SŠ Plzeň MD - TJ Jiskra Domažlice 9:0 (3:0)

25.4.2015 3. kolo KPMD o postup

sestava: Karpíšek (7), Jílek (7), Bušek (7), Ženíšek (7), Vokáč (8), Kopáček J. (8), Puchoň (7), Gashi (7), Skopový (7), Kutlák (7), Krejčí (8)

lavička: Zavalaný (7), Kopáček L. (7)

branky: Vokáč 2x, Kopáček J. 2x, Krejčí 2x, Kutlák 2x, Kopáček L.

Po minulém nervy drásajícím utkání, kdy jsme na horké půdě Dynama vydolovali dva body, nás dnes čekal soupeř, se kterým jsme zatím měli stoprocentní úspěšnost. Tuto statistiku jsme samozřejmě chtěli potvrdit. Oproti minulému zápasu měl trenér k dispozici navíc Kopáčka J., Puchoně a Ženíška. Naopak Kastelic, Fakan a Krob na soupisce chyběli. Hosté sice nepřijeli zrovna s nejširším kádrem, ale náš tým měl na střídačce pouze o jednoho hráče více – celé dva.

Hned úvodní minuta naznačila směr, kterým se utkání bude ubírat. Balón letící z pravé strany si zpracovává Ráďa a vymýšlí ulici do šestnáctky na Vokyho, jenž jde rázem sám z levé strany na gólmana, kterého obstřeluje na zadní tyč – 1:0. (so) Hraje se převážně na polovině soupeře. Ve 12. minutě Pepík vystihuje špatné přenesení hry soupeře a peláší s balónem po pravé straně. Na hranici šestnáctky posílá míč zpět na Marcela, kterému se sice následná klička nevydaří, ale k balónu se za obranou hostů dostává znovu Pepík, jenž v situaci sám na gólmana nezaváhá – 2:0. (so) Ve 20. minutě Žéňa sbírá kouli za vzduchu, balón přebírá Kutli, který vyprodukuje ideální ulici mezi hostujícími zadáky, kam si zabíhá Fíla. Ten opět v situaci sám na gólmana je úspěšnější než soupeř a podél něho posílá kouli potřetí do sítě – 3:0. (so) Ve 23. minutě centruje Marcel z levé strany na zadní tyč. Tam se zjevuje Ráďa, který ale v zajímavé pozici pálí pouze do zasahujícího gólmana. Právě začalo naše střelecké trápení. Vypracováváme si do konce poločasu ještě několik příležitostí, ale nejsme schopni je tentokráte dotáhnout do úspěšného konce. Ve 35. minutě tak Ráďa vysouvá za hostující obranu Kutliho, který jde opět sám na gólmana. Náš střelec ho první střelou nakouří, aby se balón odrazil k Fílovi, který svého kolegu okamžitě napodobí, když také pálí přímo do hostujícího brankáře. Zápas máme pod kontrolou, ale počet námi vstřelených branek mohl být rozhodně vyšší. Soupeř neklade prakticky žádný odpor.

Do druhé půle nastupují na hrací plochu oba hráči ze střídačky a dolů jde Marcel s Kutlim. Druhá půle začíná podobně jako ta první s tím rozdílem, že tentokráte svoji gólovku proměnit nedokážeme. Pepík jde z pravé strany sám na gólmana, který si vybíhá daleko ze své branky. Pokus o přehození brankáře je ale příliš dlouhý a balón dopadá na hrací plochu až za hostující brankou. Ve 43. minutě letí hezký centr z pravé strany na malé vápno. Tam Voky sice dokáže předskočit svého strážce, ale ze tří metrů potom pálí pouze do odevzdaného gólmana lelkujícího na brankové čáře, i když i to je umění trefit malou postavu místo obrovského prostoru prázdné branky. Ve 47. minutě Láďa přehání tvrdost v jednom ze soubojů a vidí za své počínání v rukou rozhodčího žlutou kartu. V 52. minutě se právě Láďa dostává do obrovské šance, když se ocitá sám před gólmanem, ale také on z pár metrů pálí pouze do brankáře. Navíc následná dorážka místo v prázdné brance končí znovu vedle ní. A festival našich zahozených šancí pokračuje v 58. minutě. Voky kope přímák z levé strany. Balón letí ideálně na zadní tyč, kam si zabíhá nehlídaný Žéňa. Ten ale, místo aby jasnou kouli pohodlně doklepl do sítě, sklepává ji pouze vedle tyče. V 60. minutě střídáme. Bena se Schürrlem protáčejí Marcel s Kutlim. Hned po změnách v sestavě zahráváme přímák z levé strany. Ejdy posílá prudký balón opět na zadní tyč, kde Láďovi stačí pouze nastavit kopačku a konečně doklepnout kouli do sítě – 4:0. (so) V 66. minutě s trochou štěstí píchne na pravé straně Láďa balón mezi hráči soupeře Kutlimu, který s ním pospíchá až k pravé brankové čáře. Odtud zamýšlí centrovat, ale do jeho pasu mu vletí jeden z hostujících zadáků, od něhož se koule nešťastně odrazí až za záda bezmocného gólmana – 5:0. (so) Za další dvě minuty se po Pepíkově průniku a jeho následné zpětné příhře dostává k balónu Žéňa, který ale z hranice malého vápna pálí metr vedle hostující svatyně. Hostující hráči dohrávají utkání pouze z povinnosti. V 72. minutě tahá balón po pravé straně Pepík, jehož následnou střelu vykopává gólman pouze před sebe, ale tam dobíhají hned dvě naše tykadla, z nichž hladovější je Kutli, který doklepává volnou kouli do zívající branky – 6:0. (so) V 75. minutě kope Ráďa z pravé strany od brankové čáry přímý kop. Balón letí na malé vápno, kde ho přizvedne jeden z našich hráčů na zadní tyč. Tam pozapomenutý Voky má dostatek času si míč zpracovat a propálit vše, co mu stojí v cestě – 7:0. (so) V 78. minutě je tady situace podobná té předchozí. Ráďa zahrává zkrácený roh, ale tentokrát napálí prvního stojícího hráče. Míč se ale odráží zpátky k Ráďovi, který posílá tentokráte o poznání přesnější centr na zadní tyč. Tam Kutli zkouší hlavičkovat do protipohybu gólmana, který kouli dokáže pouze vyrazit před sebe přímo k Pepíkovým nohám, jenž pohodlně doklepává míč do sítě – 8:0. (so) V další minutě letíme znovu po pravé straně do šestnáctky soupeře. Kutli dělá kličku gólmanovi, ale svoji následnou doklepávačku posílá pouze do bližší tyče hostující branky. Od zařízení se ale koule odráží přímo k nohám dobíhajícího Fíly, který tak podtrhuje součet skóre dnešního zápasu – 9:0. (so) Sudí totiž vzápětí vraždění neviňátek ukončuje.

Dnes jsme měli velmi jednoduchou úlohu. Neškodnému soupeři jsme ale měli nastřílet dvojnásobný počet branek, pokud bychom byli více koncentrovaní na proměňování našich příležitostí. Takováto utkání nás bohužel nikam neposunou. Po hluchých místech před a po přestávce jsme zápas dohrávali v exhibičním tempu. Příští týden nesmíme v žádném případě podcenit tým Vejprnic, který má zatím podobné výsledky jako náš dnešní soupeř. Pokud hodláme prohnat týmy na špici tabulky, musíme zodpovědně přistoupit ke každému utkání.