientuje, prožene se kolem něj kralovický expres, strčí si kouli do běhu a z pravé strany velkého vápna opět pálí. Gólman má zřejmě zakrytý výhled clonícími hráči a na Bejkovu pumelici mířící do středu branky vůbec nedokáže reagovat – 3:0. (so) Hattrick prakticky za pět minut jsme tady asi ještě neměli. Běží ale 18. minuta a Bejk se zřejmě hodlá zařadit po bok současných hvězd typu Lewandowského s Agüerou a svoji střelnici ještě ani zdaleka zavřít nehodlá. Pepík získá balón ve středu hrací plochy pod svoji kontrolu a vymýšlí ideální ulici na levou stranu šestnáctky přímo k nohám rozběhnutého Bejka. Tomu stačí zvednout hlavu, podívat se, kde stojí gólman a šoupnout mu to k levé tyči – 4:0. (so) Poté se bohužel naše hra poněkud zadrhává. Nalomení hosté se tak najednou přeci jen poněkud zmátoří, když začínají využívat našich rostoucích nedůsledností. Ve 29. minutě nás hosté vykombinovávají před naší šestnáctkou a jeden z protihráčů zatáhne balón až k levé lajně, kde samostatně postupuje směrem k naší brance. Proti jeho následnému střeleckému pokusu ale jistě zasahuje Karpy, který střelci zmenšuje střelecký úhel a ránu pacifikuje. Hra se vyrovnala a do další příležitosti se dlouho nemůžeme propracovat. Až ve 39. minutě kopeme roh, ale centr do šestnáctky hosté odvracejí před vápno. Tam operuje Faky, který si kouli zpracovává, uvolňuje se a zkouší vypálit. Viděli jsme od našeho špílmachra již spoustu lepších střel, ale hostující gólman si na skákavý balón dokáže pouze sáhnout a posunout ho tak až ke svojí pravé tyči – 5:0. (so) Za další dvě minuty také soupeř zahrává roh z pravé strany. Míč propadá až na zadní tyč, kde pozapomenutý protihráč má možnost zakončit. Karpy se ale stíhá přesunout a nebezpečný pokus dokáže zkrotit. Hráli jsme v tempu nějakých dvacet minut, a poněvadž hlavně Bejk byl tentokráte nebývale produktivní, získali jsme vcelku pohodlný náskok. Poté jsme ale ustoupili od poctivé kombinační a nátlakové hry, což mělo za následek vyrovnání dění na hrací ploše. Uvidíme, zdali se po přestávce dokážeme prezentovat podobně jako v první čtvrtině utkání.

Do druhé půle Pepíka, jehož sužují blíže nespecifikované zdravotní problémy, nahrazuje Kutli. Hned v úvodní minutě hostující gólman vykopává balón na naši polovinu, kde Graslík zřejmě přemýšlí, co bude mít dobrého k obědu a prakticky vůbec nereaguje na padající kouli. Hostujícímu tykadlu tak pouze stačí vyhnout se našemu nešťastníkovi, doběhnout si balón a po následném krátkém samostatném postupu nedat vybíhajícímu Karpymu šanci – 5:1. :-@ Obdržený rychlý gól našimi hráči zřejmě přeci jen poněkud otřásl, poněvadž pod dojmem zdánlivého pohodlného náskoku najednou přichází nepřesnost za nepřesností, což je voda na hostující mlýn. V 55. minutě Kóďu protáčí Voky. V 60. minutě hosté korunují svoje úsilí v posledních minutách, když jsou kolem šestnáctky dříve u každého balónu a jeden ze soupeřů se dostává k tvrdé střele zpoza vápna. Karpy na nebezpečný pokus reaguje včas a těžký balón vyráží před sebe. Bohužel na levé straně zaspí Příba, který nedokáže zachytit nástup dalšího protihráče, jenž trefuje z hranice malého vápna odkrytou část naší svatyně – 5:2. :-@ Pokud nechceme z utkání udělat ostudné drama, musíme se co nejrychleji vrátit zpět do utkání a zkonsolidovat se. V 63. minutě Láďu nahrazuje Grunclík. V další minutě jeden ze soupeřů zajíždí do rozběhnutého Příby a po zásluze vidí v rukou sudího žlutou kartu. V 68. minutě propadáme na levé straně a jeden z protihráčů se dokáže individuálně prosadit přes našeho zadáka. Postupuje z levé strany šestnáctky na Karpyho, který v poslední chvíli strká do dráhy balónu konečky prstů a kouli alespoň posouvá před svoji prázdnou svatyni. Tam se naštěstí nejrychleji zorientuje Grunclík, který před dotírajícím soupeřem bez rozmýšlení odpaluje míč do bezpečí. Naše hra se sice příliš nemění, ale v 71. minutě přesto dokážeme svým důrazem využít lehkého zaváhání hostujícího gólmana, kterému jedna z ne příliš prudkých střel vypadává z rukavic. Kutli je u balónu o pár čísel dříve a špičkou kopačky ho posouvá mimo dosah gólmana. Koule se dostává k Fakymu, který je sice zády k brance, ale z otočky přesně k pravé tyči dloubne míč takovým způsobem, že dobíhající zadáci soupeře nemají šanci zasáhnout – 6:2. (so) Za další dvě minuty hosté podnikají po naší prachbídně zahrané standardní situaci rychlý brejk do otevřené obrany. Jeden ze soupeřů si to namíří z levé strany do šestnáctky, a i když je tísněn naším zadákem, pálí z nadějné pozice naštěstí pár čísel vedle bližší tyče Karpyho branky. Po další minutě Schürrleho nahrazuje Ejdy. Po pár vteřinách vidíme jednu z mála našich pohledných akcí ve druhé půli, když vymýšlíme krásnou prostrkávačku mezi hostující zadáky na rozběhnutého Bejka. Ten vletí do šestnáctky, na nic nečeká a pálí. Utěšená rána málem přelomí břevno hostující svatyně, a i když se náš střelec po zápase dušuje (aby ne, když je to Dušička), že od břevna odražený balón skončil až za brankovou čáru, sudí nehne brvou, akce pokračuje, ale k dorážce se již propracovat nedokážeme. V 80. minutě si ale Bejk spravuje náladu, když ho Grunclík svojí příhrou vybízí ke zvýšené činnosti na levé straně. Hostující zadák navíc situaci špatně odhaduje, balón nedokáže zasáhnout a Bejk má tak možnost vletět do šestnáctky a vypálit. Jeho prudký pokus se sklouzne po trávě a prolétá pod tělem padajícího gólmana až do sítě – 7:2. (so) Fakyho poté nahrazuje při své letošní premiéře Luďa. V 86. minutě zkoušejí ještě hosté kosmeticky upravit skóre, když propadáme před naší šestnáctkou. Soupeř ideálně kombinuje a jeden z protihráčů, který dostává balón přímo proti noze, pálí zpoza vápna sice tvrdě ale pouze nad naši branku.

Dnes nám tři body vystřílel Bejk, kterého zřejmě ukrutně namotivovala propůjčená kapitánská páska. Svoji hru jsme ale dokázali hrát pouze úvodních dvacet minut. Potom jsme zřejmě podlehli falešnému vlivu pohodlného náskoku a snažili se utkání pouze kontrolovat. To by možná ještě bylo omluvitelné, kdyby se ale naši hráči vyvarovali příšerných chyb v jednoduchých herních situacích. Nedá se nic dělat, ale koncentraci a zodpovědnost je potřeba udržet po celé utkání. Jednak nás to při vyrovnaném zápase může stát body a v neposlední řadě sami chybující nešťastníci svojí byť jedinou chybou v utkání úplně hází do koše svůj jinak výborný výkon. Každopádně jsme vcelku po zásluze získali povinné tři body, ale příští týden na domažlické umělce se budeme zřejmě muset otáčet o poznání více, pokud hodláme protáhnout naši vítěznou šňůru. Zavítáme na hřiště loňských přeborníků a nic na tom nemění ta okolnost, že Chodové letos zatím suverénním dojmem nepůsobí. Tak znovu do procesu!!!