TJ Dynamo ZČE Plzeň - SŠ Plzeň MD 3:4 (1:2)

20.9.2015 5. kolo KPMD

sestava: Lukasch (7), Toman (7), Frank (7), Mareš (7), Šura (8), Budina (7), Skopový (8), Gashi (8), Krejčí (7), Malinský (7), Krob (8)

lavička: Štěpánek (7), Karpíšek (7), Sarumyan (-), Chudoba, Červík

branky: Krob 2x, Budina, Gashi

Po minulém vcelku pohodlném vítězství nad unavenými Vejprnicemi nás dnes čekal o poznání těžší soupeř. S týmem místního Dynama jsme v loňském ročníku sehráli hned čtyři obrovsky těžké vyrovnané zápasy a pouze neskutečná porce štěstí nás později pasovala do role pozdějších vítězů krajského přeboru. Kdeže ale loňské sněhy jsou. Oba soubory mají letos jiný kádr, ale znovu se očekával urputný boj o každý balón. Naše mladé pušky se musely popasovat hned s několika komplikacemi. V důsledku účasti většiny mužstva na školní akci se tento týden (až na několik „starých“ pozůstalých) netrénovalo, navíc zmíněný seznamovací kurz několik kopáčů odneslo zdravotně. Bohužel největší komplikací pro celou podzimní sezónu je onemocnění trenéra Sulka, takže těžkou káru bude muset táhnout kouč Konopík.

Již po úvodních dvou minutách jsme mohli jít do dvoubrankového trháku. Po pár vteřinách se nám totiž daří po levé straně za domácí obranu vysunout Marťase, který využívá svojí rychlosti a namíří si to přímo na branku. Bohužel jeho přízemní pokus o střelu na zadní tyč domácí gólman vykopává do pole. Neuběhne ani minuta a sledujeme situaci jako přes kopírák. Opět se Maťas s balónem u nohy dostává za domácí zadáky a prakticky nikým neohrožován si to šine na vybíhajícího gólmana. Bohužel opět nechává hlavu dole a trefuje druhou nohu zasahujícího brankáře. Běží 8. minuta a kdože si to znovu namíří na domácí svatyni – no Marťas, kdo jiný. Naše tykadlo opět samostatně postupuje tentokráte středem hřiště do místní šestnáctky. Po předchozích neúspěších volí kličku vyběhnutému brankáři na pravou stranu, ale ocitá se tak mimo ideální střelecký úhel. Přesto ještě zkouší pálit na zadní tyč. K zablokovanému míči se ještě dostává Petr, ale jeho nesmělý střelecký pokus domácí gólman nachází ve svých rukavicích. A jak již to bývá, přichází trest. V 9. minutě domácí kopou roh z levé strany. Centr letí na hranici malého vápna, kde absolutně nepokrytý hráč pohodlně trká kouli až za záda našeho gólmana – 0:1. :-@ Ze šoku se naši hráči naštěstí rychle vzpamatovávají. V 16. minutě Kuba svým důrazem získá balón ve středu hrací plochy a vymýšlí ulici na nabíhajícího Lukáše. Ten podstupuje souboj s jedním z obránců a z pravé strany šestnáctky posílá přízemní střelu přesně k zadní tyči. Gólman se pouze smutně ohlíží za ideálně umístěným balónem – 1:1. (so) Ve 22. minutě jsou na tahu domácí. Těm se daří poslat kouli do ulice přesně mezi naše zadáky. Proti soupeři vybíhá Jirka, kterého zakončující hráč prostřelit nedokáže, když pálí přímo do něj. Za další tři minuty tady máme již čtvrtý díl seriálu Šifra mistra Kroba. Marťas uniká od poloviny hřiště svým strážcům a tentokráte na konci svého postupu překvapenému gólmanovi prostě kopne balón přímo do náruče. Ve 28. minutě nepokrýváme hráče soupeře po rohu z pravé strany na přední tyči. Ten se ale se zakončením naštěstí popasuje nepříliš šťastně. Hned vzápětí Marťas potáhne balón po pravé straně a zkouší ho přihrát pod sebe do vápna soupeře. Tam jsou sice u míče nejdříve domácí hráči, ale po jejich špatném pokusu odkopnout balón se k míči dostává Ben, který v tísni míří přesně k pravé tyči domácí branky – 2:1. (so) Do konce první půle sledujeme spíše boj než kombinační hru. Žádný ze soupeřů si do přestávky významnější příležitost nevypracuje. Sice jsme o branku vpředu, ale každému je jasné, že počet vstřelených branek měl být o poznání větší, kdyby byl Marťas produktivnější. Takto je utkání více než otevřené.

Ve 48. minutě se Kuba dostává s balónem na kopačkách až k pravé lajně a posílá ho pod sebe na hranici malého vápna. Tam není nikdo jiný než Marťas, který ale ve složité pozici trefuje pouze střed branky, kde připravený gólman vyráží jeho pokus do bezpečí. V 52. minutě se jeden z domácích kopáčů dostává do střelecké pozice a z hranice šestnáctky pálí. Jeho tečovaný pokus Jirka konečky prstů posouvá na roh. Dění na hřišti je ve druhé půli vyrovnané a čeká se na první větší chybu jednoho ze soupeřů. V 64. minutě vidí Ben žlutou kartu za stažení protihráče. V další minutě Fílu střídá Štěpánek. V 66. minutě vidí žlutou kartu také jeden ze soupeřů, když si neodpustí pár průpovídek. O minutu později Budina centruje z pravé strany na zadní tyč, kam si nabíhá střídající Štěpánek, který z první pálí metr vedle bližší tyče. V 68. minutě letí balón do domácí obrany. Petr podstupuje souboj s jedním z obránců, a i proto balón propadá za tuto dvojici. Tam operuje Marťas, který si kouli zpracovává a jak je jeho zvykem vyráží směrem do soupeřovy šestnáctky. Tentokráte nic nevymýšlí a z hranice velkého vápna posílá balón přesně k pravé tyči. Konečně tak protrhuje svoji střeleckou smůlu – 3:1. (so) Z dvoubrankového náskoku se ale neradujeme ani dvě minuty. Jeden z místních kopáčů uniká po levé straně a i přes obrovskou snahu vracejícího se Kuby posílá balón do vápna. Tam se koule nešťastně odráží od zasahujícího Víti přímo k nohám dalšího ze soupeřů, který má spoustu času, aby balón propasíroval za Jirkova záda – 3:2. :-@ Vyšťaveného Kubu střídá Karpy, který jde vyztužit obranné řady. Velmi brzké snížení tak dává zápasu nový náboj. V 73. minutě vidí zbytečnou žlutou kartu Budina za zakopnutí balónu. V další minutě Ráďa obloučkem posílá míč za domácí obranu, kam si zabíhá všudybyl Marťas. Ten znovu mění způsob svého zakončení, když hodlá vybíhajícího brankáře přehodit. Oblouček je ale příliš nízký, a tak domácí gólman kouli pohodlně stahuje ze vzduchu. V 75. minutě zkouší Marťas obejít soupeře po pravé straně a ten mu prakticky trhá dres ve snaze zastavit jeho postup. Sudí shlédne situaci a nařizuje pokutový kop, poněvadž se scéna odehrála již v domácí šestnáctce a navíc protihráči uděluje žlutou kartu. Kouli si proti všem nepsaným fotbalovým pravidlům bere právě postižený Marťas, který s notnou dávkou štěstí prostřeluje gólmana – 4:2. (so) Utkání již bychom měli dohrát bez nervů. Serzh střídá Petra. Domácí ale ještě nic nevzdávají a zatlačují nás tři minuty před koncem před naši branku. Po rohu z pravé strany letí centr do vápna, kde pozapomenutý soupeř hlavičkuje naštěstí nad naši branku. Minutu před koncem letí balón do naší obrany, která se s ním tentokráte nedokáže vypořádat a Tomáš tahá již v naší šestnáctce za záchrannou brzdu. Nařízenou penaltu sice sudí nechává opakovat pro předčasné vběhnutí hráčů do vápna, ale soupeř balón i napodruhé neomylně posílá přímo do naší levé šibenice – 4:3. :-@ V hektické poslední minutě si Marťas zkusí ještě jeden samostatný nájezd na gólmana tentokráte z pravé strany. Balón domácímu strážci svatyně doslova donese do jeho koše. Žlutou kartu vidí ještě Serzh za dohrání jednoho ze soupeřů v domácím vápně. To je ale již konec zajímavého utkání.

Dnes jsme sledovali one man show Martina Kroba, který dokázal proměnit pouze jeden (když nepočítáme penaltu) samostatný nájezd z nějakých sedmi. Přesto se jeho přínos do dnešního zápasu ukázal jako klíčový. Opět jsme podali týmový výkon, když nesmíme opomenout ani výkon Dominika, který přes polovinu utkání odehrál se sebezapřením lehce otřesen. I když se hra ve druhé půli vyrovnala, za množství vypracovaných šancí si právem z horké půdy odvážíme všechny tři velmi důležité body. V okleštěné sestavě po týdnu bez tréninku jsme podali úctyhodný výkon. Nyní je třeba, aby se naši hráči dali do kupy a poctivě se připravili na svého příštího soupeře z Tachova.