24.10.2015 10. kolo KPSD

sestava: Lukasch (9), Přibáň (8), Grasl (8), Ženíšek (9), Janda (9), Milan (8), Bušek (9), Puchoň (8), Kodar (8), Kutlák (9), Gruncl (8)

lavička: Dušák (8), Vokáč (8), Fakan (8), Dušička, Červík

branky: Kutlák 4x, Kodar 3x, Puchoň 2x, Grasl, Fakan, Vokáč, Ženíšek

Dnes nás čekal zápas proti beznadějně poslednímu týmu tabulky – Rapidu. Oproti minulému utkání musel trenér Dejmek oželet účast několika výletníků, kteří se vydali za kanál mimo kontinentální Evropu. I když jsme nechtěli v žádném případě nic podcenit, v základní sestavě došlo na několika postech k překvapivým změnám. Na lavičce tak většinou zůstali hráči, kteří byli aktuálně po nemoci nebo si z minulého utkání odnesli nepříjemné šrámy. Navíc si díky nedostatku gólmanů v kádru staršího dorostu svoji ostrou premiéru musel užít Lukasch.

Hned od začátku zápasu je jasné, že většinu hrací doby stráví náš tým na soupeřově polovině. Po několika náznacích dostává v 6. minutě trochu prostoru na levé straně Fery a posílá krásný balón do soupeřovy šestnáctky. Tam si na hranici malého vápna dělá prostor Kutli, který je sice menšího vzrůstu než jeho stín, ale to mu pranic nevadí. Předskakuje svého strážce a hlavičkuje přesně k levé tyči mimo dosah zasahujícího gólmana – 1:0. (so) V 8. minutě opět nalezeme na soupeře a chvíli ho motáme na pravé straně. Na konci naší akce Schürrle posílá zpětnou příhru od pravé brankové čáry pod sebe do vápna. Míč jde přímo proti noze nehlídanému Kóďovi, který kouli uklízí do branky – 2:0. (so) Hned v další minutě táhne akci po levé straně do vápna Grunclík. Následuje zpětná příhra do šestnáctky znovu na nabíhajícího Kóďu, který si může vybrat, na kterou stranu branky balón umístí. Nebyl by to ale náš hračička, aby nevymyslel nějakou kulišárnu, když místo jednoduché dorážky do sítě posílá balón snad dva metry vedle levé tyče. Zřejmě ale při svém zakončení dopředu počítal s u tyče vhodně postaveným hostujícím zadákem, jehož zblízka zákeřně trefuje do úsměvu, a právě od jeho obličeje se míč odráží místo do autu přímo za záda bezmocného hostujícího gólmana – 3:0. (so) V 16. minutě podnikáme další akci po levé straně. Kóďa předává balón Grunclíkovi, který vybízí k běhu Kutliho. Ten zatáhne kouli po levé straně do šestnáctky a místo zakončení ještě ve vápně hledá nabíhajícího Lukyho. Do jeho příhry ale vletí jeden z hostujících nešťastníků, kterému ideálně vychází krok na to, aby střelou z první zahrál na housličky svému vlastnímu gólmanovi – 4:0. (so) Za další dvě minuty si na konci naší akce bere v hostující šestnáctce balón Kutli, který se dokáže uvolnit a směruje svůj střelecký pokus přímo do levé šibenice hostující svatyně. Soupeřův gólman se ale vytasí s vynikajícím zákrokem, když míč v poslední chvíli boxuje nad svoji branku a kazí tak Kutlimu radost. Pod vlivem pohodlného vedení přeci jen poněkud polevujeme ve své aktivitě, ale stále máme po většinu času balón pod kontrolou. Ve 28. minutě Schürrle dlouhou křížnou příhrou vybízí k aktivitě Lukyho, který podstupuje souboj s vybíhajícím gólmanem a dalším hráčem soupeře. Ze skrumáže se balón odráží na Lukyho kopačky a mezi ním a prázdnou brankou najednou stojí pouze jeden z hostujících zadáků. Bohužel Luky poněkud zbrkle při svém snažení trefuje právě onoho stínujícího hráče, i když si může vybrat hned z několika způsobů zakončení. V další minutě má na svých kopačkách kouli Schürrle, který vymýšlí ulici na nabíhajícího Kutliho, ale ten je příliš blízko vybíhajícímu gólmanovi, kterého ze dvou metrů trefuje. V dalším okamžiku si naráží balón na pravé straně Fery s Lukym, aby ho vzápětí od pravé lajny poslal do vápna, kde Grunclík nedokáže prostřelit hradbu těl před ním. Ve 33. minutě kopeme roh z pravé strany. Ejdy posílá do šestnáctky nadýchaný centr, na který si nejvýše naskakuje Žéňa, ale hlavičkuje pouze do pravé tyče hostujícího zařízení. Odražený balón poté naši hráči pouze z bezpečné vzdálenosti sledují. Opět následuje několik hluchých minut, abychom udeřili ve 42. minutě. Sledujeme nádhernou Graslíkovu akci středem hřiště, kterému se najednou otevírá prostor, čehož náš stoper okamžitě využívá. Postupuje s balónem kupředu, aby na hranici šestnáctky vybídl k narážečce Kutliho. Ten okamžitě pochopí jeho úmysl a efektní patičkou mu kouli do běhu vrací. Soupeřovi zadáci nedokáží reagovat na průnik Graslíka, který letí do vápna, uvolňuje se a po zemi k levé tyči podél vybíhajícího gólmana krásně zakončuje nádherný fotbalový moment – 5:0. (so) Po první půli je jasné, že dnešní zápas bude pouze o tom, kolik míčů skončí v soupeřově síti. Hosté nemají kvalitu na to, aby naše s chutí hrající hráče potrápili.

Trenér Dejmek o přestávce stahuje oba beky Příbu s Ferym a Lukyho. Své si jdou odehrát Duši, Faky a Voky. V minulém zápase nakopnutý Bejk si po domluvě s koučem dnes raději dá pauzu. V 50. minutě posílá Voky od levé brankové čáry balón pod sebe, kde na hranici malého vápna svoji tutovku zazdí Kóďa, který trefuje pouze statického gólmana uprostřed branky. Balón se poté odráží do ruky jednoho z hostujících hráčů, ale píšťalka sudího za jasného stavu podobně jako v první půli, kdy byl ve vápně soupeře sražen při svém pokusu o střelu Ferry, zůstává němá. V 53. minutě si Duši na levé straně naráží s Kóďou a vzápětí centruje před branku. Na balón si naskakuje Kutli, jehož hlavičku s vypětím všech sil gólman vyráží na zadní tyč, kam dobíhá Faky, který tísněný hráčem v pádu doklepává míč do branky – 6:0. (so) Za další dvě minuty se Faky uvolňuje na pravé straně a posílá balón před hostující branku. Tam se důrazný Kutli probíjí k míči a zakončuje. Hostující gólman se štěstím posouvá kouli alespoň na pravou tyč. Zatímco se koule líně povaluje po brankové čáře, Kutli opět přetlačuje svého strážce a doklepává míč do sítě – 7:0. (so) Náš tým si poté opět vybírá pár minut oddychu, aby naplno udeřil před 70. minutou. V 67. minutě Ejdy nejdříve posílá balón napravo do ulice Fakymu, který stíhá míč ještě před brankovou čarou a ihned ho posílá pod sebe. Tam již může zakončovat Kutli, kterého ale jeden z hostujících kopáčů nedovoleně zaháčkuje. Balón ale prochází přes tuto dvojici na pozapomenutého Schürrleho, který se podívá na postavení gólmana a míč bezpečně posílá k levé tyči – 8:0. (so) Ihned po soupeřově rozehrání ze středového kruhu získáváme balón a Faky zkouší svoje štěstí ranou z nějakých 25ti metrů. Jeho pumelice trefuje levou tyč a balón se odráží zpět do pole. Tam za bukem číhá Kóďa, který ošetřuje odražený míč svojí placírkou do protipohybu gólmana – 9:0. (so) A situace se opakuje, když znovu po rozehrání sebíráme soupeři balón a letíme vpřed. Kutli zatáhne míč po levé straně a zpětnou příhrou hledá ve vápně nabíhajícího Vokyho, který sice nadvakrát ale přece překonává hostujícího gólmana – 10:0. (so) Neuběhnou ani dvě minuty a Kutli se na levé straně efektně obtočí kolem protihráče a znovu předloží ideální nabídku pro změnu Schürrlemu, který z první v jasné pozici z hranice malého vápna tentokráte zařízení netrefuje. V 74. minutě Faky přenáší hru z pravé strany na zadní tyč, kde operuje Voky. Tomu stačí chvíle, aby se uvolnil, zorientoval se a poslal Kutlimu lahůdku, kterému stačí už jen metr před brankovou čarou nastavit svoji kopačku – 11:0. (so) V 79. minutě zamykáme soupeře po našem rohu před jeho šestnáctkou. Kombinujeme před vápnem a Schürrle pálí. Jeho střela je sice zblokována ale pouze na levou stranu k pozapomenutému Žéňovi, který z první uklízí kouli k bližší levé tyči – 12:0. (so) Za další dvě minuty Kóďa dokáže udržet ve středu hrací plochy balón a vymýšlí krásnou ulici středem hřiště na nabíhajícího Schürrleho, který se tváří v tvář vybíhajícímu gólmanovi tentokráte nemýlí a obstřeluje ho – 13:0. (so) Tím také uzavíráme účet dnešního utkání.

Hráči k utkání přistoupili koncentrovaní a soustředění. Hráli jsme s chutí, což se zákonitě projevilo i na narůstajícím skóre. Poslední domácí zápas jsme tedy zvládli podle očekávání. Samozřejmě, že žádné velké závěry z tohoto utkání proti slabému soupeři dělat nemůžeme. Získali jsme povinné tři body a nyní nás již čeká pouze podzimní třešnička na dortu v podobě posledního utkání proti velmi silným Rokycanům. Všichni víme, co je ve hře, a že zápas na miniaturním hřišti bude hlavně o bojovnosti a vůli. Jestliže hodláme uspět na horké rokycanské půdě, musí každý jeden hráč podat nadstandardní výkon. Tak ještě jedno obrovsky těžké podzimní utkání a uvidíme, jestli budou naši chlapci rozdávat úsměvy na všechny strany po jeho skončení, jako tomu bylo dnes.