7.5.2016 18. kolo KPSD

sestava: Sklenář (8), Přibáň (7), Dušák (7), Ženíšek (8), Janda (6), Milan (7), Puchoň (8), Fakan (7), Vokáč (8), Kopáček J. (8), Dušička (8)

lavička: Kopáček L. (6), Bušek (7), Mader (6), Grasl (8), Gruncl (6), Karpíšek (7)

branky: Kopáček J. 3x, Dušička 2x, Přibáň, Puchoň, Fakan

Po nezvládnutém minulém utkání nás dnes čekal soupeř z opačného konce tabulky. Rozkaz zněl jasně – všechny body musí zůstat doma. I když jsme v podzimním vzájemném zápase v Sušici předvedli doslova ostudný výkon, šli jsme na hrací plochu v roli velkých favoritů. Bohužel do konce sezóny již trenér Dejmek nemůže počítat s Kutlákem, který si v Tachově zlomil nohu (přes tuto okolnost dokázal Ivan hezkých pár minut s tímto zraněním odehrát, aniž by někomu přišlo na mysl, jakéže si přivodil zranění – bezděky tak potvrdil oblíbené koučovo tvrzení, že všechno je v hlavě – tak přejeme bezproblémovou rekonvalescenci). Naše lavička ale byla tentokráte zaplněna, poněvadž Grasl s Grunclem hlásili návrat po prodělaných zdravotních problémech. V teplém slunečném počasí ale za vcelku čerstvého větru jsme šli na věc.

Hned od úvodního výkopu přebíráme herní otěže a aktivní hrou se tlačíme před hostující šestnáctku. Ve 2. minutě Bejk zakroutí svůj roh z pravé strany i za pomoci větru přímo na zadní tyč, kterou trefuje. Naši překvapení hráči nejsou natolik zkoncentrovaní, aby balón dokázali doklepnout do odkryté branky. V 8. minutě házíme aut na pravé straně. Příba dostává kousek prostoru navíc a centruje do šestnáctky. K všeobecnému překvapení letící balón, který nikdo nedokáže tečovat, proklouzne pod tělem překvapeného gólmana až k zadní tyči – 1:0. (so) Příba na svůj první zářez (a ještě takováto šmudla) ve starším dorostu čekal celých 45 zápasů – to nebude nejlevnější. Laciná branka dává našim kopáčům přeci jen více klidu do dalšího útočného snažení. Ve 13. minutě zahráváme další roh z pravé strany. Míč se ze souboje na přední tyči odráží až na kopačky Schürrleho, který z velkého vápna balón ošetří přesně k levé tyči. Bohužel pár desetin vteřiny před tím se ozývá hvizd sudího, který raději přerušuje hru po srážce hostujícího gólmana s jedním ze svých spoluhráčů a branka tak nemůže být uznána. Nevadí – budeme se snažit dále. V 17. minutě se hrneme hned ve čtyřech hráčích dopředu. Bejk se zbaví na pravé straně soupeře a posílá líbeznou nabídku na hranici malého vápna, kde Pepík v tisíciprocentní pozici nedokáže placírkou poslat kouli do prázdné branky – pět kotoulů v nepřerušené hře mu je odměnou i potupou zároveň. Nevíme, co by se muselo přihodit, aby aktuálního smolaře dnešního utkání dokázal někdo sesadit z trůnu. Hned v další minutě ale Bejk využívá nedorozumění hostujících zadáků, kteří si dávají přednost, hračku jim sebírá a v pozici sám před vybíhajícím gólmanem zachovává chladnou hlavu a posílá balón přesně k pravé tyči – 2:0. (so) Ve 27. minutě zkoušíme zahrát signál při naší standardce, když Faky místo očekáváného centru volí příhru na vlevo podél stojící zdi rozběhnutého Vokyho. Tomu ale kazí radost jeden z hostujících kopáčů, který jeho doklepávačku do odkryté branky stíhá ještě před brankovou čarou odklidit. Za další dvě minuty si po výkopu Víti sbírá balón znovu Voky, který ho potáhne a prostrkává na Bejka. Ten vzápětí od levé brankové čáry zkouší přihrávat pod sebe na hranici malého vápna, kam vletí Schürrle, který se dokáže natlačit mezi dva zadáky soupeře a svojí dlouhou nohou dloubne míč mimo dosah statického gólmana – 3:0. (so) Ve 34. minutě vidí jeden ze soupeřů dosti přísnou žlutou kartu za přerušení Bejka u levého rohového praporku. Faky rozehrává přímák a balón se mu po chvíli vrátí. Náš středopolař natáhne skoro až od levé autové čáry a krásnou táhlou střelu dokáže zakroutit přesně k zadní tyči kolem marně zasahujícího gólmana – krásná branka – 4:0. (so) Ve 42. minutě letí balón z pravé strany na střed hrací plochy, kde si míč zpracovává Voky, který se obtočí kolem soupeře a prostrkává kouli za obranu. Tam si Pepík dokáže pohlídat ofsajdové postavení a sám před gólmanem bezpečně posílá balón do sítě – 5:0. (so) Hosté v první půli nemají nárok. U Víťovy svatyně se balón vyskytne pouze sporadicky a naopak naši s chutí hrající hráči mají utkání pevně v rukách.

Druhou půli začínáme prvním z několika naplánovaných střídání. Láďa nahrazuje Feryho. Ještě před tím, než protočíme gólmany, Víťovi přeci jen poněkud zatrne, i když to frajersky nepřiznává. Musí se proletět vzduchem proti neočekáváné pumelici jednoho ze soupeřů, který ji vysílá z nějakých 30ti metrů. Víťa letí zbytečně, poněvadž balón o pár čísel míjí tyč jeho branky. V 50. minutě tedy Karpy střídá letce kosmonauta Víťu. V další minutě sledujeme rychlou akci našich dvou tykadel, když Bejk nejdříve hlavou posouvá balón za sebe na Pepíka. Ten se obtáčí kolem soupeře a kouli vzápětí vrací do běhu právě Bejkovi, který tísněn soupeři letí do šestnáctky. Svůj následný střelecký pokus posílá pouze do vybíhajícího gólmana. Po chvíli sudí ukazuje další vcelku přísnou žlutou kartu jednomu ze soupeřů, který při svém snažení škobrtne o našeho kopáče. V téže minutě Oskar střídá Lukyho. Naše hra již nemá takovou kvalitu jako v první půli a soupeř se začíná osmělovat. Po špatném řešení jedné ze situací a hlavně následném nedomyšleném prosazování svého pohledu na věc, který byl ale odlišný od názoru trenéra, si jde odpočinout v 56. minutě náš kapitán Duši. Střídá ho Graslík a kapitánská páska začíná vydělávat. Vzápětí vidí další žlutou kartu Oskar, když si lehce přidrží soupeře. V 60. minutě ze hřiště odchází zastupující kapitán Faky a páska nachází další svojí oběť. Schürrle není dost rychlý na to, aby zavčasu dokázal zmizet, a musí převzít babu. Na hřiště vbíhá Ejdy. V 63. minutě zakončujeme kolotoč střídání protočením Příby s Grunclíkem. V 72. minutě sudí uděluje žluté karty za vzájemnou konfrontaci Žéňovi s jedním z protihráčů v naší šestnáctce. V další minutě Karpy při snaze odkopnout balón zblízka nakouří dotírajícího soupeře. Od něj se ale koule naštěstí odráží na naše kopačky. Dlouhý míč letí dopředu, kde ho na pravé straně přebírá Voky a posouvá ho na Ejdyho. Ten balón zatáhne až k pravé brankové čáře, odkud ho posílá pod sebe do soupeřova vápna, kde operuje osamocený Pepík. Tomu tentokráte nečiní větší potíže poslat kouli přesně k levé tyči mimo gólmanův dosah – 6:0. (so) V 77. minutě sledujeme prozatím největší příležitost hostujícího celku, když naši hráči chybují ve středu hřiště. Jeden z protihráčů jde rázem sám na vybíhajícího Karpyho, který ho svým pohybem vytlačuje mimo střelecký úhel. Poté si již naši zadáci dokáží pokrýt prostor a odvracejí hostující snažení alespoň na roh. Bohužel po jeho rozehrání do naší šestnáctky se míč odráží před vápno, odkud jeden ze soupeřů pálí na naši branku. Přízemní míč letí přímo na Karpyho, který jej ale pouze plácne před sebe přímo na kopačky dobíhajícího protihráče, jenž zachová chladnou hlavu a obstřeluje našeho gólmana – 6:1. :-@ V 80. minutě podnikáme rychlý výpad středem hřiště. Schürrle vysouvá Bejka po pravé straně, když posílá balón za hostující obranu. Bejk vletí do šestnáctky a střílí podél gólmana na zadní tyč – 7:1. (so) Za další dvě minuty posíláme přímák ze středu hřiště do soupeřovy šestnáctky. Míč se odráží na naše kopačky před vápno, odkud zkoušíme pálit. Hned dva naše pokusy jsou zblokovány, ale koule se nakonec dostává ke zcela volnému Pepíkovi, který se zničehonic zjevuje za hostujícími bránícími hráči a bez problémů prostřeluje gólmana – 8:1. (so) Pepík tak svým hattrickem zkouší vyretušovat svoji úvodní zahozenou megašanci – asi marně. Hosté se již pouze snaží utkání dohrát a náš tým si vytváří v další minutě znovu velkou příležitost. Od levé brankové čáry posíláme příhru do šestnáctky soupeře, kde zcela osamocený Ejdy si vyměřuje, kam hodlá poslat balón. Ten mu prý, dle jeho pozdějšího vyjádření, neočekávaně poskočí a náš středopolař tak svoji placírku místo do prázdné branky posílá vedle levé tyče. Utkání tak v pohodě dovedeme do vítězného konce.

Získali jsme povinné tři body, když hlavně v první půli jsme se prezentovali poctivou kombinační hrou a soupeře nepouštěli příliš blízko k naší šestnáctce. Po přestávce a po protočení několika hráčů naše hra ztratila plynulost a i když jsme poněkud polevili, dokázali jsme se přesto gólově prosadit. Soupeř potrestal naše největší zaváhání, z čehož bychom se měli opět dokázat poučit. Každopádně jsme napravili dojem z našeho posledního vzájemného utkání i poněkud si spravili chuť po zpackaném Tachovu. Příští týden zajíždíme do Přeštic, odkud musíme znovu bezpodmínečně přivézt všechny body. I když tabulkové postavení našeho příštího soupeře je podobné tomu dnešnímu, hrajeme venku, což je vždy ošidné. Pokud k zápasu adekvátně nepřistoupíme, budeme mít velké problémy. Naši hráči ale vědí, co je ve hře, a proto doufejme, že nepřipustí žádné komplikace. ROCK – SPORTOVKA – ROLL!!!