SŠ Plzeň MD - SK SENCO Doubravka 3:1 (0:1)

10.5.2014 21. kolo KPMD

sestava: Filipovský (8), Přibáň (8), Bušek (7), Dušák (8), Havelka (8), Milan (7), Veselý (7), Grasl (7), Gruncl (6), Fakan (6), Dušička (8)

lavička: Kolář (9), Mader (8), Cába (8), Šebesta (8), Sklenář (8)

branky: Dušička 2x, Kolář

Výkony našich mladých pušek mají v posledních zápasech rostoucí tendenci. Tento trend jsme hodlali potvrdit i v dnešním zápase proti tradičnímu rivalu s Doubravky, kterému jsme chtěli podzimní nešťastnou porážku vrátit. Sestavu se trenéru Sulkovi podařilo ustálit, takže v ní nedošlo k žádným velkým překvapením.

V první půli sledujeme náročnou kopanou plnou pohybu a zdá se, že náš tým si pomalu vytváří optickou převahu. Bohužel balón dokážeme držet pouze po šestnáctku soupeře a pokaždé nám chybí ten pověstný poslední krůček. Na hostující branku se nám podaří vyslat několik většinou nepřipravených střeleckých pokusů, které končí v kopru. Pokud se pokusíme o kombinaci, finální příhra vše hatí. Hosté zkoušejí hrát na brejky, které se nám s výjimkou jednoho daří úspěšně pacifikovat. Bohužel ta jediná gólovka stanovuje poločasové skóre. Ve 30. minutě jsme nedůrazní před naším gólmanem, a i když Kuba s obtížemi napoprvé zasáhne proti soupeřovu zakončení, protivníkův druhý pokus jde již mimo dosah našeho brankáře i z toho důvodu, že naši zadáci nedokáží včas přistoupit k odraženému balónu – 0:1. :-@ Grunclíka poté střídá Oskar. Nic ale není ztraceno, poněvadž náš snaživý výkon nám dává do druhé půle určité naděje na zdramatizování utkání.

O přestávce protáčíme gólmany, když Kubu nahrazuje Víťa. Místo Fakyho potom ještě vbíhá na hrací plochu Laky. Opět se zdá, že náš tým je aktivnější a tlačíme se více na soupeřovu polovinu hřiště. Ve 48. minutě Laky využívá špatné příhry hostujících zadáků, bere si balón a piluje pravou lajnu. V dalším okamžiku již od jeho kopaček letí nadýchaný centr do šestnáctky soupeře, kterým hledá naše útočné tykadlo – Bejka. Ten si vybírá prostor, a i když je již poněkud v záklonu, svojí hlavičku posílá ideálně ponad gólmana, který si trochu více vystoupil ze své svatyně, do sítě – 1:1. (so) Vyrovnávací branka nás ještě více nabudí a hned v další minutě se natlačíme na opařeného soupeře a otáčíme zápas. Ihned po hostující rozehrávce ze středového kruhu, obíráme protihráče o balón a náš rychlý výpad zakončujeme krásnou kombinační akcí. Na hranici šestnáctky Luky ideálně do běhu naráží Bejkovi, který z levé strany posílá balón kolem padajícího gólmana k zadní tyči – 2:1. (so) Víťa má ve druhé půli více práce než Kuba v první a svoje kvality musí prokázat několikrát hlavně při vybíhání a boxování nebezpečných centrů soupeře do našeho malého vápna. V 58. minutě Eidyho, kterému se před pár okamžiky podařilo ideálně namazat balón na soupeřovy kopačky, střídá Luďa. O minutu později je Hanz odměněn žlutou kartou, když jednoho ze soupeřů nešetrně posílá do hrazení – naštěstí se vše obejde bez následků. V 63. minutě podnikáme krásnou rychlou akci, když Graslík potáhne balón středem hřiště a posílá ho vlevo na s ním běžícího Oskara. Ten mu kouli okamžitě naráží zpět, ale následnou střelu hostující gólman s obtížemi vyráží alespoň na roh. Lukyho poté nahrazuje Šéba. V 68. minutě se na hrací plochu vrací Grunclík místo Vésy. V další minutě tady máme velkou komplikaci, když se Dušimu před naší šestnáctkou na posledním zamotá balón mezi nohy, čehož využívá jeden z protihráčů a našemu zadákovi nezbývá nic jiného než unikajícího soupeře stáhnout na zem. Sudí ho za zápasnický chvat odměňuje červenou kartou a i naše druhé dnešní utkání tak budeme dohrávat oslabeni o jednoho hráče v poli. Nařízenou standardku hosté zahodí a nám se podaří udeřit v 71. minutě. Na pravé straně využívá další chyby v rozehrávce soupeře Hanz, který si poté balón navádí do středu hřiště a pálí z hranice šestnáctky. Jeho nepříjemnou střelu hostující gólman dokáže pouze vyrazit před sebe. U odraženého míče je nejdříve důrazný Laky, ale místo zamýšlené pumelice vyprodukuje pouze takový horký brambor, se kterým má ležící brankář nečekaně mnoho práce. Neposednou kouli totiž nedokáže ztlumit, pouze ji obloučkem posouvá za sebe a ani dobíhající zadáci soupeře nejsou s to balón odkopnout ještě před brankovou čarou – 3:1. (so) Hosté zkouší vše vrhnout do útoku a otevírají tak svoji obranu. V 75. minutě letí Příbův centr z pravé strany do soupeřovy šestnáctky, ale tentokrát Bejkovo hlavičkování, který si opět nachází svůj prostor, není ideální a balón končí nad brankou. Dvě minuty před koncem nás hosté na pěkných pár vteřin zatlačují před naši branku. Balón se ve změti těl několikrát odráží, hrají i ležící hráči. Na konci této trmy vrmy je střelecký pokus jednoho ze soupeřů, který z pravé strany otírá svoji střelu o břevno naší branky. V poslední minutě nejdříve Graslík žlutým faulem přerušuje úprk jednoho ze soupeřů u hostující střídačky, abychom poté podnikli ještě jeden útočný pokus. Do zakončení se ve velkém vápně dostává Laky, jehož nebezpečný pokus hostující gólman vyráží pouze před sebe a dezorientovaný soupeř poté nakouří balón někam k rohovému praporku.

Naši mladíci tak dnes přehráli dalšího těžkého soupeře a navázali tak na předchozí výkony. Opět byla vidět snaha hrát kombinační fotbal a je zřejmé, že v závěrečné části sezóny si mládenci začínají sedat. Je škoda, že nyní bude následovat třítýdenní herní pauza. Sice již nemůžeme dosáhnout na příčky nejvyšší, ale rozhodně je v našich silách ve zbývajících zápasech uspět. Spousta hráčů bude přecházet do staršího dorostu a to bude přeci jen trochu jiný level. Pokud k posledním třem utkáním přistoupíme stejně zodpovědně jako dnes, uvidí diváci z naší strany s chutí odehrané zápasy, kdy by se měla dostavit i příslušná bodová odměna.