SŠ Plzeň MD - FC Dynamo Horšovský Týn 4:0 (1:0)

19.9.2014 5. kolo KPMD

sestava: Karpíšek (8), Kopáček L. (8), Bušek (8), Holík (8), Cába (9), Kolář (7), Kutlák (7), Puchoň (7), Matoušek (7), Troníček (6), Krob (6)

lavička: Jílek (8), Kopáček J. (8), Gashi (8), Krejčí (7), Toman(8), Zavalaný (7), Ženíšek (8)

branky: Puchoň, Toman, Krejčí, Ženíšek

Dnes chtěly naše mladé pušky navázat na přesvědčivý výkon z minulého utkání v Tachově. Soupeřem jim byl znovu celek ze spodní části tabulky. Navíc spoustu hráčů v týmu našeho soupeře již měla přechozí zápas v nohách. Trenér Sulek měl k dispozici přeplněnou lavičku (dresů bylo naopak málo), takže mohl povolit uzdu své fantazii při skládání různých taktických variant.

V úvodu utkání je patrno, že hráči soupeře jsou z předchozího mače slušně rozehraní, zatímco naši mládenci se dost dlouho rozkoukávají. Ve 4. minutě jeden z protihráčů si to sype po několika našich zaváháních do šestnáctky z pravé strany. Svoji střelu ale naštěstí posílá pouze do koše dobře postaveného Kuby. V 11. minutě je další z hostujících hráčů rychlejší než naši zadáci a vniká po levé straně do vápna. Jeho následná střela se sice nezdá moc razantní, ale Kuba má tentokráte více štěstí než rozumu, když lehký balón přes prsty nególmansky vytlačuje o pár čísel mimo svoji branku. V 15. minutě vidíme do třetice další zajímavou příležitost hostujícího týmu. Soupeř podniká rychlý útok po levé straně a následuje příhra od levé lajny do naší šestnáctky na volného protihráče. Kuba ale výborně čte hru a svým včasným vyběhnutím se dostává k míči dříve než sprintující soupeř. Naši hráči se zatím utápí v nepřesnostech a nedokáží se dostat k ohrožení hostující branky. Ve 20. minutě naši akci, na jejímž konci se kupodivu balón třepotá v soupeřově síti, trenér Sulek okomentoval takto: „Špatný centr Matouška záhadným způsobem sklepává za sebe Troníček, aby Puchoň zpoza vápna kouli uklidil k zadní tyči!“ – 1:0. (so) Zničehonic se tak ujímáme vedení a za další tři minuty máme možnost ho ještě navýšit. Laky posílá krásný balón na rozběhnutého Martina, který se dostává před svého strážce a s ním na zádech proniká do hostujícího vápna. Soupeř souboj nervů prohrává, když našeho útočníka nemilosrdně kosí. Balón si na značku nařízeného pokutového kopu staví právě Martin, ale se svojí tutovkou nakládá prachbídně. Gólman soupeře riskuje správnou stranu a slabou Martinovu střelu vyráží před sebe. Sice se ještě dostáváme k dorážce, ale tu se protihráčům daří zblokovat na roh. Po těchto zajímavých akcích naše hra opět upadá do šedého průměru. Zajímavější je tak sledovat, kterak se Marcel snaží dostat balón z koruny vzrostlého dubu, kterým tam před pár okamžiky poslal Laky, když se mu povedlo na hřišti parádně přisvítit. Koule sedí ve větvích stromu jako přibitá, a tak Marcel za ní musí jako opice vyšplhat nějakých no možná i dvacet metrů. Po jeho obětavém výkonu tak máme všechny náhradní balóny opět pohromadě. Ve 33. minutě podnikají hosté rychlý brejk, když se jeden z protihráčů ocitá za naší obranou, která nestíhá a sype si to k naší brance. Následný střelecký pokus z naší šestnáctky ale Kuba pacifikuje výborným zákrokem, když svým tělem vykrývá nepříjemný míč a i když míč nedostává zcela pod svoji kontrolu, nebezpečnou situaci se nám poté daří zvládnout. V další minutě si ale hosté nedávají pokoj, když jsme druzí na balónu, a jeden ze soupeřů pálí z pravé hranice vápna na zadní tyč. Kuba je ale rozchytaný, natahuje se a prudký míč ze vzduchu stahuje. Minutu před koncem první půle Ejdy posílá roh z pravé strany na zadní tyč, kde se Láďovi podaří svoji hlavičku umístit mezi tři tyče. Hostující gólman má ale dobré postavení a míč vyráží znovu na roh. Hosté si za první dějství dokázali hlavně po našich chybách vytvořit více příležitostí, ale hubený náskok drží náš tým. Naše hra postrádá lehkost a přesnost. Několikrát propadáme ve středu hřiště a z toho pramení soupeřovy výpady. Uvidíme, co přinese druhá půle.

Jak se dalo očekávat, trenér Sulek nenechává v naší sestavě kromě obranných řad kámen na kameni. Všech sedm náhradníků je tak nastoupeno na hrací ploše. Ve 44. minutě platí na soupeře svým důrazem Marcel, který po pravé straně vniká do hostující šestnáctky se svým stínem v zádech. Od pravé brankové čáry posílá příhru na malé vápno, kde je hned několik hráčů. Hlad po gólu prokáže při své premiéře Kuba, který prostřeluje hradbu těl před ním – 2:0. (so) Viditelně se po pauze zlepšuje pohyb našich hráčů, kterých je najednou plné hřiště. V 54. minutě Žéňa na levé straně vystihuje špatnou rozehrávku hostujícího celku, potáhne balón, pohraje si s jedním ze soupeřů a od levé brankové čáry posílá míč pod sebe. Gólman na přesný balón nedosáhne a za ním na malém vápně jsou připraveni doklepnout míč za jeho záda hned dva naši kopáči, z nichž je šťastnější Fíla – 3:0. (so) V 60. minutě dnes výborného Luďu, který neustoupil ani o píď v žádném z mnoha jím podstoupených soubojů, střídá Radek. V 67. minutě tahá balón středem hřiště Marcel a z nějakých 20ti metrů vypouští zvíře od svých kopaček. Gólman soupeře má co dělat, aby bombu mířící pod břevno, vytlačil nad branku. V 71. minutě Ben zahrává přímák z pravé strany po faulu na pronikajícího Žéňu. Jeho citovku na zadní tyč hostující gólman špatně odhaduje a podbíhá ji. Právě Žéňa má za ním dostatek prostoru, aby Benův nadýchaný centr hlavou uklidil do sítě – 4:0. (so) Za další dvě minuty Josef sklepává kouli na pravé straně do vápna. Marcel balón stíhá ještě před brankovou čarou a navíc ji ještě dokáže poslat před branku. Balón kupodivu hradbou těl prochází až na zadní tyč, kde překvapený Dominik oběma koleny najednou zkouší doklepnout míč do odkryté branky. Koule po jeho taneční kreaci ale o pár čísel míjí bližší tyč hostující svatyně. V poslední minutě utkání Josef po pravé straně tlačí před sebou dokonce i jednoho ze spoluhráčů, aby od brankové čáry poslal kouli pod sebe. Na přední tyči nabíhající Fíla ale právě onu tyč z boku trefuje.

Naše hra se v obou poločasech výrazně lišila. Ne že by sestava před pauzou nebyla vítězně naladěná, ale naší hře chyběla přesnost, u některých hráčů větší důraz v osobních soubojích a dopouštěli jsme se zbytečných chyb. Po přestávce bylo na hřišti již jen jedno družstvo. Na soupeře určitě dolehly odkopané minuty z prvního utkání, ale to nic nemění na tom, jak kvalitně jsme se ve druhé půli prezentovali. Předváděli jsme divácky atraktivní kombinační hru, která mohla přinést více branek v síti soupeře. Nyní uvidíme, zda-li tento výkon naši mladíci dokáží předvést v přetěžkém příštím utkání v Klatovech. Nebylo by od věci zvednout si sebevědomí právě v souboji s jedním z favoritů soutěže.