SK Slavia Vejprnice - SŠ Plzeň MD 0:9 (0:4)

17.4.2016 15. kolo KPMD

sestava: Lukasch (7), Toman (7), Frank (8), Krejčí (7), Kořan (7), Ulrych (7), Skopový (7), Gashi (7), Krejča (8), Červík (7), Šural (7)

lavička: Karpíšek (7), Chudoba

branky: Krejča 5x, Ulrych, Šural, Gashi, Karpíšek

Naší mladé záloze se na jaře zatím nedaří nastartovat. Zápasy, ve kterých jsme si vytvořili dostatek příležitostí, nedotahujeme do vítězného konce. Tuto okolnost jsme se dnes chystali napravit ve Vejprnicích. Domácí mladší dorost dosud nepatřil k těm týmům, které by měly trápit soubory na čelních příčkách tabulky. Předpokládalo se, že dnes si naše mladé pušky budou moci s chutí zahrát. Naši mladíci se stále potýkají s nedostatečně početnou lavičkou. I dnes to bohužel nebyla výjimka. Sice se původně počítalo s nasazením nováčka Vamoshe, ale kvůli administrativním nedostatkům si Saša musí počkat na svůj ostrý start do příštího týdne. Do nególmanského se tak museli obléci oba naši náhradní gólmani a se sebezapřením dorazil podpořit tým i nemocný Chudoba. Někteří hráči by si měli sáhnout do svědomí, zdali překážky jejich neúčasti na dnešním utkání byly opravdu nepřekonatelné.

Již od začátku utkání tlačíme na pilu. V 5. minutě Červ udrží balón na pravé straně a předkládá lahůdku proti noze nabíhajícímu Vojtovi, který zpoza šestnáctky trefuje ideálně levou šibenici a připisuje si tak svoji premiérovou branku v novém dresu – 1:0. (so) Ve 12. minutě pálí Ráďa z nějakých 25ti metrů a domácí gólman má plné ruce práce, aby jeho bombu alespoň vyrazil. K míči se dostává Šury, ale gólman se mu stíhá položit do střely a vyrazit balón na roh. Hraje se prakticky pouze na polovině soupeře. Sporadické domácí akce naše obrana celkem v pohodě zachytává. Ve 25. minutě nejdříve Červovi není uznána branka, když Ondra Gálik po skoro celé utkání na lajně coby asistent rozhodčího poctivě zvedá praporek (pomsta prý bude sladká), abychom v další minutě kopali přímák z nějakých 20ti metrů. Balón si staví Cigi a ladným obloučkem ponad zdí posílá kouli přesně k levé tyči – 2:0. (so) Hned v další minutě tlačíme soupeře k jeho šestnáctce. Balón má na noze opět Cigi, který se nerozpakuje a pálí zpoza šestnáctky. Míč se od jednoho z domácích zadáků nešťastně odráží do protipohybu gólmana a končí v síti – 3:0. (so) Ve 29. minutě Ráďa podniká individuální akci, když od poloviny hřiště přechází s trochou štěstí přes tři soupeře a ze šestnáctky zkouší pálit na branku. Jeho slabá střela ale končí v gólmanově náruči. Sledujeme stále stejný průběh zápasu a nevypadá to, že by domácí hráči dokázali zdramatizovat utkání. Ve 35. minutě se na levé straně otevírá prostor pro Cigiho, který zatáhne balón do šestnáctky a i když může zakončovat, volí příhru na zadní tyč, kde osamocenému nabíhajícímu Šurymu nečiní žádný problém dopravit balón do branky – 4:0. (so) Hned v další minutě se ve středu hrací plochy uvolňuje Červ a z nějakých 25ti metrů posílá svůj pozdrav na branku. Jeho pumelice láme břevno domácí svatyně. Poločas dohráváme aktivní hrou, když se snažíme držet balón a kombinovat. Proti slabému a unavenému soupeři si naši hráči dnes mohou s chutí zahrát a zkusit si zvednout sebevědomí.

Hned v úvodní minutě druhé půle si to Šury namíří z pravé strany do vápna. Zatímco všichni očekávají příhru, Šury nekompromisně pálí do bližší pravé tyče. Ve 46. minutě letí Fíla po levé straně skoro až k brankové čáře a vzápětí posílá zpětnou příhru pod sebe do šestnáctky. Tam operuje neúnavný Červ, jehož pumelici z první vytahuje domácí gólman efektním zákrokem zpod svého břevna. Hned v další minutě znovu obíráme soupeře o balón a Ben natahuje z nějakých 20ti metrů ze středu hrací plochy. I když balón letí do středu branky, brankář tentokráte nególmanským zákrokem nedokáže míči zabránit v cestě do sítě – 5:0. (so) V 50. minutě Jirka vykopává od své branky. Padající list Červ hlavou prodlužuje na levou stranu přímo do běhu Cigimu. Ten nabídkou nepohrdne, když si balón navádí na střed hřiště a nekompromisně ho posílá pod břevno – 6:0. (so) Kompletuje tak svůj první hattrick. Výborně hrající Červ, kterému však nebylo souzeno vstřelit regulérní branku, poté podstupuje svůj post svému kolegovi v brance – Karpymu. V 58. minutě se Jirkovi zřejmě zželelo domácích hráčů a svoji rozehrávku posílá přímo na nohu protihráče zevlujícího v naší šestnáctce. Ten je ale nenadálou situací až příliš zaskočen a svoji akci zbytečně zbrzdí. Přes dotírání našich vrátivších se zadáků se přeci jen dostává do zakončení, ale Jirka je již na místě a střelu na svoji bližší tyč vytahuje na roh. V 61. minutě zahráváme přímák z takřka ideální pozice z nějakých 20ti metrů. Balón si bere opět Cigi a pravděpodobně nachází škvírku ve špatně postavené domácí zdi, přes kterou posílá míč znovu do domácí sítě – 7:0. (so) V 68. minutě dobíhá dvojice hráčů balón u pravé brankové čáry. Míč se po jejich vzájemném souboji zřejmě ocitá již za brankovou čarou, ale Ondra Gálik na lajně tentokráte překvapivě vůbec nereaguje a nechává svoje mávátko dole. Balón se po souboji odráží před branku, hráči ale přestávají hrát s vědomím, že hra je přerušena – sudí ale zatím nepíská. Ben jen tak ledabyle ze setrvačnosti kopne do balónu, aby ho uklidil do prázdné branky – gólman stojí vedle své svatyně a již dávno nejeví snahu pokračovat ve hře. Ben trefuje ale pouze pravou tyč, od které se koule odráží pár čísel před brankovou čáru, kam dobíhá osamocený Karpy, který situaci dohrává a doklepává balón do sítě. Sudí ze své pozice nemůže mít přehled o tom, zda míč již přešel brankovou čáru. Podívá se proto na svého asistenta, který ale pouze znuděně sleduje dění na hřišti. Hlavní sudí proto ukazuje směrem ke středovému kruhu – 8:0. (so) Viděli jsme zkrátka neuvěřitelné věci a Karpyho, který tak docílil svého premiérového zářezu, zatímco Červ na naší střídačce vzteky kolabuje. V 71. minutě toho Cigi ještě nemá dost a poněvadž před ním soupeř ustupuje až k vlastní šestnáctce, navede si balón na levou stranu a z nějakých 25ti metrů se do něj opírá. Jeho krásná táhlá střela líže krátce střižený trávník místní hrací plochy shora po celou dobu svého letu a končí u vzdálenější pravé tyče – 9:0. (so) Gólman se po balónu pouze ohlíží. V 75. minutě kopeme roh z levé strany. Přetažený balón letí na zadní tyč, kam si zabíhá Karpy, ale má to na dlouhou nohu, takže místo prázdné branky trefuje místo vedle pravé tyče. Unavený a rozložený soupeř již pouze vyhlíží závěrečný hvizd hlavního sudího, který domácí hráče po chvíli konečně vysvobozuje.

Celý zápas se hrál podle předpokladů v naší režii. Cigi byl dnes k neudržení. Škoda, že se mládenci zatím nedokáží více kousnout v náročnějších utkáních. Dnes si ale celý tým zaslouží pochvalu za předvedenou kombinační hru, kterou se snažil prezentovat po celé utkání. Nyní je ale potřeba tento výkon předvést i v následujících zápasech. Je stále ještě oč hrát. Zápasů je relativně dost a soutěž může být hodně zamotaná. Doufejme, že příští týden bude mít trenér k dispozici více hráčů, aby se zvýšila konkurence na jednotlivé posty. Tak se budeme těšit.