TJ Dynamo ZČE Plzeň - SŠ Plzeň MD 2:2 (0:0) 2:4 na p.k.

19.4.2015 2. kolo KPMD skupina o postup

sestava: Karpíšek (10), Kastelic (7), Bušek (7), Vokáč (7), Skopový (8), Zavalaný (6), Gashi (6), Fakan (7), Krob (7), Kutlák (8), Krejčí (7)

lavička: Jílek (7), Kopáček L. (6)

branky: Kutlák, Krob

Také pro naše mladé pušky dnes začala nadstavbová část krajského přeboru. Bohužel proti jednomu z favoritů soutěže jsme museli nastoupit bez několika hráčů základní sestavy (Kopáček J., Puchoň, Troníček), kteří si vyrazili na výlet do Anglie, a aby toho nebylo málo také trenér Sulek raisoval pracovně kdesi po Deutschlandu. Zasádrovaného Koláře nám sudí po právu nepustil do hry a tak na lavici vysedávali pouze dva náhradníci – Kopáček L., vracející se po zranění a Jílek, který se navíc ještě zapomněl někde v Berouně. Zkrátka vyhlídky nijak slavné.

A skutečně. Naše obavy dostávají ostré obrysy již od prvních vteřin utkání. Domácí hráči ihned po rozehrání doslova vpadnou do naší šestnáctky. Naši hráči snad vůbec nepochopili, že zápas již začal – jsou všude druzí a nedůrazní. Máme tady první situaci domácí kopáč sám na Karpyho. Ten se hned dvěma fantastickými zákroky dostává do provozní teploty a doslova krade balón zpod soupeřových kopaček. Domácí hráči se poprvé chytají za hlavu, poněvadž nedovedou pochopit, co dokázali zazdít. Neuběhne ani minuta a po domácím rohu se k balónu dostává v naší šestnáctce jeden ze soupeřů a nikým neatakován pálí na branku. Karpy předvádí další jistý zákrok, když balón stahuje do koše. Běží 6. minuta a jeden z protihráčů si hned ze tří našich maníků na naší pravé straně dělá dobrý den. Tak, jak na něj nastupují, je v poklidu obchází a sype si to zleva do vápna. Tam před vybíhajícím Karpym posouvá balón volnému spoluhráči, který ale sám před takřka prázdnou brankou zbrkle trefuje našeho posledního zoufalce, jenž mu v poslední chvíli lehá do střely. U odražené koule je opět jako první náš gólman. Ve 12. minutě se opět na naší pravé straně uvolňuje jeden ze soupeřů a v poklidu posílá krásný míč na hranici malého vápna. Tam si nabídku zpracovává další z protihráčů, který se zády k brance obtáčí kolem svého zadáka a z pár metrů pálí na naši branku. Jenže v naší brance dnes stojí fantastický Karpy, jenž vytahuje ze své zásobárny další vynikající reflexivní zákrok, kterým alespoň vyráží nepříjemný balón před sebe. Následnou dorážku se již daří našim zadákům zblokovat. Přežíváme tedy několik perných úvodních minut a přeci jen se postupně zkoušíme dostávat více do hry. Naše útočné snažení ale většinou končí pokusem o střelu z velké vzdálenosti do domácí prázdné branky po soupeřových standardkách. Domácí gólman, který se vysouvá daleko do pole, ale je na svém místě vždy včas. Na druhou stranu počáteční soupeřův nápor se nám podařilo otupit a úspěšněji zachytáváme domácí výpady. Až ve 38. minutě po našem rohu nedokážeme včas přerušit rychlý brejk soupeře. Naštěstí Voky svůj souboj s místním rychlíkem nevzdává, běží s ním přes celou hrací plochu a v poslední chvíli mu v naší šestnáctce skáče do střely, kterou tak blokuje na roh. Je zázrak, že po první půli svítí na našem kontě obdržených branek velká nula. Zaspali jsme úvod utkání, ale jinak naši mladíci bojují jako lvi. Uvidíme, kam až se ve svém snažení dnes dopracují.

Do druhé půle nastupuje Marcel s Láďou místo Fíly s Marťasem. Ve 44. minutě vidí za svůj zákrok žlutou kartu Ejdy. Ve 46. minutě Ráďa posílá balón za domácí obranu. Sice se hned dva naši hráči pohybují v ofsajdovém postavení, ale ze zadních pozic po levé straně startuje Kutli. Poněvadž si ho domácí zadáci všímají pozdě, náš štírek získává rozhodující náskok. Ihned si to namíří přímo na domácí branku a podél vybíhající gólmana snad nemůže trefit přesněji. Svoji přízemní střelu opírá o pravou tyč domácí svatyně a balón končí v síti – 1:0. (so) Zčistajasna se tak ujímáme překvapivého vedení, což domácí kopáče na chvíli sráží dolů. Bojuje se urputně hlavně ve středu hrací plochy. Běží nějaká 55. minuta a Olí si píchne balón kupředu. Bohužel jeden ze soupeřů, možná poněkud frustrován dosavadním průběhem utkání, vletí do souboje příliš pozdě a místo balónu trefuje naplno kotník našeho beka. Podle Olího nářku je jasné, že je zle. Sudí teprve po chvíli, když vidí následky nešetrného zákroku, trestá soupeře žlutou kartou. Přicházejí na řadu dokonce nosítka a dlouhá herní prodleva. Místo zraněného Olího se na hřiště vrací Fíla. Bohužel v době, kdy se zjišťoval zdravotní stav našeho hráče, se domácím kopáčům podařilo v několika málo minutách utkání otočit. Nejdříve v nějaké 64. minutě se po rohovém kopu trefili domácí přesně k naší pravé tyči mimo Karpyho dosah – 1:1. :-@ A za další dvě minuty lovíme balón z naší sítě ve velmi krátké době podruhé, když dle pozdějších pozápasových komentářů si prý jeden ze soupeřů posunul balón rukou a pak nekompromisně zavěsil – 1:2. :-@ Místo Ládi se na hřiště vrací Marťas. V 70. minutě vidí jeden ze soupeřů za nějaký předchozí zákrok žlutou kartu. Kdo by čekal, že naši hráči budou po rychlém otočení výsledku odevzdaní, velmi by se mýlil. Najednou jsme to my, kteří máme větší chuť do hry. Běží 72. minuta a Ráďa znovu vymýšlí krásnou ulici po levé straně na Kutliho, který zatáhne balón do vápna a přihrává ho na zadní tyč. Tam to sice má Marťas na dlouhou nohu, ale přesto doklepává kouli přesně k pravé tyči – 2:2. (so) Je cítit, že domácí hráči jsou naší vyrovnávací brankou poněkud zaskočeni a vrhají všechny síly do útoku, aby znovu strhli vedení na svoji stranu. Hraje se ve vysokém tempu a hra se přelévá ze strany na stranu. Na obou stranách planou emoce. Naši hráči mají třikrát možnost postupovat samostatně na soupeřovu branku, když se domácí obrana vysouvá až příliš, ale pokaždé nás zastavuje zdvihnutý praporek pomezního arbitra. V podobné situaci domácí lavička jedenkráte není více než spokojena s rozhodnutím asistenta sudího na druhé straně – adrenalin stříká všude kolem. Když se situace uklidní, zajímavější příležitosti si kupodivu vytváří náš tým. V 77. minutě centrujeme z levé strany do vápna. Následná naše hlavička končí s pomocí gólmana na levé tyči jeho branky. V poslední minutě řádné hrací doby se k balónu v domácí šestnáctce dostává Marťas, ale jeho střelecký pokus z hranice malého vápna je příliš slabý na to, aby prošel až do domácí sítě. Sudí nastavuje šest minut za ošetřování Olího. Utkání může rozhodnout jediná chyba. Kutli ještě dostává žlutou kartu za zakopnutý balón. Oba týmy již ale dokáží míč udržet v uctivé vzdálenosti od své branky. Po závěrečném hvizdu většina našich hráčů padá vyčerpáním na trávník – vydali se opravdu ze všech sil. Ale ještě je ve hře druhý bonusový bod.

Penalty začínáme kopat my – konkrétně balón si bere Ejdy. Gólman se sice natahuje, jak může, ale Ejdyho střela končí přesně u levé tyče – 1:0. (so) Soupeř střelou do středu branky nedává šanci ukročenému Karpymu – 1:1 :-@ . Marťas trefuje stejné místo jako náš kapitán, ale ještě přesněji. Balón opírá dokonce o tyč – gólman opět vystihuje směr střely, ale bez úspěchu – 2:1. (so) Domácí kopáč poté také napodobuje svého spoluhráče a pálí do středu branky. Karpy ale tentokráte zapomenutýma nohama vykopává balón do pryč – 2:1. (Y) Voky si vybírá znovu levou stranu, a poněvadž gólman tentokráte riskuje stranu druhou, je koule bezpečně v brance – 3:1. (so) Další domácí střelec nakouří balón pouze do břevna, od kterého se míč odráží před brankovou čáru a ven – stále 3:1.  Kutli se nepodívá na gólmana a posílá mu přízemní pozdrav přímo do náruče, půl hodiny poté, co si brankář lehl na svoji levou stranu – 3:1. :-( Další ze soupeřů hraje na naše nervy, když jistě snižuje 3:2. :-@ Faky ale v roli posledního střelce je mužem bez nervů, když si vybírá jistotu levé strany a jistě proměňuje – 4:2. (so)

Dnešní utkání mohlo být rozhodnuto po několika málo úvodních minutách. Pouze díky fantastickému výkonu Karpyho a obětavé hry našich zadáků se tak nestalo. V první půli nás domácí herně přejeli, ale nedokázali proměnit svoje megašance. Stínem zápasu bylo Olího zranění, který svoje utkání dohrával až do nějaké 22. hodiny na úrazové ambulanci. Jeho zranění se snad nakonec neukázalo jako příliš vážné, ale herní pauzu si náš zadák určitě s berlemi užije. Naši hráči se nevzdali ani poté, co se domácím podařilo stav zápasu otočit. Utkání jsme dohrávali na hranici našich možností, kdy se v závěru zápasu mohlo stát prakticky cokoliv. Karpy potom podtrhl svůj zřejmě doposud nejlepší výkon v našem dresu vychytaným bonusovým bodem, ke kterému mu dopomohli naši penaltoví exekutoři. Pokud naši hráči prokáží takový hlad po úspěchu a takové zaujetí pro hru jako na konci dnešního utkání, můžeme se dočkat ještě spousty dalších fantastických výsledků. Je třeba ale poctivě pracovat dále a příští utkání potvrdit náš výkon v domácím utkání proti zatím nevýrazným Domažlicím.