23.4.2016 16. kolo KPSD

sestava: Sklenář (10), Přibáň (8), Dušák (7), Ženíšek (9), Janda (7), Milan (8), Puchoň (8), Fakan (7), Vokáč (8), Kutlák (7), Dušička (9)

lavička: Kopáček L. (7), Bušek (-), Mader (-), Kopáček J., Karpíšek

branky: Dušička 2x

Dnes nás čekalo další nesmírně obtížné utkání proti tradičnímu soupeři, kterému jsme měli z podzimu co vracet. S kvalitou mladíků z Petřína, což je nový název klubu, jsme se seznámili již v našem prvním vzájemném zápase, kdy jsme z horké petřínské půdy dokázali vydolovat alespoň bodík. V případě našeho dnešního neúspěchu by sladké vítězství z minulého týdne nad Vejprnicemi absolutně ztratilo svoji hodnotu. Trenér Dejmek byl bohužel okolnostmi znovu donucen sáhnout do základní sestavy, když onemocněl pilíř z minulého zápasu Grasl. Věděli jsme, co je ve hře a chtěli jsme využít domácího prostředí k tomu, abychom soupeře obrali o první jarní body.

Od začátku utkání je jasné, že naše hráče čeká nesmírně náročný zápas, který může rozhodnout jediná chyba. Je to ale náš tým, jenž v prvních minutách získává optickou převahu, kterou může korunovat vedoucím gólem. V 9. minutě totiž podnikáme rychlý kontr po našem výkopu po levé straně. Bejk letí zleva do šestnáctky a posílá balón na zadní tyč, kam si zabíhá nehlídaný Kutli. Ten bohužel nedokáže polovysoký míč sklepnout do odkryté části hostující svatyně. Balón končí pouze vedle pravé tyče. Ve 12. minutě sledujeme další Bejkův pokus, když naše tykadlo opět vniká po levé straně do vápna soupeře. Místo nabízející se příhry pod sebe na nabíhajícího spoluhráče ale volí střelu z dost velkého úhlu, která končí nad brankou. V 15. minutě vystrkují růžky také hosté. Jednomu z protihráčů se balón ideálně odráží do běhu po levé straně, ale Víťa reaguje včas. Soupeři zmenšuje střelecký úhel a jeho pokus z bezprostřední blízkosti vykopává na roh. Poněkud polevujeme v naší počáteční aktivitě a hra se pomalu vyrovnává. Ve 22. minutě si jeden ze soupeřů pohraje s Ferym u pravé brankové čáry a namíří si to Víťovi v ústrety. Náš gólman výborně čte hru, vystihuje soupeřův pokus o příhru před branku a balón nachází pod svým tělem. Za další dvě minuty Duši vystavuje stopku nebezpečně se rozbíhajícímu soupeři na naší pravé straně hokejovým bodyčekem. Protihráč leží a před očima našeho kapitána se objevuje žlutý napínák. Ve 27. minutě se jeden ze soupeřů vůbec nerozpakuje a z první se opírá do letícího míče na hranici naší šestnáctky. Výborný umístěný balón ale Víťa ekvilibristicky stahuje do rukavic. Ve 35. minutě letí po soupeřově autu centr do našeho vápna. Tam naše obrana poněkud zaspává, a poněvadž i Víťa je daleko od balónu, protihráč se najednou ocitá osamocený na hranici malého vápna. Naštěstí jeho pokus o přehození našeho gólmana je tragicky nepřesný. Několikrát máme možnost dostat se do zakončení ale finální příhra končí na kopačkách soupeře. Oba gólmani tak do přestávky drží čistá konta. Každou naši ztrátu míče technicky vybavení hráči soupeře zkouší přetavit v rychlou kombinační akci. Naše obrana ale až na několik výjimek odolává. Utkání tak bude znovu gradovat až ve druhé půli.

V 51. minutě se našim hráčům na chvíli otevírá střed hřiště, čehož využívá Bejk. Prosmýkne se mezi dvěma soupeři a v poslední chvíli je před šestnáctkou zastaven žlutým zákrokem jednoho z hostujících zadáků. Nařízený přímák ale posíláme do kopru. Stále čekáme na první branku. V 63. minutě se tentokráte jeden ze soupeřů prodírá z levé strany na střed hřiště a pálí již z našeho velkého vápna. Víťa reflexivním zákrokem vytahuje balón nad svoji branku. Za další dvě minuty se jeden z našich hráčů zapomíná vzadu a soupeř tak s balónem na kopačkách obchází ofsajdovou past. Víťa jako poslední instance dokáže soupeřův následný střelecký pokus vyrazit alespoň před sebe. Balón se ale znovu dostává k protihráči, který tak má možnost zakončovat prakticky do prázdné branky. Do jeho střely mu ale v poslední chvíli obětavě skáče další z našich zadáků. Míč se poté odráží vedle levé tyče, ale tam dokonce ještě stíhá doběhnout Žéňa a hostům nedaruje nakonec ani rohový kop. Bohužel to vypadá, že někteří naši hráči začínají šlapat vodu a přetížená obrana přestává stíhat. V 69. minutě tak opět propadáme vzadu, kdy snad tři hráči soupeře se tlačí na jednoho našeho nešťastníka. Hostující pokus se ale opět v posledním možném okamžiku daří zblokovat na další roh. V 74. minutě trenér Dejmek reaguje. Ze hřiště odchází Kutli, kterého střídá Láďa. Přeskupujeme svoje řady, když nově příchozí Láďa jde tvrdit muziku na pravou zálohu, ze které se na opačnou stranu přesouvá Luky. Voky se tedy vytahuje vedle Bejka do útoku. V 77. minutě podnikáme rychlý brejk po dalším soupeřově rohu, když se nám daří s trochou štěstí udržet balón na levé straně. Voky piluje lajnu, aby následně zatáhl míč více do středu hřiště a pokusil se svojí příhrou vysunout nabíhajícího Bejka. Jeho nabídka je poněkud delší, ale Bejk si kouli dobíhá, dokáže udržet svého strážce na zádech a letí z pravé strany do šestnáctky. Odtud posílá přízemní střelu kolem vybíhající gólmana přesně k zadní tyči – 1:0. (so) Ve chvíli, kdy se hosté nadechovali k dalšímu náporu, tedy přichází šok v podobě naší rychlé odpovědi. Vstřelená branka vlévá úplně nové síly do našich žil. Hosté se ale v žádném případě nehodlají spokojit s dosavadním stavem zápasu a vrhají všechny síly do útoku. Rozhodující okamžik přichází v 87. minutě. Fantasticky hrající Žéňa, který je dnes doslova základním pilířem našich obranných řad, vyváží balón a chystá se založit rychlý kontr. Bohužel mu do jeho příhry zaskluzuje jeden ze soupeřů a vypichuje mu míč od nohy. Okamžitě jdou dva hráči soupeře na našeho posledního nešťastníka. Situaci řeší ideální kličkou, ale my máme v brance démona, který svým dalším zákrokem z říše snů zabraňuje katastrofě a navíc zakládá rychlou odvetnou akci po levé straně. Zatímco někteří hráči soupeře se drží za hlavu a nedokáží pochopit, cože se to vlastně v předchozím okamžiku událo, balón má Schürrle. Náš středopolař vzápětí vysouvá stále po levé straně nabíhajícího Bejka. Ten letí do šestnáctky soupeře a vyhlíží nabíhajícího spoluhráče, kterému by adresoval svoji příhru před soupeřovu branku. Záměr našeho snajpra zkouší odhadnout soupeřův gólman a dělá osudný úkrok směrem ven ze své branky. Bejk tentokráte zvedá hlavu, všímá si gólmanova postavení, a zatímco naše lavička nevěřícně sleduje jeho počínání, posílá pomalou kouli mezi bezmocným gólmanem a levou tyčí pohodlně do sítě – 2:0. (so) Otřepané nedáš – dostaneš opět ukázalo svoji sílu – tentokráte s neradostným vyústěním pro soupeře. Ihned střídáme, když odpracováno má Voky, kterého protáčí Ejdy. Teď to již musíme udržet. V 89. minutě Lukyho střídá Oskar. V poslední minutě ještě letí balón za naši obranu. Víťa osamoceného soupeře vytlačuje svým pohybem až na levou hranici svojí šestnáctky. Hostující hráč ale přihrává před branku, kde nachází svého neobsazeného spoluhráče. Ten se tak ocitá znovu před naší prázdnou brankou, uvolňuje se a pálí. Dnes ale hostujícím kopáčům není souzeno – je tady ještě Víťa. Náš gólman se bleskurychle přesouvá a supermanovským letem (i když bez pláštěnky) skáče do soupeřovy střely, kterou vyráží do bezpečí. Sudí vzápětí utkání končí.

Byli jsme svědky dalšího nervy drásajícího představení, ve kterém se nám sice soupeře přehrát nepodařilo, ale utkání naši hráči znovu dokázali odmakat od začátku až do konce. V mnoha ohledech nám byli hostující mladíci zdatnějším soupeřem než vejprničtí v minulém zápase. Z jejich některých kombinací nám šla hlava kolem. Soupeře se nám podařilo přehrávat snad jen na začátku utkání. Poté se hra vyrovnala, aby nás hosté ve druhé půli několikrát zatlačili před naši šestnáctku. V době jejich rostoucího tlaku se nám ale podařilo využít jeden rychlý brejk, kterým jsme se dokázali udržet v sedle. No a potom prostě Víťa začaroval svoji svatyni. Obrovsky cenným vítězstvím jsme tak dokázali potvrdit předchozí tři body z venkovního zápasu. Příště nás však čeká soupeř, který má v současné době zřejmě nejlepší formu ze všech týmů a který podobně jako do dnešního utkání Petřín ještě v jarní části sezóny neztratil žádné body. Máme před sebou velkou výzvu – Tachov. Doufejme, že již budeme mít k dispozici některé marody – každý zdravý hráč bude určitě poznat. Opět se budeme opakovat. Pokud naši kopáči poctivě odmakají další neskutečně náročné utkání v řadě, můžeme se pokusit uspět i na pekelné tachovské trávě. Bolí to, ale vítězství vyléčí všechny šrámy. SPORTOVKA RULEZ !!!