SK Slavia Vejprnice - SŠ Plzeň SD 5:1 (1:1)

12.10.2014 8. kolo KPSD

sestava: Faltus (7), Přibáň (5), Grasl (4), Dušák (2), Janda F. (6), Milan (5), Janda V. (4), Kopač (5), Dušička (6), Konárek (5), Podolník (5)

lavička: Vokhmintsev (5), Toman (5), Mader (5), Lintner (7), Černý, Filipovský

branky: Lintner

Po minulé přesvědčivé výhře na domácím hřišti jsme dnes zajížděli na horkou půdu nedalekých Vejprnic – poprvé v nedělním termínu. Všichni máme v živé paměti předchozí vzájemná utkání s tímto nepříjemným soupeřem v jeho domácím prostředí, ve kterých většinou tahal za kratší konec náš tým. Že se domácí po nemastném úvodu dostávají do formy, bylo patrné z jejich posledních výsledků. Navíc na náš tým se místní kopáči vždy dokáží adekvátně motivovat. Přesto jsme byli připraveni podat výkon, který by nás znovu vrátil na čelo aktuální tabulky. Potěšitelné bylo, že trenéru Dejmkovi se v týdnu začali na trénincích pomalu protahovat marodi.

Úvod utkání nás ale zastihuje ospalé až nepřipravené na osobní souboje. Hned ve 4. minutě se domácím daří to, co se našim protivníkům nepoštěstilo v předchozích devíti utkáních – dostáváme první branku ze hry. Bohužel soupeře jsme ke skórování prakticky vybídli sami. Balón letí za naši obranu a Duši situaci špatně vyhodnocuje, když zůstává stát, kouli pouští za sebe – navíc křikne pro jistotu na svého gólmana. Jedno z domácích tykadel využívá jeho zaváhání, pohodlně si dobíhá pomalou kouli a má dostatek času, aby přízemní střelou nedal překvapenému Faltymu pražádnou šanci – 0:1. :-@ Hrůzostrašná chyba nás na dalších několik minut sráží do kolen. Nabuzení domácí kopáči vyhrávají osobní souboje a přerušují naši snahu o kombinaci. Přesto máme několik možností po našich standardních situacích. V 11. minutě tak Pody posílá svůj přímák do vápna, kde se dostáváme k hlavičce. Domácí gólman balón pouze vyráží pod sebe, ale naši hráči nejsou schopni volný míč dorazit do odkryté branky. Také soupeř hrozí ze standardky ve 14. minutě. Prudký centr letí do naší šestnáctky, kde ho jeden ze soupeřů nepříjemně tečuje. Falty musí vytáhnout výborný zákrok, aby balón mířící k jeho pravé tyči vytáhl o pár čísel mimo své tři klacky. Stále se nemůžeme dostat do zápasu. Bojuje se o každý balón, ale domácí jsou stále o něco silnější na míči. Chybí nám větší důraz a chuť se porvat. Ve 23. minutě Resta střídá Kuba. Za další dvě minuty Pody opět zahrává přímák z levé strany. Domácí gólman dělá chybu, když centr podbíhá, ale Graslík za ním je překvapený, že balón k němu dolétl a ve velké příležitosti hlavičkuje vysoko nad. Ve 26. minutě se soupeř probíjí po levé straně a pálí na branku. Jeho nepříjemný pokus je zblokován Faltym ve spolupráci se svými zadáky. Hned v další minutě si ale domácí vytvářejí obrovskou šanci, když naše záloha nepokrývá střed hřiště, odkud si nabíhá jeden ze soupeřů. Tomu se najednou odkrývá celé vápno a má dost času, aby svoji střelu umístil. Falty je ale proti a obrovskou příležitost soupeře pacifikuje, když střelu reflexně vykopává na roh. Víťu ihned střídá po nemoci se vracející Dejv. Obraz hry se postupně začíná měnit a naše výpady jsou přeci jen častější. Ve 30. minutě se ke střele zpoza vápna dostává Dejv, ale míří pouze doprostřed branky, takže jeho pokus domácí kýpr nadvakrát kryje. Naše zvýšená aktivita ale přeci jen nese své ovoce. Ve 38. minutě si Pody chystá další standardku, kterou z nějakých 40ti metrů vzápětí posílá přímo na branku. Plavající střela působí gólmanovi velké problémy, když ji nedokáže ztlumit ve svém koši a balón se od něj odráží do pole. Naši hráči jsou tentokráte rychlejší než soupeř a dobíhající Dejv posílá volnou kouli pod nadskakujícím brankářem do sítě – 1:1. (so) Na konci poločasu soupeře přehráváme a tlačíme se dopředu. Ve 43. minutě vymýšlíme krásnou kombinaci, když Kuba přiťukává Bejkovi, který před vápnem nachází rozběhnutého Podyho. Ten si píchne míč kolem obránce a rázem jde sám na gólmana. Bohužel při zakončení balón trochu zvedne, což gólmanovi stačí, aby se blýskl výborným reflexem, vyrazil míč a rozesmutnil naše hráče. Vůbec jsme nechytli začátek utkání a horkotěžko jsme se dostávali do zápasu. Po změnách v sestavě se začíná blýskat na lepší časy, ale zlepšený výkon je třeba potvrdit i po přestávce.

Ve 47. minutě jeden ze soupeřů nepříjemně zezadu žlutým zákrokem zastavuje Dejva, který se zrovna chystá nabrat rychlost. V 51. minutě někdo rozsvítí u soupeřovy šestnáctky a Luky důrazně vletí do následného souboje. Domácí zadáci ho při pokusu odkopnout balón hned dvakrát trefují. Odražená koule bohužel o pár čísel míjí vzdálenější tyč. I když máme v těchto minutách balón více na našich kopačkách, soupeř se dostává v 54. minutě k nepříjemné střele zpoza vápna, na kterou Falty reaguje pozdě. Naštěstí balón trefuje pouze jeho levou tyč. Následně již dostáváme situaci pod kontrolu. Když se začínáme uklidňovat dojmem, že hru stále více dostáváme pod svoji kontrolu, přichází jedenáct minut hrůzy. V 62. minutě domácí vykopávají od své svatyně a balón letí do našich zadních řad. Naši zadáci nedokáží kouli zpracovat nebo alespoň odkopnout, navíc mají špatné postavení a nezabezpečují se. Jednomu ze soupeřů stačí jít důrazně za balónem a sám je v dalším okamžiku velmi překvapený, jak lehce se dostává do samostatného úniku. Bohužel tváří v tvář Faltymu zachová klid a trestá – 1:2. :-@ Času na obrat je jistě dost, ale do kolen nás dostává nezvládnutá situace v 69. minutě. Pozdě reagujeme na domácí roh rozehraný na krátko. Soupeř má dostatek času, aby si balón připravil a poslal do naší šestnáctky ideální centr z pravé strany. Tam panuje zmatek, když máme špatně pobrané hráče, takže na přední tyči jeden zcela volný protihráč pohodlně hlavou uklízí krásnou kouli k tyči – 1:3. :-@ A trenéru Dejmkovi bouchají saze, když způsobem svým vlastním vyklízí naši lavičku. Bohužel Dejvovi se znovu ozývá sval, takže musí ze hřiště. Víťa se tak vrací na hrací plochu. Naše obrana přestává existovat. V 72. minutě domácí zahrávají přímák z poloviny hřiště. Balón letí do našeho vápna, kde znovu stačí důraz jednoho ze soupeřů, aby převzal kouli a na malém vápně se vysmál našim zadákům předstírajícím bránění – 1:4. :-@ Vrchol všeho přichází hned v minutě následující. Opět letí míč před naši branku, kde znovu simulujeme snahu. Balón v dané chvíli neopustí prostor dva krát dva metry u naší pravé tyče. V jedné chvíli snad čekáme na odmávání ofsajdu, ale soupeř svým důrazem přikládá pod kotel. Hra pokračuje a balón zázračně dostáváme na malém prostoru na své kopačky. Jenže chyba lávky – místo abychom ho uklidili třeba oblíbenou patičkou alespoň na roh nebo třeba eventuálně trochu přitlačili a odkopli ho do pryč, pouze ho lehce přistrčíme proti noze překvapenému soupeři, který ho jen tak mimochodem napálí do naší svatyně – 1:5. :-@ Alespoň děkovný dopis mohl poslat syčák. To už je na trenéra moc a oba stopeři spolu s Lukym se pakují ze hřiště. S cílem důstojně dohrát utkání jdou na hrací plochu Maxim, Oskar a Rest. Naše hra se ale kouzelným proutkem neproměňuje a v 78. minutě v našem velkém vápně dostává balón na nohu neobsazený soupeř. Tentokráte ale Falty nepřipouští další pohromu, když proti jeho střele fantasticky zasahuje. V další minutě si bere ve středu hrací plochy balón Pody a proniká přes dva hráče soupeře do vápna. Na konci své nadějné individuální akce zkouší proti vybíhajícímu gólmanovi místo kličky zakončit, ale dnes mu prostě není souzeno. Jeho pokus mu místní kýpr opět vykrývá. V 82. minutě ještě Podyho střídá Luky. To, se ale již blíží konec dnešní tragédie.

Dostali jsme dnes od poctivě hrajícího soupeře pořádnou facku v podobě největšího debaklu za poslední čtyři roky. Dnešní utkání nezastihlo některé naše hráče v optimální pohodě. Nepřistoupili jsme k zápasu zodpovědně a to se nám jaksepatří vymstilo. Zřejmě jsme si neúspěch vůbec nepřipouštěli a mysleli, že se nemůže nic stát. Když už se nám podařilo srovnat stav utkání a začínali jsme přehrávat soupeře, ten nás nachytal absolutně nepřipravené. Na druhou stranu nejsme kapela, abychom stále vyhrávali a dnešní šílenost nám tak může paradoxně velmi pomoci. Bude důležité, jak s tím naši hráči a hlavně jejich palice dokáží naložit. Zatím zřejmě nejsme schopni otáčet vypjatá utkání – každý z předchozích úspěšných týmů to během sezóny dokázal i několikrát. Až se to naučíme, bude zase dobře na světě. Dnes ale doslova vyhořeli naši stopeři, když v době našeho rostoucího tlaku vzali osud utkání na své kopačky. Na druhé straně proměnit naše příležitosti za remízového stavu, utkání by se zřejmě vyvíjelo jinak. Prostě dnešní zápas ukázal, že je třeba udržet koncentraci po celý zápas, ve kterém jsme si sami pod sebou podřezali větev. Nyní je třeba adekvátně se připravit na možná zápas podzimu proti aktuálnímu lídru tabulky, který se nyní někde na Chodsku při pohledu na výsledky chytá za břicho. Uspět můžeme pouze týmovou zodpovědnou hrou, se kterou jsme se prezentovali do minulého zápasu. Doufejme, že příští týden nás naši chlapci potěší výkonem, se kterým budou sami spokojení. Forza Sportovka !!!