SŠ Plzeň MD - TJ Dynamo ZČE Plzeň 3:2 (2:1)

23.5.2015 7. kolo KPMD

sestava: Karpíšek (8), Jílek (9), Bušek (7), Ženíšek (8), Vokáč (9), Kopáček J. (8), Puchoň (8), Fakan (7), Skopový (8), Kutlák (7), Krejčí (8)

lavička: Gashi (8), Toman (8), Zavalaný (7), Kastelic (-), Kopáček L. (-)

branky: Vokáč 2x, Ženíšek

Dnes naše mladíky čekalo další porovnání sil s přetěžkým soupeřem, který aspiruje na příčky nejvyšší. Pokud jsme se chtěli udržet ve hře o titul, nezbývalo než získat všechny tři body. Trenér Sulek měl k dispozici na rozdíl od posledního vzájemného zápasu skoro všechny hráče širšího kádru mladšího dorostu. Důležitost utkání podtrhovala skutečnost, že k zápasu byla delegována hned trojice rozhodčích. Očekávala se bitva, ve které budou rozhodovat maličkosti.

Úvod utkání vychází našemu týmu na výbornou. V 5. minutě zahráváme roh z pravé strany. Ráďa posílá přetažený centr do hostujícího vápna. Na centrovaný míč si nabíhá hned dvojice našich hráčů a úspěšnější je nakonec Žéňa, který svojí dlouhou nohu natahuje, co může, aby letící kouli špičkou kopačky uklidil přesně k levé tyči – 1:0. (so) V 8. minutě dostává soupeře pod tlak Kutli, který obírá o balón zadáka na levé straně a hned vzápětí si to již namíří k hostující brance. Je rychlejší než další ze zadáků a má před sebou již pouze vybíhajícího gólmana. Bohužel poslední krok našemu štírkovi nevychází, když svůj pokus nedokáže ve velké příležitosti umístit lépe než do padajícího brankáře. V 10. minutě si Karpy křikne, ale k balónu to má příliš daleko. Naši zadáci se ale spoléhají na svého gólmana, který přeci jen stačí soupeři pod nohy sáhnout a přerušit jeho postup. Protihráč se ale snaží dostat zpět balón pod svoji kontrolu a naši hráči si vypomáhají faulem pár čísel před svojí šestnáctkou. Sudí navíc ukazuje žlutou kartu Karpymu, který se o přestávce dušuje, že absolutně neví proč. Následnou standardku hosté rozehrávají na malé vápno, kde se další ze soupeřů dokáže s balónem otočit a pálí na naši branku. Karpymu reflexy zafungují a výborným zákrokem vyráží míč alespoň před sebe. U koule je ale nejrychleji další ze soupeřů, který z hranice malého vápna v tisíciprocentní šanci selhává, když pálí vysoko nad naši zívající branku. Ve 13. minutě ale pozdě reagujeme na situaci ve středu hřiště a následnou kolmici za naši obranu. U balónu je rychleji jeden ze soupeřů před vybíhajícím Karpym, kterého se mu daří obstřelit. Míč tak končí až v naší brance – 1:1. :-@ V 18. minutě se Schürrle probíjí do hostující šestnáctky. Proskakuje mezi zadáky soupeře a z levé strany zakončuje. Bohužel mu balón v poslední chvíli trochu skočí a tak končí až v křoví daleko za brankou. Hned v další minutě krásně přenášíme hru z pravé strany na zadní tyč, kam si nabíhá Voky. Ten si míč ideálně stopne, aby ho ihned poslal do stejných míst co Schürrle před pár okamžiky. Kuba střídá Kutliho. Zkoušíme využít toho, že hrajeme po větru, ale hostující obrana je v těchto minutách pozorná. Sledujeme utkání hrané ve velkém tempu, kde každý z hráčů obou týmů se snaží odvést maximální výkon. Ve 37. minutě vidí Kuba v rukou sudího žlutou kartu, když projevuje svůj nesouhlas s předchozím verdiktem. Minutu před koncem letí balón do naší šestnáctky. Karpy je u míče první, ale vyráží ho pouze k nohám jednoho ze soupeřů, který si dokáže položit našeho zadáka, ale když má před sebou již pouze prázdnou branku, selhává a posílá kouli mimo tři tyče. Nedáš – dostaneš. Klasické rčení platí i dnes. V poslední minutě obíráme soupeře o balón na pravé straně a okamžitě tady máme situaci dva na jednoho. Schürrle kouli potáhne do šestnáctky a podél bránícího zadáka ji posílá nabíhajícímu Vokymu, který nachází prostor u pravé tyče hostujícího zařízení, kam gólman nemá šanci dosáhnout – 2:1. (so) Gól do šatny nám může obrovsky pomoci, zvláště když druhou půli budeme hrát proti silnému větru, který celé utkání hodně ovlivňuje. V divácky atraktivním utkání se hra přelévá ze strany na stranu a zatím máme náskok jedné branky, což vůbec nic neznamená. Rozhodnout může jediná chyba.

Do druhé půle nastupují Ben a Kutli místo Fakyho s Kubou. Po přestávce jsou aktivnější hosté, k čemuž jim napomáhá právě zmiňovaný ostrý vítr. Náš tým se před soupeřovu branku dostává sporadicky a spíše se brání útočným výpadům soupeře. Naše obrana ale zatím drží. V 59. minutě tady máme další a hned trojí střídání v našem týmu. Místo Pepíka, Schürrleho a Fíly na hrací plochu vbíhají MC Zavič, Faky a Kuba. Hosté zahrávají stále více standardních situací, které se nám zatím daří bránit. Bohužel v 68. minutě soupeř kope přímák od levé brankové čáry po faulu MC Zaviče. Přetažený centr letí na zadní tyč, kde je v náběhu jeden z důrazných hráčů soupeře, kterému se balón odráží před kopačky. Jeho následná střela končí bohužel až v naší síti – 2:2. :-@ V 72. minutě podnikáme ve druhé půli ojedinělý brejk do zadních hostujících řad. Soupeřův zadák na pravé straně má sice zdánlivě balón pod kontrolou, ale Kutli na něj nastoupí, dostává ho pod tlak a dokonce ho obírá o balón. Rázem je tady situace tři na dva, kterou vyřešíme vpravdě ideálně. Kutli udělá pár kroků směrem do šestnáctky a posílá kouli Kubovi před branku. Ten míč vzápětí ještě posílá doleva na nabíhajícího Vokyho. Voky dělá přibíhajícímu zadákovi kličku do protipohybu, zamíří a opět trefuje své oblíbené místo u pravé tyče hostující branky – 3:2. (so) V 74. minutě vbíhají na hřiště Láďa s Olím místo Kutliho s Ráďou. Ještě v téže minutě hosté zahrávají zleva rohový kop. Balón mířící na zadní tyč Karpy konečky prstů vytahuje s pomocí břevna na roh. Za další dvě minuty vidí jeden ze soupeřů žlutou kartu za přerušení Kuby na polovině hřiště. Oba týmy dohrávají na krev, ale naši hráči dokáží ustát hostující závěrečný nápor, kdy soupeř vrhá všechny síly do útoku. Na čtvrtý pokus tak všechny tři body zůstávají na našem kontě.

V napínavém zápase jsme byli produktivnější než hosté a to rozhodlo. V první půli jsme byli lepším týmem my, ve druhé Dynamo – to bylo ovlivněno povětrnostními podmínkami, které dnes panovaly. Samozřejmě, že jsme se nevyvarovali některých nevynucených chyb, ale většinou jsme je obětavostí a důrazem, kdy jiný hráč zaskočil za chybujícího, dokázali napravit. Odehráli jsme jedno z nejlepších utkání tohoto ročníku proti velmi silnému soupeři. Tříbodovým ziskem jsme se navíc důrazně přihlásili do závěrečného boje o příčky nejvyšší. Sice nemáme vše ve svých rukou, ale pokud podobné výkony předvedeme i ve zbývajících zápasech, byl by to skvělý konec velmi úspěšné sezóny. Uvidíme, na jaké umístění to potom bude stačit. Nyní v žádném případě nesmíme podcenit příští utkání v Domažlicích. Na konci soutěže může rozhodovat i skóre, které nemáme zrovna nejlepší, poněvadž v některých jasných zápasech jsme utkání pouze s povinnosti dohrávali. Pojďme do příštího zápasu dát opět všechno jako dnes, ať si potom nemusíme vyčítat, že jsme neudělali vše, co jsme udělat mohli.