SŠ Plzeň SD - SK SENCO Doubravka 5:0 (3:0)

6.9.2014 3. kolo KPSD

sestava: Faltus (9), Přibáň (7), Grasl (8), Dušák (8), Janda F. (9), Milan (8), Lintner (9), Kopač (9), Janda V. (7), Spišský (8), Podolník (8)

lavička: Kodar (7), Vokhmintsev (7), Gruncl (8), Černý (7), Abelovszki (7), Sklenář (9)

branky: Podolník 2x, Spišský, Grasl, Gruncl

Náš druhý anglický týden jsme zakončili tradičním plzeňským derby s týmem Doubravky, se kterým jsme v loňské jarní části sehráli zřejmě klíčové utkání, které rozhodlo o našem triumfu. Soupeři zatím začátek soutěže moc nevychází, ale na vzájemný zápas s naším výběrem se dokáže vždy řádně namotivovat. Čekalo nás tedy další náročné utkání, kde jsme chtěli potvrdit středeční výkon ze zápasu proti Klatovům. Trenéru Dejmkovi se omluvil z rodinných důvodů bijec Dušička, ale přesto měl kouč z čeho vybírat. Obloha se protrhala a za slunečného počasí jsme šli na věc.

Utkání nabírá velké tempo již od začátku. Jako první se do šance dostávají hosté, když v 6. minutě podnikají rychlý brejk po našem rohu do otevřené obrany. Jeden ze soupeřů postupuje z pravé strany na naši branku a zkouší pálit z rohu šestnáctky. Falty udrží své postavení a dokáže přízemní střelu vykopnout do hřiště. V 10. minutě Falty, jak je jeho zvykem, posílá dlouhý balón na hostující polovinu. Poněkud se štěstím, kterému ale svým tlakem na soupeřovy zadáky jdou naši útočníci naproti, získáváme míč. Pody přiťukává Spíšovi, který si to namíří po levé straně do hostující šestnáctky. Protože Pody se mezitím svým pohybem zbavuje svého strážce, může zakončit po Spíšovo následné ideální příhře. Do jeho střely sice hostující gólman ještě stíhá vložit svoji pravou nohu, ale přesto balón končí u pravé tyče jeho branky – 1:0. (so) Za další dvě minuty zachytáváme mizernou soupeřovu rozehrávku a Pody opět může jít do vápna tentokráte z pravé strany. Bohužel poté místo příhry na s ním sprintujícího Spíšu, bere vše na sebe a jeho pokus prolétá metr kolem vzdálenější tyče. Hra se přelévá ze strany na stranu, ale zatímco náš tým má několik možností k ohrožení hostující branky, soupeře do nějakých vážnějších příležitostí zatím nepouštíme. Ve 20. minutě letí další balón do soupeřovy obrany a poslední z hostujících zadáků ho trestuhodně míjí. Toho okamžitě využívá Spíša, který se tak rázem ocitá za zadními řadami soupeře. Hostující gólman si vystupuje ze své branky, a i proto Spíša volí zakončení z hranice šestnáctky. Brankář si opět na letící projektil sáhne, ale nestačí to. Koule opět končí u jeho pravé tyče – 2:0. (so) Hned v další minutě podnikáme rychlou akci po naší pravé straně. Pody posílá balón od pravé lajny do běhu Spíšovi, a poněvadž gólman nevybíhá proti míči, má naše tykadlo možnost vletět do hostující šestnáctky. Spíša to sice má již poněkud z úhlu, ale vhodnější variantou by v tuto chvíli bylo pokusit se zakončit. Takto jeho příhra na zadní tyč na obsazeného Víťu nepřinesla žádné ovoce, i když hostům poněkud zatrnulo, protože jeden ze zadáků při odkopu před dotírajícím Víťou div, že nenapálil balón do vlastní branky. Ve 30. minutě Pody s Dejvem rozehrávají roh na krátko a poté již jen sledujeme Podyho, kterak hned ze tří soupeřů dělá solné sloupy, navádí si kouli do šestnáctky a pálí. Hostující gólman si ale výborně pokrývá svoji bližší tyč. Následný roh posíláme ideálně na malé vápno, ale poněvadž mu naši hráči spíše uhýbají, míč bez povšimnutí pouze prolétne celou šestnáctkou. Ve 33. minutě si hosté vytvářejí obrovskou příležitost, když nám utíkají po pravé straně. Na následnou zpětnou příhru do šestnáctky si nabíhá osamocený soupeř, který ale v megašanci pálí pouze metr vedle pravé tyče naší branky. Ve 35. minutě podniká pro změnu rychlý útok náš tým. Spíša posílá příhru z pravé strany na nabíhajícího Víťu. Ten si ale kouli ťukne do šestnáctky až příliš, takže svůj pokus na dlouhou nohu sice dostává kolem vybíhajícího gólmana, ale slaboučký míč dokáží dobíhající zadáci vykopnout ze své branky. Hosté jsou v těchto chvílích aktivnější a zle nás tlačí před šestnáctku. Je to způsobeno hlavně tím, že nedokážeme déle podržet balón a rychle o něj přicházíme. Bráníme se silou vůle – navíc Dejv musí na pár minut ze hřiště kvůli ošetření. Ve 43. minutě se náš kapitán vrací na hrací plochu zrovna ve chvíli, když se nám daří získat balón. Dostává přesný pas do běhu, což je několik posledních minut jev přímo nevídaný, a tahá míč z pravé strany do vápna. Tam již situaci vyřeší ideálně. Místo zakončení posílá kouli na zadní tyč sprintujícímu Podymu, s nímž se nikdo nevrací, takže náš snajpr vcelku pohodlně doklepává balón do odkryté hostující svatyně – 3:0. (so) Na tento dárek, již hosté odpověď do konce poločasu najít nedokáží. Půlhodinu jsme byli lepším týmem, ale konec poločasu jsme se začali utápět v nepřesnostech, čehož soupeř naštěstí využít nedokázal – naopak třetí vstřelená branka pořádně otupila rostoucí tlak Doubravky. Pokud zůstaneme koncentrovaní i po přestávce, zápas můžeme dovést ke zdárnému konci.

Ve 48. minutě začíná trenér Dejmek protáčet sestavu. Místo Příby si jde svoji letošní premiéru odbýt Slávista. V 53. minutě Maxim střídá Podyho a za další dvě minuty Kóďa Víťu. V 56. minutě jeden ze soupeřů tvrdě zastavuje Dejva a za svůj zákrok vidí žlutou kartu. Nařízeného přímáku se ujímá právě Dejv. Jeho centr není příliš povedený a letí z pravé strany na přední tyč. Tam ale hostující gólman letící kouli trestuhodně promáchne a odražený míč míří vedle pravé tyče. Tam si ho ale dobíhá Graslík, který je ve správnou dobu na správném místě a takřka z nulového úhlu ho doklepává pod víko – 4:0. (so) Hosté se sice snaží s výsledkem něco udělat, ale naši hráči mají utkání alespoň pro zatím pevně v rukou. V 62. minutě jde také premiérově na hrací plochu Grunclík, který střídá Lukyho. V 65. minutě jde dolů také naše druhé útočné tykadlo Spíša a místo něj jde ukázat své umění Jiří. V 70. minutě vystihuje špatnou rozehrávku soupeře Dejv a jeho vpád do vlastní šestnáctky zastavuje jeden ze soupeřů žlutým zákrokem. Nařízený přímák z levé strany před šestnáctkou posílá Dejv přímo na branku na vzdálenější tyč, ale bohužel razítkuje pouze břevno hostujícího zařízení. V další minutě rychle vhazujeme aut z levé lajny a hosté na tuto herní situaci nereagují včas. Balón tak letí k volnému Maximovi, který ho tahá k levé brankové čáře a vzápětí posílá přízemní míč přes celé malé vápno na zadní tyč. Tam výborně čte hru Grunclík, který je přesně tam, kde má být, a poněvadž daleko široko není žádný další hráč, nemá nejmenší problém při svém desetiminutovém účinkování ve výběru staršího dorostu strhnout pozornost na svoji osobu a vstřelit svoji premiérovou trefu do odkryté soupeřova branky – 5:0. (so) Je tady zároveň čas prostřídat gólmany. Místo dnes spolehlivého Faltyho tak mezi tyče míří Sklínka. V 73. minutě se do balónu z nějakých 25ti metrů opírá Dejv, ale dnes mu zkrátka není souzeno. Jeho utěšený pokus pouze láme břevno soupeřovy branky. Oba týmy jsou s výsledkem utkání srozuměny, a tak se zápas prakticky již jen dohrává. V 80. minutě se místo pracanta Kopyho na hřiště vrací Víťa. Za další dvě minuty má Dejv ještě jednu možnost protrhnout dnešní střeleckou smůlu. Nabíhá si k levé tyči soupeřovy svatyně, kam letí zprava nadýchaný centr. Je sice sám před brankou, ale také již poněkud v záklonu a tak balón místo do prázdné branky naopak odhlavičkovává daleko do pryč. Odměnou je mu pozvánka na lavičku, když ho nahrazuje Luky. V 85. minutě tady máme ještě jedno vynucené střídání, když místo Maxima, který má problémy s dýcháním (že by nedostatek nikotinu?), musí na hrací plochu Příba.

Máme za sebou z naší strany další vydařené utkání. I když jsme se dnes nevyvarovali několikaminutových herních výpadků, opět nás zdobila bojovnost a chuť do hry. Těžkému soupeři se nám povedlo vnutit naši hru, ale hlavně jsme se uklidnili vstřelenými brankami. Nezbývá než doufat, že i na možný nepříznivý vývoj zápasu dokáže náš tým adekvátně zareagovat. Další pozitivum je, že se dnes chtěli ukázat a ukázali i hráči z lavičky, kteří po přestávce pokračovali v nastoleném trendu utkání. Nyní máme konečně více času doléčit šrámy a připravit se na další kolo. Tachov je sice aktuálně v dolní polovině tabulky, ale všichni máme na paměti, jak těžká utkání jsme odehráli v minulých sezónách právě na půdě našeho příštího soupeře. Proto je třeba znovu se plně koncentrovat na tento jistě náročný zápas. Tak za týden Tachóóóv.