27.9.2014 6. kolo KPSD

sestava: Faltus (8), Janda V. (7), Grasl (7), Dušák (7), Janda F. (8), Kodar (7), Lintner (9), Kopač (-), Dušička (8), Konárek (7), Podolník (9)

lavička: Černý (8), Milan (8), Přibáň (6), Toman (8), Vokhmintsev (-), Mader (-), Sklenář

branky: Podolník 2x, Konárek

Dnes jsme absolvovali zájezd na půdu těžkého soupeře, se kterým jsme se již jednou utkali, když náš tým podal výborný týmový výkon. Chtěli jsme se samozřejmě prezentovat podobnou nátlakovou hrou, kterou bychom soupeře dostali do úzkých. Zápasy v Klatovech bývají většinou vyhecované a trenér Dejmek i z tohoto důvodu nominoval široký kádr.

Utkání začalo podobně jako náš předešlý vzájemný zápas. Soupeř se ve 2. minutě dostává do obrovské příležitosti, když Falty, který má na předchozí utkání na místním trávníku nepěkné vzpomínky, poněkud později reaguje na vysunutí jednoho z domácích útočníků, ale přeci jen jde proti balónu. Místní kopáč se našeho gólmana naštěstí trochu vyleká a Falty balón trefuje jako první. Bohužel ten se odráží na kopačky dalšího ze soupeřů, jenž má tak před sebou naši prázdnou branku. Tomu ale ve skórování zabrání jeden z našich hráčů, který skluzem na poslední chvíli blokuje protihráče. Na hrbolatém a mokrém terénu míč často hráčům odskakuje od nohy a kombinaci abys pohledal. Domácí hráči nám nedávají prostor k naší hře. Vidíme spoustu soubojů spíše ve středu hrací plochy a žádný z týmů si zatím nedokáže vytvořit zajímavější příležitost. Domácí se v 17. minutě dostávají zprava do naší šestnáctky, ale do jejich zakončení ještě stačí skočit jeden z našich zadáků a střelu zblokovat na roh. Za další dvě minuty má Bejk po svém úniku možnost centrovat do vápna, ale balón si domácí gólman v poklidu stahuje ze vzduchu. Běží 24. minuta a soupeř nás prakticky sám posílá do vedení. Sledujeme totiž obrovské nedorozumění mezi domácím gólmanem s jedním ze svých zadáků. Strážce místní svatyně si sice křikne, že si jde pro balón, ale jeho spoluhráč ho přesto před ním ještě tečuje. Gólmanovi se nedaří dostat míč pod svoji kontrolu, ten propadá za oba nešťastníky a všudybyl Rest, který vytvářel tlak na oba hráče soupeře, tak má velmi jednoduchou úlohu. Z malého vápna doklepává volnou kouli do prázdné branky – 1:0. (so) Již delší dobu Kopy signalizuje směrem k naší lavičce, že musí vystřídat, když prodělané zdravotní komplikace z průběhu týdne se na něm podepsaly více, než by šlo unést. Ve 27. minutě tak jde na plac Příba a na Kopyho místo středního záložníka se posouvá Víťa. V další minutě vidí žlutou kartu v rukách sudího Fery, který u naší levé lajny zajíždí do protihráče. Ve 31. minutě necháváme soupeři poněkud více prostoru před naší šestnáctkou, než by bylo zdrávo a jeden z domácích hráčů se opírá do balónu. Falty musí prokázat svoji extratřídu a míč mířící k jeho levé tyči s vypětím všech sil robinzonádou vyráží na roh. Po jeho rozehrání poté již ukazuje, že je pánem prostoru před svoji brankou, když zalepuje centrovaný balón. Některá naše snažení o rychlé brejky jsou ukončována dosti spornými rozhodnutími asistenta rozhodčího. Ve 32. minutě zahráváme roh z pravé strany. Míč se snáší do šestnáctky, kam si nabíhá neobsazený Graslík, který se ale do balónu opírá z jedničky poněkud více, než by sám chtěl. Koule od jeho kopačky tak bohužel nabírá výšku a prolétá pár čísel nad břevnem domácí svatyně. Za další dvě minuty soupeř zkouší vysunout středem hřiště jedno ze svých tykadel, ale Duši požár v poslední chvíli skluzem hasí. Ve 41. minutě zahráváme přímák po faulu na Bejka z nebezpečné vzdálenosti. Balón si bere Pody, ale posílá ho jednomu ze starousedlíků někam do zahrady. Areálem se nesou upřímná slova trenéra Dejmka: „To tam dam radši koně!“ Běží 44. minuta a diváci mají možnost sledovat neskutečnou záležitost. Rozehráváme standardku z poloviny hřiště a balón si staví opět Pody. Trenéru Dejmkovi je jasné, co bude následovat a provokuje svého svěřence závazkem, že jestli z této situace padne branka, kouč udělá hlubokou úklonu. Pody poté skutečně posílá kouli až na domácí svatyni. Míč opisuje ladnou trajektorii a k všeobecnému překvapení skutečně míří do branky. Gólman je poněkud vysunutý, situaci vyhodnocuje a začíná ustupovat zpět. Bohužel pro něj ale má špatný odhad a nedokáže na Podyho fantazii dostatečně reagovat. Balón tak ponad brankářem vymetá pavučiny ve vzdálenější šibenici – 2:0. (so) Pody se ihned podívá k naší lavičce, kde si konsternovaný trenér Dejmek musí protáhnout záda hlubokým úklonem. Hned v další minutě máme možnost náš lehce nabytý náskok ještě zvýraznit. Psychicky poznamenaný domácí gólman jednu z našich nepříliš prudkých střel pouze vyráží před sebe, kam dobíhá Rest, ale jeho dorážka z levé strany, na kterou nedosáhne snažící se Pody, bohužel míjí vzdálenější tyč. V bojovném utkání nám domácí prakticky darovali obě branky, zatímco náš tým ošemetné situace před naší brankou dokázal vyřešit. Naše hra ale postrádá přesnost, hráči se špatně vyrovnávají s nerovným terénem i s důrazností místních kopáčů. Každopádně jdeme do druhé půle s nadějným dvoubrankovým vedením.

Obraz hry se po přestávce nemění. Sledujeme spousty soubojů mezi oběma šestnáctkami bez výraznějších příležitostí. V 52. minutě Kóďu střídá Luky. V další minutě se snaží kombinovat Rest s Podym, aby druhý jmenovaný našel na levé straně rozběhnutého Bejka. Ten vniká do šestnáctky a pálí. Bohužel ze své oblíbené pozice tentokráte o pořádný kus netrefuje místní zařízení. V 54. minutě letí dlouhý balón za naši obranu. Falty si křikne, ale protože je míč ještě před šestnáctkou, musí jít proti kouli hlavou. Špatně odhaduje odskok míče a hlavičkuje pouze nad sebe. Naštěstí Duši je důraznější než soupeř a uklízí volný balón do bezpečí. V 58. minutě jde ze hřiště Rest, od kterého se balóny v posledních minutách pouze odráží a svůj premiérový start si jde vychutnat Kuba. V 61. minutě nedůrazného Příbu střídá Slávista, který jde na levou stranu. Fery tak mění strany. V další minutě posílá do soupeřovy šestnáctky krásný centr Luky, ale Podymu se nedaří balón přilepit, což je rozhodující. Vzápětí máme velké problémy v našich zadních řadách, když Graslík promáchne balón před naším vápnem a jeden ze soupeřů jde ihned z levé strany sám na Faltyho. Ten se ale opět vytáhne, když se mu daří vyrazit těžkou střelu soupeře a nedovoluje tak, aby nás domácí hráči dostali pod větší tlak. Každopádně na hrací ploše se začíná jiskřit, když sudí několikrát pouští hru, což přináší různé reakce jak ze strany hráčů, tak i z obou laviček. Opět nás několikrát zastavuje pomezní arbitr se svým praporkem nad hlavou. V 76. minutě důrazný Bejk posílá balón těsně nad břevno domácí branky i přes několik nedovolených ataků na jeho osobu. V 82. minutě vidíme zmatky v naší šestnáctce, když si sice Falty zařve, ale jeho spoluhráči se přesto pokoušejí situaci vyřešit sami. Naštěstí náš gólman vše řeší razantním kopem do balónu. V další minutě Bejka, který se vydal ze všech sil, střídá Maxim. V 85. minutě Pody odpovídá na předchozí nepřesná rozhodnutí sudího tím nejlepším možným způsobem. Dokáže ustát několik pokusů domácích hráčů zastavit ho, tahá balón do vápna, kde se mu daří kličkou zbavit se svého strážce a prostřeluje gólmana razantním zakončením – 3:0. (so) Tato trefa nám přináší klid na naše kopačky a soustřeďujeme se na bezproblémové dohrání utkání. V 87. minutě se na hrací plochu dostává i Oskar, který střídá dnes dvougólového hráče Podyho. Po naší střele v poslední minutě sudí utkání končí.

Tři body jsme si dnes museli na těžkém terénu vybojovat. Domácí nám situaci svými velkými chybami značně ulehčili, poněvadž jsme se těžko prosazovali přes nepříjemnou obranu. Někteří naši hráči toho měli po zápase plné zuby, když se na hřišti vydali ze všech sil – což je absolutně v pořádku. Museli jsme se vyrovnat jak s těžkým terénem tak s fyzicky náročnou hrou soupeře. V neposlední řadě bylo důležité, že jsme se dokázali koncentrovat na hru po ne vždy přesných rozhodnutích arbitrů. Falty nás podržel při několika šancích soupeře, který se tak nedokázal dostat zpátky do zápasu. V těžkém utkání jsme tak domácí borce přetlačili fyzicky, i když jsme si dnes nedokázali vytvořit více příležitostí. V soutěži nás nyní čeká další velmi náročný souboj, na který se musíme adekvátně připravit. Pokud nás bude znovu zdobit bojovnost a vůle po vítězství, mělo by být vše snadnější.