30.8.2014 2. kolo KPMD

sestava: Karpíšek (7), Kopáček L. (7), Bušek (7), Ženíšek (7), Cába (7), Vokáč (7), Fakan (7), Gashi (7), Kopáček J. (9), Krejčí (7), Krob (7)

lavička: Jílek (8), Kutlák (8), Puchoň (8), Troníček (7), Kolář (7)

branky: Jílek 3x, Kutlák 2x, Krob, Ženíšek

Naši mladíci si v minulém zápase vybojovali první tři body a dnes určitě chtěli svůj bodový účet v Přešticích rozšířit. Trenér Sulek poslal na hřiště stejnou základní sestavu jako v Horšovském Týně. Krásné slunečné počasí si žádalo pěkný zápas.

První gólovku si vytvářejí domácí ve 3. minutě. Balón prolétá mezi našimi zadáky a soupeř ho poté drží na svých kopačkách. Na konci akce je střela volného protihráče z velkého vápna, která ale naštěstí jde do míst, kde je připravený Kuba, jenž si kouli stáhne. Ve 12. minutě si Fíla s Josefem narážejí vlevo před domácí šestnáctkou. Bojovník Josef pak důrazně vletí do vápna, a když se dostává před obránce, ten ho sundá. Balón si na značku pokutového kopu staví Martin, který si pošle gólmana na opačnou stranu a jistě pálí k pravé tyči – 1:0. (so) Josef po chvíli vystihuje špatnou gólmanovu rozehrávku a vykoledovává si na soupeři nedovolený zákrok na jeho osobu. Standardky z nějakých 20ti metrů se ujímá Žéňa, jenže přitlačí až příliš na balón, který tak končí až na sousední hrací ploše. Ve 14. minutě právě Žéňa uklouzne při bránění jednoho ze soupeřů a rázem je tady samostatný postup dalšího z protihráčů na naši branku středem hrací plochy. Do jeho rány z ideální pozice skáče Kuba, který razantní střelu vyráží vlevo. Soupeřova akce ještě nekončí, poněvadž je tady ihned centr z pravé strany. Kuba boxuje přes hradbu těl nad sebe, a poněvadž zůstává na zemi, následný padající list musí odhlavičkovat do bezpečí naši obránci. V 19. minutě Faky přichází ve středu hřiště zbytečně o balón a rázem je tady soupeřovo přečíslení. Tomu se daří kombinace v naší šestnáctce, ale poslední hráč se ke střele naštěstí již nedostává, poněvadž Žéňa mu v poslední chvíli kouli vypíchne od jeho připravené kopačky. Hra se přelévá ze strany na stranu. Sledujeme bojovné utkání z obou stran. Ve 29. minutě se do šance dostává Martin, který si nabíhá za domácí obranu, ale v tísni balón posílá pouze do příliš rychle se přibližujícího gólmana. Ve 32. minutě vidíme situaci dva na dva v naší šestnáctce. Proti skákavému míči si vybíhá Kuba, ale má zřejmě prasklý výplet, poněvadž zdánlivě lehký balón trestuhodně míjí. Po jeho chybě se ke kouli dostává jeden ze soupeřů, který ji z těžkého úhlu zasouvá do naší prázdné branky – 1:1. :-@ Bohužel hned v další minutě domácí dokonce skóre zápasu otáčejí. Na naší pravé straně se nestíhá vrátit se svým hráčem Voky. Ten ho sice ještě stíhá doběhnout, ale soupeř mu v pravém rohu našeho vápna dělá kličku a posílá směrem na naši branku krásnou táhlou střelu. Ta bohužel po ideální trajektorii ponad bezmocným Kubou končí u zadní tyče – 1:2. :-@ Máme hlavy dole a podle toho také naše hra vypadá. Navíc ve 38. minutě domácí podnikají rychlý brejk po levé straně, aby míč poté letěl na druhou stranu šestnáctky, kde volný hráč z první trefuje přesně – 1:3. :-@ Utkání jsme nadějně rozehráli, ale domácí potrestali naše chyby v závěru poločasu. Jestliže budeme chtít se zápasem něco udělat, budeme muset rozhodně zvednout hlavy, zlepšit pohyb a být razantnější.

Trenér Sulek posílá do druhé půle nové hráče. Na hřiště jde Marcel, Ivan, Jarda a Honza místo Martina, Fíly, Fakyho a Vokyho. Hned ve 42. minutě letí do šestnáctky Marcel, ale jeho zakončení je příliš slabé na to, aby překvapilo připraveného gólmana. Ve 46. minutě na sebe poprvé upozorňuje Ivan, který se dostává hned dvakrát ke střele. Jeho první střela z hranice šestnáctky se mu od gólmana vrací zpět a tu následnou brankář nachází pod svým tělem. Za další dvě minuty naše zvýšená aktivita nese své první ovoce. Posíláme míč za obranu soupeře, kam si zabíhá Honza. Toho ale ve vápně zezadu nemilosrdně kosí jeden z protihráčů, který za svůj zákrok navíc v rukou sudího vidí žlutou kartu. Míč si staví Žéňa a posílá ho nechytatelně po gólmanově levé ruce do sítě – 2:3. (so) Domácím začínají poněkud téci nervy. Jeden ze soupeřů dosti vehementně protestuje proti našemu sporně odpískanému rohu a další žlutá karta je na světě. V 50. minutě Žéňa zastavuje na naší polovině hřiště soupeře žlutým zákrokem, ale ten neudrží nervy na uzdě a nevybíravě se po našem zadákovi ohání. Udělený žlutý napínák je ještě dosti milosrdný. V 52. minutě centruje Ejdy za soupeřovu obranu, kam si zabíhá Honza. Tomu se poté podaří balón přiťuknout nabíhajícímu Ivanovi, který z velkého vápna propaluje vše, co mu stojí v cestě – 3:3. (so) Našich hráčů, kteří hrají s velkou chutí, je nyní plné hřiště. V 55. minutě vidíme další naší krásnou rychlou akci, na jejímž konci je příhra Honzy z levé strany Marcelovi, který míří přesně – 4:3. (so) V další minutě jsou ale na tahu domácí, když na konci jejich brejku je prudká střela na naši branku. Pumelici, mířící pod břevno, ale Kuba boxuje nad svoji svatyni. Náš válec ale již nejde zastavit. V 58. minutě využívá nedorozumění jednoho z domácích zadáků se svým gólmanem Ivan, když vystihuje těžkou malou domů. U letícího balónu je dříve a poté již nemá nejmenší problém doklepnout kouli do opuštěného zařízení – 5:3. (so) V 61. minutě jdou ze hřiště Ben s Láďou, aby je nahradil Faky s Lakym. Držíme výsledek a nepouštíme domácí hráče na dostřel naší branky. Jedinou komplikaci si navzájem působí Laky s Kubou, když hezkých pár vteřin v našem vápně po sobě koukají, kdože si půjde pro skákající balón. Rychlejší je Laky, který hlavičkuje směrem na naši branku, kde se ale již nikdo nenachází, neboť Kuba si vybíhá proti balónu. Naštěstí Lakyho hlavička je pomalá a tak Kuba stíhá balón, ještě než překročí brankovou čáru. V 72. minutě se dostává ve vápně soupeře do zakončení Jarda, ale jeho ránu gólman vyráží do pole. V 77. minutě, kdy již soupeř nemá sílu na zdramatizování utkání, se dostáváme do domácí šestnáctky. Snad tři naše střelecké pokusy se místním zadákům s gólmanem v čele podaří blokovat, ale následná Marcelova dorážka již končí v brance – 6:3. (so) V poslední minutě zakládá naší rychlou akci Luďa, který hází balón vlevo u středové čáry na nehlídaného Jardu. Ten kouli okamžitě posílá na hranici šestnáctky, kde se dokáže uvolnit Marcel, který přesnou ranou uzavírá účet dnešního zápasu – 7:3. (so)

První poločas jsme dohrávali v obrovském útlumu, ale po přestávce na hrací plochu vtrhla nová krev, která svým nasazením strhla i ostatní. Následná ofenzivní smršť, dokonce s minimem chyb směrem dozadu, potom stála za to. Naše mladé pušky si z dnešního zápasu mohou vzít velké zkušenosti, když poznaly, že nejenom fotbalové dovednosti mohou vyhrát zápas – důležitá je i hlava. Hráči si zkrátka začali věřit a byla dnes radost sledovat druhý poločas, kdy domácím hráčům doslova vnutili svoji hru. Přeštice nás hlavně v první půli zle potrápily, ale od našeho příštího soupeře – Klatov lze očekávat určitě ještě něco navíc. Uvidíme, kterak naši mladíci obstojí v této další konfrontaci.