26.10.2014 10. kolo KPMD

sestava: Karpíšek (8), Kopáček L. (7), Ženíšek (7), Bušek (7), Holík (7), Vokáč (6), Fakan (7), Puchoň (7), Kopáček J. (6), Kutlák (8), Troníček (6)

lavička: Krejčí (6), Cába (7), Krob (6), Jílek (7)

branky: Kutlák 3x, Puchoň, Jílek, Holík

Naše mladé pušky hodlaly dnes svým výkonem potvrdit rostoucí formu z minulých zápasů a pokusit se odvézt si z Rokycan všechny body. Tím by se náš tým v tabulce posunul před našeho dnešního soupeře. Trenér Sulek měl k dispozici až na malé výjimky všechny hráče.

Utkání jsme začali velkým náporem, když soupeře i na zdejším malém hřišti nepouštíme na naši polovinu a naopak se tlačíme do zakončení. Ve 3. minutě Kutli platí svým důrazem na soupeřovy zadáky, když podstoupí souboj na pravé straně, balón mu drží na kopačce jak přilepený a strká si ho podél hranice domácí šestnáctky. Na konci svojí akce umísťuje míč přesně k pravé tyči místního zařízení – 1:0. (so) V 8. minutě aktivní Kutli centruje od pravé brankové čáry na zadní tyč, kde ale Pepa kouli pouze lehce sklepne metr vedle levé tyče. Domácí hráči si svojí první příležitost vytvářejí v 10. minutě, když se jeden ze soupeřů vyhýbá ofsajdové pasti na pravé straně, hrne se do vápna, ale jeho rána končí pouze v boční síti naší branky. V 15. minutě si balón staví Schürrle, aby rozehrál nařízenou standardku z ideální vzdálenosti dva metry před domácím vápnem. Zeď, na kterou domácí hráči dostávají stavební povolení, se nám daří ještě rozšířit, takže domácí gólman nic nevidí. Právě této okolnosti Schürrle využívá a trefuje se parádně k pravé tyči. Gólman kouli vidí, až když ta napíná síť jeho branky – 2:0. (so) Běží 23. minuta a za domácí obranu letí do šestnáctky ze středu hřiště balón, proti němuž startuje gólman. Ale aby to neměl příliš jednoduché, startuje za balónem také Kutli, který jde do souboje s brankářem hlavou napřed. Poněvadž je u míče dříve, trká ho kolem překvapeného kýpra tak brilantně, že ho už ani nemusí dobíhat, poněvadž koule končí svoji cestu opět v domácí síti – 3:0. (so) Hned v další minutě máme možnost skóre navýšit, když Pepa posílá zpětnou příhru od levé brankové čáry na Fakyho, který z hranice šestnáctky pálí z první do levé tyče. Míč se odráží k Pepovi, jenž ale nedokáže také z první kouli doklepnout do odkryté branky a míří metr vedle domácí svatyně. Ve 28. minutě Schürrle krásně vysouvá středem hrací plochy za obranu Tróňu, který si to okamžitě namíří gólmanovi v ústrety. Naše tykadlo chce obstřelit vybíhajícího kýpra soupeře, což se mu sice podaří, ale jako bonus v jasné pozici obstřeluje o metr i levou tyč domácí branky. Ke konci poločasu opadává naše aktivita, hra se vyrovnává a domácí nás začínají tlačit k naší šestnáctce. Ve 37. minutě se soupeř po naší chybě ve středu hřiště dostává k balónu a po rychlé kombinaci se dostává až do našeho vápna. Odtud potom jeden z protihráčů posílá na naši branku svoji razantní navštívenku. I když balón jde do středu branky, má Karpy dost práce, aby stačil zareagovat a vytlačit kouli nad břevno. Vypracovali jsme si zasloužený náskok, ale před pauzou jsme polevili, čehož soupeř zatím nestihl využít.

Do druhé půle nastupuje celá naše lavička a na ní zůstávají Pepa, Láďa, Tróňa a Voky. Po přestávce jsou aktivnější domácí. Našemu týmu se nedaří navázat na hru předváděnou v prvním poločase. Soupeř nás tlačí před naši šestnáctku, ale jeho výpady se nám zatím daří zachytávat. V 50. minutě podnikáme po dlouhé době rychlý přechod do útoku, na jehož konci je ideální příhra od Fakyho na pravou stranu na Marcela. Na balón nedosáhne jeden z domácích zadáků a tak má Marcel cestu k domácí brance volnou. Ten postupuje z pravé strany do vápna a tvrdou střelou na bližší tyč prostřeluje gólmana – 4:0. (so) V 56. minutě se po levé straně utrhne Marťas, ale na konci jeho pěkné rychlé akce je střela z velmi nadějné pozice metr vedle vzdálenější tyče. V 58. minutě sudí vyhodnotí souboj v našem vápně jako penaltový, když si náš hráč možná pomohl ramenem poněkud více než by bylo ještě únosné. Karpy sice vystihuje směr soupeřovy střely, ale na příliš razantní ránu si pouze lehce sáhne – 4:1. :-@ V 60. minutě se domácí gólman vydává proti letícímu balónu, aby ho odklidil do bezpečí. Má sice pro svůj záměr dost času, ale kouli trestuhodně míjí, když se po svém promáchnutí dokonce bezmocně svalí na hrací plochu. Toho využívá Kutli, který nikým neatakován poté kouli pohodlně dostrkává až za brankovou čáru, zatímco nešťastný brankář se ještě hezky dlouho nezvedá z hrací plochy – 5:1. (so) V 65. minutě tady máme hned dvojí vynucené střídání, když nejdříve po jednom z hlavičkových soubojů si jde odpočinout Fíla a vzápětí po dalším souboji Žéňa. Místo nich vbíhají na hřiště Tróňa s Vokym. Za další dvě minuty se Fíla společně s Láďou a Pepou vrací na hřiště. Z placu potom kráčejí Kutli, Faky a Tróňa. Naše řady se poněkud přeskupují podle aktuálního složení. V 69. minutě dostává ve středu hřiště balón pod kontrolu Holy, který má trochu prostoru, aby si ho postrčil směrem k domácí brance. Poté natáhne a z nějakých 25ti metrů se opírá do balónu. Nádherná táhlá střela v dalším okamžiku končí pod klackem domácího zařízení. Ať se gólman snaží sebevíc, nemá na parádní věšák nárok – 6:1. (so) V další minutě se na hrací plochu vrací Tróňa, aby vystřídal Schürleho. V 72. minutě domácí centrují z pravé strany na zadní tyč, kde se do balónu opírá jeden ze soupeřů a jeho bomba se od břevna naší svatyně odráží někam na brankovou čáru a ven do hřiště. Žádný ze sudích nezaregistroval, zdali míč brankovou čáru celým objemem přešel – někteří diváci se dušují, že tomu tak bylo. Každopádně hra pokračovala dále. Posledních pět minut si vypracováváme hned několik výborných příležitostí, když domácí prakticky rezignují na obranu. V 75. minutě tak domácí gólman vykrývá jednu z našich střel, kterou posíláme na jeho branku, ale akce pokračuje centrem z levé strany na zadní tyč. Tam si balón zpracovává Voky, který dělá kličku soupeři, aby v dalším okamžiku pouze nastřelil vybíhajícího gólmana. V další minutě jdou snad čtyři naši hráči do šestnáctky soupeře. Balón táhne po pravé straně Marcel, jenž však bere vše na sebe, ale tentokrát opět střelou na bližší tyč si na domácího gólmana nepřichází. V 78. minutě znovu Marcel uniká po pravé straně, aby vzápětí poslal příhru do malého vápna nabíhajícímu Fílovi, který zahazuje svoji tutovku, když z první kouří pouze do statického gólmana. A je tady konec zápasu.

Utkání jsme prakticky rozhodli v prvních třiceti minutách, kdy jsme soupeře válcovali a přitlačili ho k jeho šestnáctce. Poté naše hra poněkud upadla do průměru a po přestávce jsme paradoxně za rostoucího soupeřova tlaku naše vedení pojistili. Následně jsme utkání již jen kontrolovali, i když i další naše jasné příležitosti přímo volali po proměnění. Naším cílem je dalším bodovým ziskem v příštích zápasech pokusit se více přiblížit samotné špičce aktuální tabulky. Pokud se budeme prezentovat podobně jako dnes, úspěch se dostaví. Mladší dorost našeho příštího soupeře z Domažlic zatím okupuje místa v dolní polovině tabulky, což není obvyklé, ale určitě nepůjde o žádnou procházku růžovým sadem. Opět bude potřeba podat kvalitní výkon a v žádném případě nic nepodcenit.