SK Slavia Vejprnice - SŠ Plzeň MD 1:5 (0:3)

3.5.2015 4. kolo KPMD o postup

sestava: Karpíšek (7), Zavalaný (6), Bušek (6), Ženíšek (7), Vokáč (9), Kopáček J. (8), Puchoň (8), Fakan (8), Skopový (7), Kutlák (9), Krejčí (7)

lavička: Kopáček L. (6), Gashi (7), Troníček (7), Toman (7)

branky: Vokáč 2x, Puchoň, Krejčí, Kopáček J.

Poté, co jsme minulý týden přejeli Domažlice, čekal náš mladší dorost zápas s dalším týmem, který zřejmě nebude aspirovat na boje o příčky nejvyšší. Trenér Sulek byl bohužel opět pracovně zaneprázdněn, ale kromě Jílka byli k dispozici všichni hráči z minulého víkendu plus několik dalších. Chtěli jsme samozřejmě udržet kontakt s čelem tabulky, což znamenalo jediné – 3 body.

Utkání jsme začali aktivně, držíme balón na našich kopačkách delší dobu a postupně zkoušíme nahlodávat obranu domácího celku. V 15. minutě Faky ideálně vysouvá po levé straně Kutliho, který se nádhernou zasekávačkou u levé brankové čáry zbavuje bránícího soupeře, a vydává se zboku v ústrety domácí brance. Postupuje sice sám na gólmana, ale všímá si nabíhajících spoluhráčů, kterým vzápětí adresuje svoji příhru. Z hranice malého vápna zakončuje Schürrle, ale svoji mizernou „střelu“ pošle pouze do dvojičky hráčů před ním. Balón se mu ale naštěstí vrátí přímo proti noze a na druhý pokus je náš středopolař o poznání úspěšnější – 1:0. (so) V další minutě má ale soupeř možnost okamžité odpovědi. Žéňa si nepočíná zrovna ideálně při bránění jednoho ze soupeřů a ten se dostává před něj a sype si to sám na naši branku. Karpy mu ale ihned bleskurychle zmenšuje střelecký úhel a jeho přízemní střelu vyráží na roh. V 17. minutě je na tahu opět Kutli, který si na svojí levé straně povodí tentokráte hned dva hráče soupeře, a podobně jako před pár okamžiky si to namíří přímo na gólmana. I v této situaci Kutli vyhledá lépe postaveného spoluhráče a tentokráte stačí Fílovi na zadní tyči pouze nastavit kopačku – 2:0. (so) Ve 23. minutě se balón vcelku náhodně odráží za domácí obranu, a poněvadž domácí asistent sudího nerozpozná jasný ofsajd, hra pokračuje. Kutli si to opět okamžitě namíří z levé strany na domácí branku. Náš štírek tentokráte zkouší poslat balón ponad vyběhnutého gólmana, ale přehání to s razancí a míč končí nad břevnem. Ve 26. minutě s úspěchem proskakuje mezi dvěma zadáky soupeře do šestnáctky Schürrle, který vzápětí dává od levé brankové čáry balón pod sebe. Na hranici malého vápna se ve výborné příležitosti zjevuje Fíla, který se ale dostatečně nezkoncentruje, poněvadž kouli posílá do levé tyče zívající branky. Míč se odráží znovu k jeho nohám, ale Fíla v krkolomné pozici zakopává o kouli a posouvá ji pouze kolem tyče do zámezí. Ve 30. minutě si naši obránci dávají přednost při zpracování balónu a ihned mezi ně vletí jeden ze soupeřů. Ejdy posílá slabou malou domů a Karpy má co dělat, aby byl u balónu dříve než dotírající soupeř. Naši hráči v těchto minutách poněkud polevují a tempo naší hry již není takové. Ve 38. minutě si ale balón na levé straně bere Voky, který prochází přes celou polovinu hřiště a poněvadž se mu domácí hráči až moc rozestupují, pálí na domácí branku. Gólman se musí hodně co natahovat, aby přízemní střelu dokázal vytěsnit na roh. Faky s Vokym rozehrávají roh na krátko, navádějí balón na střed hřiště a následnou tvrdou střelu musí domácí gólman s obtížemi vytáhnout nad břevno svojí svatyně. Další roh naše dvojice rozehraje jako přes kopírák, a poněvadž domácí borci opět vůbec nereagují na tento způsob rozehrání, Voky postupuje až na hranici šestnáctky a znovu pálí. Gólman přes hradbu těl houby vidí, navíc balón krásně zaplave a končí v síti u vzdálenější tyče – 3:0. (so) Až na několik hluchých míst předvádíme poctivý pracovitý výkon, který nám nese své ovoce. Nesmíme se ale s aktuálním stavem nechat příliš uspokojit.

Do druhé půle nastupují Ben s Tróňou místo Pepíka s Fakym. Hra poněkud upadla. Hrajeme spíše údržbu. Ve 48. minutě MC Zaviče s Fílou střídá Kuba s Láďou. V 50. minutě kopou domácí přímý kop ze středu hřiště z nějakých 20ti metrů. Exekutor napálí Ejdyho hlavu v postavené zdi. Viditelně otřesený Ejdy po následném soupeřově rohu nejdříve míjí jasný balón ve snaze ho odkopnout, aby se míč k němu v dalším okamžiku vrátil a náš kapitán ho ideálně namazal jednomu ze soupeřů před prázdnou branku. Ten je naštěstí pro nás z toho tak konsternovaný, že se zachová podobně jako náš kapitán a míjí naši svatyni o hezkých pár metrových kousků. V 52. minutě vidí Tróňa v rukou rozhodčího žlutou kartu za přerušení jednoho ze soupeřů ještě na jeho polovině. V 56. minutě domácí zaslouženě snižují po naší bohorovné hře. Centr po rohu z pravé strany letí do našeho vápna, kde necháme trestuhodně neobsazeného jednoho z místních kopáčů, který svoji hlavičku nerušeně umísťuje k levé tyči naší branky – 3:1. :-@ Pokud nechceme připustit další komplikace, musíme zvýšit svoji aktivitu. V 65. minutě předvádíme krásnou kombinaci, kdy balón létá z kopačky na kopačku. Schürrle posílá kouli z levé strany do středu hřiště na Tróňu, který ho předává dále Láďovi. Bohužel ten se ideálně nepopasuje s jeho zpracováním a domácí gólman je u míče dříve. V 68. minutě Schürrleho střídá Faky. Ještě v téže minutě Ráďa kope roh z pravé strany. Domácí gólman neodhaduje výšku centru a balón propouští mezi svými prsty za sebe. Pro za ním číhajícího Vokyho to je poté určitě jeden z nejjednodušších gólů, který kdy dal – 4:1. (so) Zápas tak opět dostáváme pevně pod svoji kontrolu. Za další dvě minuty centruje z pravé strany Kuba. Přetažený balón si dobíhá Kutli, který si opět pohraje se svým strážcem a posílá nabídku na střed hřiště Tróňovi. Ten natáhne a z první pálí. Jeho pumelici mu ale domácí gólman vytahuje na roh. V 75. minutě ještě Vokyho střídá Pepík. Za další dvě minuty Ben vymýšlí krásnou ulici právě na Pepíka, který si kouli píchne před dotírajícím zadákem a v situaci sám na gólmana posílá balón po zemi kolem padajícího kýpra do domácí sítě – 5:1. (so) V další minutě Faky dostává hodně prostoru ve středu hřiště a postupuje proto směrem k domácí šestnáctce. Kousek před ní natáhne a jeho pokus z pravé strany končí na zadní tyči místního zařízení. Sudí po chvíli utkání končí.

V prvním poločase jsme produkovali pohledný fotbal se spoustou kombinací. Po pauze se po vystřídání několika hráčů dostavila menší krize, ale po domácím snížení jsme opět přepnuli na vyšší stupeň a dobře rozehrané utkání jsme bezpečně dotáhli do vítězného konce. Příští týden se bude lámat chléb, když na domácím hřišti vyzveme jednoho z aspirantů na příčky nejvyšší. Na Klatovy jsme letos ještě recept nenašli, ale bylo by vynikající tuto bilanci v pravý okamžik změnit. Musíme očekávat zcela jiné utkání než dnes, které naplno prověří naši připravenost. Pokud budeme chtít uspět, bude potřeba podat koncentrovaný výkon po celou dobu zápasu.