SŠ Plzeň SD - FC Dynamo Horšovský Týn 12:0 (7:0)

19.9.2014 5. kolo KPSD

sestava: Faltus (7), Janda V. (8), Grasl (6), Dušák (8), Janda F. (9), Gruncl (6), Lintner (8), Kopač (9), Dušička (7), Konárek (8), Podolník (8)

lavička: Černý (7), Kodar (7), Rossmann (6), Přibáň (7), Ulm (7), Karpíšek

branky: Podolník 4x, Konárek 3x, Lintner 2x, Janda F. 2x, Ulm

Na žádost soupeře jsme naše vzájemné utkání přeložili ze soboty na páteční odpoledne. Poté, co jsme se před pár týdny v Horšovském Týně trápili na místní umělce, chtěli se tentokráte naši mládenci rehabilitovat a podat proti stejnému soupeři na svém hřišti výrazně lepší výkon. Trenér Dejmek měl k dispozici i některé nové tváře a hosté navíc přijeli se silně omlazenou sestavou. V příjemném odpoledni jsme si tedy mohli dnešní zápas užít.

Již ve 3. minutě dostáváme balón před šestnáctku soupeře, kde ho Kopy přiťukává Dejvovi. Tomu se daří otočit se s koulí na noze a podobně jako v minulém zápase náš kapitán poté přesnou přízemní střelou k pravé tyči otevírá skóre utkání – 1:0. (so) V 8. minutě podnikáme rychlý výpad do soupeřovy obrany. Grunclík pádí po své pravé straně a vzápětí posílá poněkud nepovedený balón podél pravé brankové čáry. To ale Restovi postačuje, když podstoupí na přední tyči souboj s jedním s hostujících obránců a daří se mu lehce změnit směr letícího míče. Hostující gólman nestačí zareagovat na změnu letu koule a po Restově koníčku musí lovit balón ze své sítě podruhé – 2:0. (so) Za další dvě minuty se před šestnáctkou k balónu dostává Pody, který nic nevymýšlí a opírá se do něj z nějakých 20ti metrů. Jeho jedovka skočí před hostujícím gólmanem, který reaguje příliš pozdě – 3:0. (so) V 15. minutě vymýšlí krásnou příhru Fery, jehož ideální centr zleva nachází na opačné straně rozběhnutého Grunclíka. Ten postupuje sám do šestnáctky, ale jeho následný střelecký pokus z velmi nadějné pozice letí pánubohu do oken. Za další dvě minuty vhazujeme balón na levé straně. Míč letí za hostující obranu, kam si nabíhá Pody. Zrovna, když se náš hráč chystá poslat kouli od levé brankové čáry do ohně, přihasí si to jeden ze soupeřů a balón mu od kopaček doslova ukradne. Bohužel pro něj ale míč posílá do vlastního vápna přímo k pozapomenutému a připravenému Dejvovi, který z penaltového puntíku pálí z první přesně ke své oblíbené pravé tyči – 4:0. (so) Neuběhne ani minuta, Bejk zatáhne balón až k levé brankové čáře a posílá ho do malého vápna soupeře. I když je tam hned několik hráčů v pohybu, míč nikdo netečuje a ten se tak dostává až na zadní tyč, kde si křikne Rest, před kterým rázem zívá prázdná branka. Přítomným divákům ale naše tykadlo ještě stačí řádně zabrnkat na nervy, když balón pouze poněkud nefotbalově pohladí a koule se do prázdné branky dostává až po odrazu od pravé tyče – 5:0. (so) Ve 21. minutě Rest před vápnem nabíjí Podymu, který z nějakých 20ti metrů řádně vystraší gólmana, jenž s jeho doprostřed mířící pumelicí má spoustu práce, aby ji alespoň vyrazil nad břevno své svatyně. Ve 24. minutě posílá od pravé lajny do šestnáctky soupeře nadýchaný centr Víťa, na který si hezky naskočí Bejk. Jeho hlavička ale o pár čísel přelétává břevno. Je zřejmé, že bude záležet pouze na tom, s jakou chutí naši hráči budou pokračovat ve svém snažení. Ve 34. minutě s chutí hrající Fery předkládá další ideální balón vlevo nabíhajícímu Restovi. Ten si kouli pouští do šestnáctky a z její levé strany ji posílá přesně ke vzdálenější pravé tyči hostující branky – 6:0. (so) Sledujeme další Restův zápis do historie, když dnešní první várka kšiltovek letí na hrací plochu. Za další dvě minuty po Podyho přiťuknutí si Dejv potáhne balón středem hřiště a krásnou ulicí vysouvá Feryho, který si dělá výlet do hostujícího vápna a tváří v tvář gólmanovi ledově klidný chladnokrevně zavěšuje – 7:0. (so) Fery svým premiérovým zásahem tak zatím zavírá naši střelnici v polovině dnešního utkání. Nenecháváme nikoho na pochybách o tom, kdo je pánem na hrací ploše a pouze počítáme naše zásahy.

Do druhé půle trenér Dejmek posílá na hřiště celou lavičku vyjma náhradního gólmana Kuby, který si dnes ještě zachytá ve druhém utkání. Slávista, Kóďa, Tomáš, Příba a Ondra střídají Feryho, Grunclíka, Resta, Dejva a Bejka. Ve 48. minutě se středem hřiště probíjí Víťa a pálí zpoza šestnáctky. Jeho utěšená střela končí na levé spojnici břevna a tyče soupeřovy branky. Naši následnou dorážku hosté blokují na roh. V 51. minutě se po pravé straně rozbíhá buldok Pody. V rychlosti přechází postupně přes tři protihráče, dostává se do vápna a pálí k bližší tyči. Hostující gólman má ale dobré postavení a jeho pumelici, která ho vrhá zpět o pár čísel, kryje. V 60. minutě zakládá další náš útok Víťa, když z vlastní poloviny posílá dlouhý nákop do míst, kde operuje Kóďa. Ten podstoupí vítězný souboj na levé straně a vzápětí nachází ve vápně nabíhajícího Podyho, který míří přesně ke vzdálenější pravé tyči – 8:0. (so) Naše hra přeci již není tak efektivní jako před přestávkou a trenér Dejmek chystá další hromadné střídání. V 72. minutě se na hrací plochu vrací Bejk, Rest, Fery a Grunclík. Hřiště naopak opouští Graslík, Duši, Kopy a Víťa. V 75. minutě si Pody naráží balón s Ferym a letí do šestnáctky. Je u míče dříve než vybíhající gólman, ťuká si kouli kolem něj a doklepává ji sice trochu z úhlu ale přece do prázdné branky – 9:0. (so) Ještě než si diváci uvědomí, že by měli opět zaházet hrací plochu kšiltovkami, je na tahu opět namlsaný Pody. Ten totiž okamžitě vystihuje špatnou rozehrávku frustrovaných hostujících zadáků, rázem se ocitá za soupeřovo obranou, znovu dělá rychlou kličku bezmocnému gólmanovi a bezpečně zasunuje – 10:0. (so) V 80. minutě podnikáme rychlý brejk po soupeřově jediném rohovém kopu v dnešním zápase. Po levé straně náš útok táhne Příba, kterému se daří poněkud se štěstím udržet balón pod kontrolou a posílá ho pod sebe nabíhajícímu Ferymu. Ten z velkého vápna pálí na hostující branku. Soupeřův gólman sice letící kouli štrejchne, ale ta přesto opisuje ladný oblouk, jenž končí nezadržitelně v hostující síti i přes brankářovo překvapené zvolání: „Ty pí.o!“, které se jasně nese celým areálem – 11:0. (so) V 82. minutě peláší s balónem na noze přes celé hřiště Pody, aby vzápětí našel na levé straně nabíhajícího Kóďu. Ten si kouli předkopává o něco více, než by si přál, a tak zakončuje z bezprostřední blízkosti přímo do gólmana. Míč se odráží k nohám Podymu, který místo příhry volnému spoluhráči na zadní tyč bere vše na sebe a trefuje na brankové čáře stojícího hostujícího zadáka. Od něj se ale míč odráží přímo do obličeje překvapeného Podyho a do pryč. Zkrátka slušný kulečník. V 85. minutě posílá Grunclík balón na levou stranu, kde dokáže kouli vybojovat Kóďa. Ten vzápětí vbíhá z levé strany do vápna soupeře a pálí na hostující branku. Gólman stačí letící projektil pouze vyrazit před sebe, kde dobíhá Ondra, který doklepává míč do sítě – 12:0. (so) Chybí několik desítek vteřin do konce utkání, náš tým rozehrává roh a Falty dostává od asistenta rozhodčího, kterým není nikdo jiný než kouč našich gólmanů, pokyn jít do soupeřovy šestnáctky. Trenéra Dejmka musí držet hned čtyři jeho svěřenci, aby nevkročil na hrací plochu a neodtáhl našeho brankáře za ruku zpět tam, kam patří. Balón sice letí do míst, kde Falty čeká na svoji šanci, ale hosté jsou u něj dříve. Náš gólman vidí, že je u branky soupeře již zbytečný a dává se za škodolibého povzbuzování naší lavičky s trenérem Dejmkem v čele na mimořádně rychlý ústup. Míč dostáváme rychle pod svoji kontrolu, ale Falty se na nic neohlíží a poctivě si vysprintovává zpět celou délku hřiště. Trenér Dejmkovi se tak tep po předchozí infarktové frekvenci dostává velmi ale velmi zvolna do normálu.

Odehráli jsme dnes zřejmě nejpohodovější utkání letošní sezóny proti slabému soupeři, kterého jsme předčili ve všech směrech. Povinné tři body zůstaly doma a navíc jsme si s chutí zastříleli – a to ještě branek mohlo padnout rozhodně více. Nyní se ale musíme řádně připravit na diametrálně odlišného soupeře, který nám bude určitě chtít vrátit svoji porážku z posledního vzájemného utkání. Zatím jsme se dokázali zkoncentrovat na každého obtížnějšího protivníka. Doufejme, že na tuto tradici se nám podaří navázat i na velmi horké klatovské půdě. Čeká nás ovšem velmi náročný zápas, ve kterém může být rozhodující každé malé zaváhání. Tak zpátky nohama pevně na zem a znovu do práce.