SŠ Plzeň SD - TJ Dynamo ZČE Plzeň 2:3 (1:2)

23.5.2015 7. kolo KPSD

sestava: Sklenář (10), Spišský (7), Grasl (2), Janda V. (4), Janda F. (5), Milan (5), Kopač (5), Lintner (6), Dušička (6), Konárek (4), Podolník (6)

lavička: Dušák (6), Gruncl (5), Vokhmintsev (5), Rossmann (6), Přibáň (5), Faltus (8)

branky: Podolník 2x

Dnes jsme se počtvrté v sezóně utkali v plzeňském derby s tradičním soupeřem z Petřína. S možností obhajoby titulu jsme se sice rozloučili v minulém kole, ale je rozdíl skončit v soutěži druhý nebo pátý. Proto by mělo být stále oč hrát. Trenér Dejmek měl tentokráte k dispozici většinu hráčů širšího kádru staršího dorostu na rozdíl od našich soupeřů, kteří postavili přesně jedenáct kopáčů. Byla ale otázkou, jak hráči k dnešnímu utkání po dvoutýdenní pauze přistoupí.

Začátek utkání se nese ve znamení naší větší aktivity. V 10. minutě posílá Fery z levé strany nadýchaný balón do vápna, kam si nabíhá Rest, který ale v jasné pozici míč pouze lehce tečuje do za ním běžícího soupeře až na roh. Hned po jeho rozehrání Pody hasí ostrým žlutým zákrokem hrozící hostující brejk. Ve 14. minutě se právě Pody zapomíná v ofsajdovém postavení, ale jeden z protihráčů zazmatkuje a posílá mu kouli přímo na nohu. Naše tykadlo se s balónem u kopačky otočí a namíří si to přímo na hostující branku. Dotírajícího zadáka nechává za sebou, počká si na pohyb vybíhajícího gólmana, který riskuje stranu, a posílá míč k bližší tyči soupeřovy svatyně – 1:0. (so) No a poté se naši hráči zřejmě zbláznili. Okamžitě po rozehrání ze středového kruhu sice získáváme na chvíli míč pod svoji kontrolu, ale šílenou zpětnou příhrou snad hodláme soupeři jeho předchozí dárek vrátit. Balón posíláme přímo na kopačky jednoho z rozběhnutých protihráčů a pouze faulem v poslední chvíli kousek před naší šestnáctkou zastavujeme jeho postup. Hosté po zajímavě rozehrané standardce naštěstí míč posílají pár čísel nad naši branku. V 17. minutě letí balón do naší obrany. Graslík má spoustu času si s koulí poradit, ale při pokusu balón uklidit do bezpečí si div nevyhodí koleno. Absolutně míjí jasný balón, jeden ze soupeřů této šílenosti ihned využívá a okamžitě postupuje sám na naši branku. Sklínka vystihuje jeho následný pokus o kličku a podaří se mu balón postrčit vlevo od své branky. Bohužel nestačí to, poněvadž soupeř si kouli dobíhá a uklízí ji do naší opuštěné branky, poněvadž naši zadáci svého brankáře nechávají absolutně na holičkách – 1:1. :-@ Ve 23. minutě dostává balón do ulice na levou stranu Rest. Je sice ve velkém střeleckém úhlu, ale přesto zkouší gólmana obstřelit na zadní tyč. Bohužel je přesný až příliš, poněvadž jeho technický pokus končí na vzdálenější tyči hostující branky. Ve 27. minutě opět nejsou naše zadní řady plně koncentrovány na hru a jeden ze soupeřů se rázem lacině ocitá s balónem na noze za naší obranou. Pouze následný fantastický Sklínkův zákrok drží remízový stav. Smolař Graslík je stažen ze hřiště a na jeho místo nastupuje Duši. Za další dvě minuty prohráváme snad všechny osobní souboje před naší šestnáctkou a výsledkem je prostrčení balónu mezi našimi zadáky na nohu jednoho ze soupeřů. Proti němu se opět vytáhne Sklínka, který se na brankové čáře roztáhne jak široký tak dlouhý a špičkou levé kopačky odvrací balón směřující za jeho záda. Vyražený míč poté odvracíme alespoň na roh. Ve 30. minutě propadáme ve středu hřiště a hosté jdou okamžitě do přečíslení, na jehož konci je ideální příhra z pravé strany na malé vápno, kde nehlídaný hráč doklepává kouli do naší sítě – 1:2. :-@Ve 34. minutě Resta střídá Rossi. Naše hra je neurovnaná. Nejsme schopni delší dobu podržet balón a hlavně přesně ho rozehrát. Hosté přečetli, v jakém jsme rozpoložení, a svým pohybem nám dělají obrovské problémy. Do přestávky se prakticky vůbec nejsme schopni dostat na dostřel hostující branky – a to hrajeme prosím po větru. Vypadá to, jakoby naši hráči měli proti sobě vsazeno. Alibistický pohyb, každý čeká, co vymyslí ten druhý, kombinace neexistuje – prostě z našeho výkonu mezi diváky panuje obrovské zklamání.

Přestávkový program v kabině byl zcela jasný – trenérův znělý hlas byl tlumen pouze zavřenými okýnky domácí šatny. Na hrací plochu ale bohužel jiné mužstvo nedorazilo. Po několika náznacích, kdy se nám nedaří dotáhnout naše akce do konce, udeřilo opět před naší brankou. V 52. minutě dnes již poněkolikáté lacině ztrácíme balón ve středu hrací plochy a hosté nás okamžitě přečíslují před naší šestnáctkou. Situaci tři na dva soupeř dokáže vyřešit ideálně. Sledujeme příhru na levou stranu, kde jeden z protihráčů zasekávačkou až příliš lehce odmítá pozornost našeho zadáka a podél zasahujícího Sklínky posílá balón do sítě – 1:3. :-@ V 55. minutě Víťu střídá Příba. V 59. minutě konečně sledujeme, že náš tým umí i zakombinovat. Naši středopolaři udrží balón na svých kopačkách a několika rychlými příhrami necháváme soupeře za svými zády. Na konci naší akce je ulice za obranu na nabíhajícího Podyho, který udrží svůj stín na zádech a proti vybíhajícímu gólmanovi je opět úspěšný, když balón posílá k pravé tyči – 2:3. (so) V 61. minutě Lukyho střídá Grunclík a protáčíme i gólmany, když se vinou zranění po dlouhé době vrací do naší branky Falty místo Sklínky. V 63. minutě vidí jeden ze soupeřů žlutou kartu za nějaké nepřiměřené komentáře. Nařízený přímák si bere na starost Pody, který z nějakých 25ti metrů v protivětru posílá balón přímo na branku soupeře. Jeho utěšená střela končí na břevně soupeřovy svatyně a naši dobíhající hráči poté nejsou schopni doklepnout odraženou kouli do sítě. V 67. minutě Pody nachází na hranici šestnáctky nabíhajícího Dejva. Ten má sice spoustu času, aby si seřídil mířidla, ale jeho následná střela končí daleko vzadu na dvojce. V 69. minutě Feryho střídá Maxim. V 72. minutě Pody nachází rozběhnutého Bejka na levé straně. Ten, ale místo aby si to namířil přímo na hostující branku, dělá několik temp vlevo a dostává se tak z lepšího střeleckého úhlu. Navíc jeho následný přízemní střelecký pokus je příliš slabý na to, aby překvapil hostujícího gólmana. V 75. minutě vidí další ze soupeřů žlutou kartu tentokráte za zastavení Bejka na hostující polovině hřiště. V 79. minutě sledujeme další nedůslednost našich hráčů v našem vápně, když si opět dáváme přednost a pozdě dostupujeme soupeře. Balón se odráží naštěstí do naší pravé tyče a poté ho již Falty stahuje do svého koše. Poté si tam náš gólman ještě něco vysvětluje s jedním ze soupeřů a sudí trestá žlutou kartou překvapivě pouze našeho hráče. V 83. minutě ještě zkoušíme posílit útok, když Příbu střídá Rest. V 87. minutě vidí ještě jeden ze soupeřů další žlutou kartu opět za zastavení Bejka ve středu hřiště. Z naší strany ale jde již pouze o křeč a do nějaké nadějnější příležitosti se nedostáváme.

Pro většinu našich hráčů zřejmě již sezóna skončila. Jak jinak si vysvětlit další bezkrevný až ostudný výkon proti hratelnému soupeři, který se ani neobtěžoval přijet s hráči na střídání. Kdeže loňské sněhy jsou. Tréninky jsou úplně k ničemu, když je hráči nedokáží zúročit na hřišti. Herní automatismy jsou pryč již několik zápasů. Jsme nesoustředění a vše řešíme hrozně komplikovaně. Udělat krok navíc – to by se muselo sejít hned několik okolností najednou (hlava, nohy, počasí, atd.). Několik kopáčů bude letos v dorostu končit a nabízí se otázka: Co hodlají dělat v mužích, když s jejich dnešním výkonem by byli všude druzí i v následném dnešním utkání mladších dorostenců? To opravdu hodláte, pánové, zbývající utkání odchodit, občas si zařvat na soupeře nebo rozhodčího a hlavně nedej bože, abychom se pouštěli do nějakých větších akcí. Tak to řekněte na rovinu a v Domažlicích místo fotbalu budeme hrát třeba na to, kdo nasadí soupeři více jesliček. Odcházet ze hřiště s pocitem, že jsem na hrací ploše nechal všechno – to se dnes již asi nenosí. Škoda.