SŠ Plzeň MD - SK Klatovy MD 4:4 (1:1) 4:3 na p.k.

29.8.2015 2.kolo KPMD

sestava: Karpíšek (8), Budina (7), Frank (8), Kořan (7), Chudoba (7), Toman (7), Krejča (7), Gashi (7), Skopový (7), Ulrych (7), Krob (7)

lavička: Šura (6), Červík (7), Lukasch

branky: Krob 2x, Krejča, Toman

Také naše nové mladé pušky dnes čekal úvodní soutěžní zápas. Loňskou historickou sezónu, kdy jsme se postupně prokousávali tabulkou až na samotný vrchol, již máme dávno za sebou. Na začátku té další se zatím vůbec nikdo neodváží spekulovat, jak na tom nový kádr bude. Bude potřeba nově příchozí kopáče začlenit k loňským matadorům a pokusit se opět vytvořit válec Sportovky. Tým Klatov, se kterým jsme se vloni přetahovali v každém vzájemném utkání, určitě bude i letos patřit k samotné špičce soutěže. Trenéru Sulkovi dnes z různých důvodů chybělo ještě několik hráčů kádru mladšího dorostu. Přesto dnešní základní sestava určitě nezklamala. Za velkého vedra jsme se tak mohli pustit do boje.

Ve 4. minutě Ráďa vysouvá středem hřiště Marťase. Ten udrží svého strážce na zádech, ale jeho postup proti vybíhajícímu gólmanovi končí pouze ranou do hostujícího kýpra. K odraženému balónu se poté dostává Kořan, ale jeho slaboučká střela končí u připraveného gólmana. V 6. minutě nás po naší pravé straně vykombinovávají hostující hráči. Jeden ze soupeřů natáhne ve velkém vápně a jeho utěšená střela razítkuje břevno naší svatyně. V 11. minutě se další protihráč uvolňuje na polovině hřiště a okamžitě si to sype směrem k naší brance. Karpy musí prokázat svoji extratřídu, když soupeři v poslední chvíli vystihuje jeho pokus o kličku a vyráží mu balón zpod jeho kopaček. Naši hráči ale vůbec nejeví zájem vrátit se a vypomoci svému gólmanovi, takže míč má na kopačkách opět soupeř, který zkouší zakončit. I tuto situaci Karpy vyřeší ideálně, když balón ukrývá ve svém koši. Ve 14. minutě přenášíme hru na levou stranu, kam si nabíhá Budina. Hostující gólman poněkud netakticky vybíhá ze své branky, ale Lukášův technický pokus z hranice velkého vápna míjí pravou vzdálenější tyč. V 18. minutě je na tahu naopak soupeř, když si jeden z protihráčů nabíhá do naší šestnáctky, aby se pokusil zpracovat svíci, kterou nešťastně vytvořil jeden z našich zadáků. Soupeř poté z pěti metrů naštěstí pálí z první vysoko nad naši branku. Hraje se vcelku v tempu a hra se přelévá ze strany na stranu. Ve 28. minutě Krejča vystihuje soupeřův úmysl ve středu hrací plochy, potáhne pár metrů balón a pálí zpoza šestnáctky. Na jeho přízemní umístěnou střelu je hostující gólman krátký. Míč končí přesně u jeho pravé tyče – 1:0. (so) Ve 32. minutě si Budina nabíhá mezi zadáky, aby zužitkoval Chudobovu nabídku, ale na vybíhajícího gólmana opět nedokáže vyzrát, když pokus o jeho přehození končí opět vedle vzdálenější tyče. Ve 35. minutě znovu hoříme v obraně, když hosté opět podnikají samostatný nájezd na Karpyho. Ten ale drží naše akcie vysoko, když soupeřovu střelu reflexivně vyráží na roh. Bohužel v další minutě je zle. Jeden z protihráčů dobíhá bez zájmu našeho obránce zdánlivě ztracený balón u levé brankové čáry a posílá ho pod sebe do šestnáctky. Tam naši hráči vysloveně chybí a další ze soupeřů tak může kouli pohodlně doklepnout prakticky do prázdné branky – 1:1. :-@ Dvě minuty před pauzou se Karpy nedomluví s jedním ze svých zadáků a vyhazuje balón přímo na kopačky jednoho ze soupeřů. Ten okamžitě přenáší hru na pravou stranu na svého dalšího volného spoluhráče, který z malého vápna trestuhodně míjí vzdálenější tyč. Oba týmy si v první půli dokázaly vytvořit relativně velké množství gólových příležitostí, ale s produktivitou to již tak horké nebylo. Naši chlapci museli několikrát poděkovat svému gólmanovi, kterého nechávali napospas útočným výpadům soupeře. Na druhé straně také naši snajpři mají zvlhlý střelecký prach. Utkání je tak zcela otevřené.

Do druhé půle měníme gólmany, když Karpyho střídá při své premiéře Červík a místo Chudoby, kterého krátce před pauzou skoro knokautoval balón, nastupuje Šura. Ve 44. minutě lacině ztrácíme balón ve středu hřiště a Červík si připisuje první ostrý a hned těžký zákrok, když vykrývá střelu z hranice šestnáctky. Ve 46. minutě Šura sestřeluje rozběhnutého soupeře a vidí za svůj nemilosrdný zákrok žluté napomenutí. Za další dvě minuty propadáme na naší pravé straně a jeden ze soupeřů postupuje zleva šestnáctky na gólmana. Markovi poté polovysoká tvrdá střela prolétá přes rukavice do sítě – 1:2. :-@ V 50. minutě může být ještě hůře, když po nádherné kombinaci na jeden dotek si hosté dělají z našich obránců dobrý den. V situaci 3 na 1 ale zakončující hráč není nejpřesnější a dá tak šanci Červíkovi, který špatně umístěnou střelu boxuje na roh. V 57. minutě poprvé hrozíme z brejku, když Krejčovi se podaří vysunout krásnou ulicí Marťase. Ten ale zkouší obelstít vybíhajícího gólmana příliš dlouhou kličkou doleva a dostává se tak s míčem až k levé brankové čáře. Ještě stihne zpětnou příhru do vápna na nabíhajícího Ráďu, který naneštěstí pálí přímo do středu branky, kde je již hostující gólman opět v pohotovosti a balón vykopává do bezpečí. Za další dvě minuty se ale situace opakuje. Krejča znovu vysouvá Marťase středem hrací plochy. Ten tentokráte zkouší na vybíhajícího gólmana ideální kličku na pravou stranu a poté již jen doklepává do prázdné branky – 2:2. (so) V 65. minutě Kuba získá pod svoji kontrolu odražený balón v šestnáctce soupeře a zkouší pálit přes jednoho z hostujících zadáků. Ten letící kouli zblokuje tak nešťastně, že míč se líně dokutálí k pravé tyči, od níž se sotva odrazí za brankovou čáru – 3:2. (so) Naše radost z otočení výsledku trvá sotva minutu. Znovu propadáme na svojí pravé straně a nejsme schopni následnou příhru do našeho vápna jednoduše odkopnout. Zákonitě přichází trest, když jeden ze soupeřů využívá nedůraz našich zadáků a prostřeluje vše před sebou – 3:3. :-@ V 70. minutě tentokráte hosté procházejí přes naši levou stranu. Jeden ze soupeřů se poté dokáže uvolnit v naší šestnáctce a jeho tvrdá střela končí naštěstí na pravé tyči naší branky. V 72. minutě Ulrych vysouvá opět naše tykadlo Marťase, který tísněný pálí do vyběhnutého gólmana. Vyražený balón se kutálí do rohu, ale Marťas využívá svojí rychlosti, kouli si dobíhá a z ostrého úhlu ještě stíhá doklepnout míč před skluzujícím obráncem do soupeřovy branky – 4:3. (so) V 75. minutě jeden ze soupeřů zbytečně dohrává Červíka při jeho zákroku a je za to odměněn žlutou kartou. Bohužel hned v další minutě zbytečně ztrácíme balón ve středu hřiště, síly na rychlý návrat již také nejsou, čehož soupeř bezezbytku využívá. Balón si jeden z hostujících kopáčů posouvá až na hranici šestnáctky a nechytatelnou střelou nedává našemu gólmanovi žádnou šanci – 4:4. :-@ V hektickém závěru potom oba týmy ještě zkouší strhnout vítězství na svoji stranu, ale střelcům chybí přesnost a klid při zakončení. V šíleném horku tak dochází na penalty.

Začínají hosté. Hned v první sérii Marek vystihuje stranu a tygřím skokem vyráží slušně kopnutou penaltu svému soupeři – 0:0. (Y) Bohužel Kuba poté se svojí možností naloží ledabyle, když balón posílá vedle levé tyče – 0:0. (N) Další z hostujících kopáčů nedává Markovi šanci, když pálí doprostřed branky – 0:1. :-@ Marťas pak volí bezpečně pravou stranu – 1:1. (so) Stejně si ale počíná i soupeř – 1:2. :-@ Krejča poté mění stranu a jistě posílá balón doleva – 2:2. (so) Další z parádních zákroků Červíka, když volí tentokráte skok doleva a vystihuje – 2:2. (Y) Budina nás přibližuje zisku bonusového bodu, když zkouší levou stranu – 3:2. (so) Soupeř v poslední sérii dostává našeho posledního kopáče pod tlak střelou vpravo – 3:3. :-@ Ráďa neunáší tíhu okamžiku a jeho laxní pokus doleva soupeřův gólman pohodlně chytá – 3:3. (N) V šesté nadstavbové sérii nám nabíjí na smeč soupeř, když posílá balón až příliš doprava – 3:3. (yn) Máme druhý mečbol a Kořan jej proměňuje s notnou dávkou štěstí, když jeho razantní pokus prolétá pod tělem zasahujícího gólmana až do sítě – 4:3. (so)

V divácky atraktivním utkání jsme viděli naše hráče podat bojovný týmový výkon. Dva body z dnešního utkání rozhodně bereme, poněvadž po divokém průběhu mohlo být konečné skóre určitě jiné. Je vidět, že hráči ještě nemají zažitá některá řešení různých herních situací. Zkrátka ještě to bude chvíli trvat, než si na sebe zvyknou. Každopádně dnešní výkon je po několika rozpačitých přípravných utkáních spíše příjemným překvapením. V sobotním hicu si každý jedinec hrábl hodně hluboko do svého silového rezervoáru. Pakliže bude mít trenér k dispozici širší kádr než dnes, bude moci si více se sestavou hrát, což by mohlo znamenat další herní posun. Tak uvidíme hned příště, jestli jsme schopni na dnešní představení navázat.