SŠ Plzeň MD - TJ Dynamo ZČE Plzeň 3:3 (3:2) 5:6 na p.k.

4.10.2014 7. kolo KPMD

sestava: Jílek (10), Kopáček L. (6), Holík (8), Ženíšek (8), Cába (8), Zavalený (6), Fakan (7), Gashi (6), Kopáček J. (8), Kutlák (8), Krob (8)

lavička: Bušek (6), Matoušek (6)

branky: Kutlák 2x, Zavalený

Naše mladé pušky dostaly minulý týden v Klatovech pořádnou facku a tak dnes chtěly proti dalšímu velmi těžkému soupeři napravit svoji reputaci. Bohužel musely se vypořádat s některými nepříjemnými komplikacemi. Dnes nebyl z pracovních důvodů přítomen trenér Sulek, takže zastupujícím lodivodem byl pro tento zápas určen mnoha zápasy ostřílený matador Schejbal. Do zápasu bohužel nemohl nastoupit původně nominovaný Puchoň, poněvadž se někde mezi Smíchovem a Prazdrojem zatoulala jeho registračka a do začátku utkání se nedostavil ani Kolář, který měl v brance původně zaskočit za laborujícího Karpíška. Prostě samé povzbuzující zprávy. Obrovskou odpovědnost postavit se do branky na sebe nakonec vzal Jílek.

Hned v úvodní minutě se na branku soupeře hrne Martin. Postupuje z pravé strany do hostujícího vápna se stínem na zádech. Bohužel jeho střela je zblokována na roh. Na následný centr od rohového praporku si naskakuje Žéňa, ale jeho hlavičku hostující gólman konečky prstů pacifikuje. V 5. minutě vidíme krásnou akci po naší pravé straně, po které vede balón Ivan. Ten vniká s koulí do vápna, aby ji přihrál pod sebe na nabíhajícího Dominika. Dominik má před sebou pouze gólmana, který jeho následnou střelu vyráží na roh. K rohovému praporku si balón staví Josef, který ho poté posílá na malé vápno. Gólman centr podbíhá a za ním jsou hned dva naši hráči, kteří mají možnost doklepnout míč prakticky do prázdné branky. Střelcem je nakonec Dominik, který tak napravuje svůj předchozí neúspěch – 1:0. (so) V 11. minutě jsou na tahu hosté, když balón propadá za naši obranu a jeden ze soupeřů si to sype z pravé strany na naši branku. Marcel se mu snaží zmenšit střelecký úhel, což se mu daří, neboť soupeř pálí pár čísel kolem vzdálenější tyče. V další minutě to hoří opět u hostující branky. Míč letí za obranu, kam si nabíhá Ivan, kterému v ústrety vybíhá gólman. I když s Ivanem běží ještě stínovaný Martin, náš štírek to bere na sebe, dělá kličku gólmanovi, ale ten se blýskne výborným zákrokem, když mu v poslední chvíli padá pod nohy a získává balón pod svoji kontrolu. Klička byla zkrátka moc krátká. V 15. minutě lacině přicházíme o balón ve středu hrací plochy a následuje okamžitě příhra do naší rozhozené obrany. Jeden ze soupeřů se tak ocitá za našimi hráči a tentokráte míří přesně k naší pravé tyči – 1:1. :-@ Ve 25. minutě se míč od našich hráčů odráží za hostující obranu, kde operuje Ivan. Ten s balónem na svých kopačkách dělá kliku vybíhajícímu gólmanovi na levou stranu. U tyče ještě tak půl hodiny počká, až se k němu vrátí jak brankář tak jeden z obránců a nekompromisně posílá kouli pod víko – 2:1. (so) Nic pro slabé nátury. Hned v další minutě hosté kopou roh z levé strany. Balón letící na zadní tyč Marcel konečky prstů lehce lízne, ale to stačí, aby rozhodil za ním číhajícího soupeře, který hlavičkuje v jasné pozici nad naši branku. Dominika střídá Ejdy – běží 26. minuta – to jen tak pro pořádek a kvůli věcem příštím! Ve 28. minutě po naší levé straně balón do vápna táhne Martin a proti němu vybíhá gólman. Martin předává kouli na opodál sprintujícího Ivana, který si míč strčí kolem posledního zadáka a zasouvá ho do opuštěné hostující svatyně – 3:1. (so) Za odměnu si jde poté Ivan odpočinout a místo něj vbíhá na hrací plochu Radek. Ve 32. minutě nedokážeme odkopnout balón z před naší šestnáctky do bezpečí, jsme v soubojích málo důrazní. Míč vydoluje jeden ze soupeřů a posouvá ho do vápna svému volnému spoluhráči, který bohužel míří přesně k levé tyči – 3:2. :-@ Ve 37. minutě má možnost pálit na soupeřovu branku z hranice velkého vápna Martin, ale jeho pokus míří do středu branky, kde ho nadvakrát pacifikuje hostující gólman. Vytvořili jsme si několik výborných příležitostí, ale dokázali jsme proměnit pouze některé. Soupeři jsme umožnili pokořit našeho náhradního gólmana po naší nedůslednosti a zbytečných chybách. Musíme být stále aktivní a nepouštět hosty do zakončení.

Ve 43. minutě se Josef po levé straně krásně uvolňuje. Hned ze tří hráčů soupeře dělá loutky, aby ho ten čtvrtý nemilosrdně zkosil pár čísel před šestnáctkou. Nařízený přímák poté posílá do postavené zdi a dorážku mu vzápětí gólman chytá. Ve 48. minutě se místo Bena na hřiště vrací Ivan. V 52. minutě se balón odráží do soupeřova vápna k pozapomenutému Luďovi, jenž může být slavným, ale volí krátkou kličku, kterou mu hostující gólman vystihuje. Za další dvě minuty se Radek protáčí s Dominikem. Na hřišti se spíše bojuje než kombinuje. V 64. minutě Ejdyho nahrazuje Ben. Soupeř začíná vrhat všechny síly do útoku. Máme několikrát možnost jít sami na hostující branku. Bohužel, buď si nepohlídáme ofsajdové postavení, nebo nás pohlídá asistent rozhodčího. Nedokážeme navýšit naše vedení a přichází trest. V 75. minutě si jeden ze soupeřů bere ve středu hřiště balón a vydává se směrem k naší brance. Žádný z našich kopáčů, které potkává na své cestě (snad čtyři), není tak důrazný, aby ho o kouli připravil. Poněvadž se mu míč vždy, někdy i s notnou dávkou štěstí, odráží zpátky k jeho kopačkám, proniká s ním až na hranici naší šestnáctky a nekompromisně pálí k naší pravé tyči – 3:3. :-@ Nepřesný sudí, který střídá sporná rozhodnutí na obě strany, flekuje hned v následující minutě. Dominik ztrácí na pravé straně balón a ve snaze přerušit postup soupeře, fauluje pár čísel od naší šestnáctky. Následuje žlutá karta a vzápětí sudí tahá ještě bonus v podobě karty červené. Nikdo kromě jeho osoby nechápe tuto vysokou hru. Dominik, který si není vědom udělení dvou žlutých karet, odchází navztekán ze hřiště. Nepomáhá ani diskuze našich hráčů a kouče s rozhodčím, který si stojí za svým. Jeho rozhodnutí je konečné. Po zápase se dozvídáme ze zápisu, že první žlutou kartu měl Dominik dostat v 33. minutě – tedy v době, kdy pohodlně seděl na naší střídačce. Hráči soupeře přiznávají, že kartu v oné době měl obdržet jejich hráč s číslem 4, což bylo číslo Dominika. Její udělení nezaregistrovali ale ani přítomní registrovaní novináři – zkrátka Paranormal Activity. Musíme tak po zbytek zápasu bránit remízu v deseti lidech. V poslední minutě ještě zahráváme přímák z příjemné vzdálenosti 20ti metrů. Bohužel Fakymu to nesedne.

Jsou tady penalty. Po pravdě řečeno, s ohledem na Marcela zaskakujícího v naší brance si moc šancí nedáváme. Přesto se nevzdáváme. Začínají hosté. Marcel vystihuje stranu, ale nemá gólmanské návyky, takže neskáče naplno a balón mu smolně prochází pod rukou – 0:1. :-@ Martin poté jistě proměňuje na pravou stranu – 1:1. (so) Soupeř pálí doprostřed, když Marcel riskuje stranu – 1:2. :-@ Ejdymu poté jeho nedůraznou přízemní střelu hostující gólman chytá – 1:2. (N) Soupeř navyšuje vedení – 1:3. :-@ Faky poté jistě proměňuje – 2:3. (so) Marcel znovu vystihuje stranu, ale opět tam nejde důrazně – 2:4. :-@ Žéňa si posílá gólmana na druhou stranu – 3:4. (so) Marcel tentokráte skáče znovu na správnou stranu a hlavně naplno – chytá – 3:4. (Y) Ivan jistě posílá rozstřel do další série – 4:4. (so) Hosté se s tím ale nemažou – 4:5. :-@ Luďa se opře do balónu a pořádně ohne gólmanovi prsty v jeho rukavicích – 5:5. (so) Soupeř nás opět dostává pod tlak – 5:6. :-@ Černý Petr tak zůstává na kopačce Josefa, kterému hostující gólman jeho pokus vystihuje – 5:6. (N)

Viděli jsme zajímavé a bojovné utkání. Byli jsme hostujícímu týmu více než vyrovnaným soupeřem. Naši hráči makali a dřeli po celý zápas, ale nakonec jsme o vytoužené tři body přišli špatným řešením některých jak útočných tak obranných situací. Marcel coby záplata v naší brance rozhodně nezklamal a proti gólovým střelám ze hry neměl nárok. Spíše jsme měli proměnit nebo dotáhnout některé naše akce do gólového zakončení. Každopádně z našich hráčů byla opět cítit chuť do hry a ztracené dva body nás nesmí rozhodit. Sudí sice také odvedl kus zajímavé práce, ale utkání jsme měli možnost rozhodnout sami. Příště zajíždíme na hřiště do Vejprnic, jejichž mladší dorost se letos zatím s formou nepotkal. Každopádně náš tým se musí prezentovat bojovným výkonem minimálně jako dnes, aby mohl pomýšlet na úspěch v tomto zápase.