3.9.2014 15. kolo KPSD

sestava: Faltus (8), Přibáň (7), Grasl (8), Dušák (8), Janda F. (9), Milan (8), Lintner (9), Kopač (9), Dušička (9), Spišský (9), Podolník (8)

lavička: Kodar (6), Janda (-), Vokhmintsev, Konárek, Gruncl, Sklenář

branky: Podolník 2x, Spišský, Lintner, Dušička

V dnešním středečním podvečeru sehrál náš All-Stars team další z náročných utkání proti těžkému soupeři. Dosavadní klatovské výsledky budily velký respekt a naši hráči, pokud hodlali uspět, museli k zápasu přistoupit úplně jinak než v sobotu v Přešticích. Trenér Dejmek přijel díky svým pracovním povinnostem až krátce před začátkem zápasu, a tak se motivačního proslovu ujal zastupující protektor Šlechta.

Jednu z klíčových situací sledujeme hned v úvodní minutě mače. Falty otálí se svým odkopem poněkud více než obvykle. Nechá si doběhnout jednoho z hostujících hráčů nebezpečně blízko a snad ze dvou metrů se mu ho podaří neskutečně nakouřit. Odražený balón dostává soupeř pod svoji kontrolu, a i když se ho náš gólman snaží vytlačit ze střeleckého úhlu, protihráči se podaří ideální příhra na zadní tyč naší branky. Tam přibíhá další z klatováků, který nechává svého strážce za sebou, pořádně natáhne, aby si svoje zakončení řádně vychutnal a … ke zděšení svému i jeho spoluhráčů balón od jeho kopačky prolétá metr nad naší prázdnou brankou. Situace podobná té z památného letošního jarního zápasu proti Doubravce, kdy za stavu 3:1 pro soupeře jeden z protihráčů podobným způsobem zazdil tutovku, což se poté ukázalo jako rozhodující moment vlastně celé sezóny. I dnes, ač hned v první minutě utkání, měla tato soupeřova exhibice obrovský dopad na další průběh střetnutí. Náš muž bez nervů se totiž ve své brance vcelku rychle oklepává ze své kulišárny a v 5. minutě posílá dlouhý balón, který přeskakuje hostující obranu. Spíša s Podym jdou okamžitě vracejícím se soupeřovým zadákům po krku. Jako vítěz z tohoto minisouboje vybíhá s koulí u nohy Pody. Obtěžován soupeři postupuje z pravé strany na gólmana, ale přesto se mu daří poslat kolem něj přízemní balón až k levé tyči – 1:0. (so) Postupně se dostáváme k několika rohům, ale Podymu se povede centr až při tom v 10. minutě. Trochu přetažený míč letí na hranici malého vápna, kde operuje Graslík, který zkouší pálit. Jeho pokus je sice zblokován, ale přímo ke Spíšovi, který vzápětí prostřeluje vše před sebou – 2:0. (so) Našemu Iron Manovi je tak konečně uznán první platný gól v letošní sezóně. Praktikujeme celoplošnou nátlakovou hru, se kterou mají hosté velké potíže. Daří se nám vyhrávat osobní souboje a přicházejí i další šance. Bohužel Podymu s Bejkem chybí při jejich velkých příležitostech větší tah na letící ideální balóny. Ve 21. minutě se k dlouhému míči na pravé straně opět dostává Pody a zkouší zaskočit hostujícího gólmana technickou střelou z pravého rohu soupeřovy šestnáctky. Z brankáře sice statistu dělá, ale jeho pokus končí pouze na vzdálenější spojnici tyče a břevna hostujícího zařízení. Ve 25. minutě má klatovská obrana opět problémy s Faltyho dlouhým výkopem, čehož využívá Spíša, který střelou z první trefuje vzdálenější levou tyč soupeřovy svatyně. Ve 29. minutě si zabíhá za hostující obranu Pody tentokráte z pravé strany a zkouší přehodit vybíhajícího gólmana. Jeho úmysl se mu sice daří, ale míč je příliš pomalý, takže dobíhající zadáci kouli dostihují ještě před brankovou čarou. V další minutě Spíša sprintuje po pravé lajně a svojí příhru adresuje nabíhajícímu Podymu. Ten si píchne míč kolem vybíhajícího gólmana, ale jeho pohyby poté postrádají koordinaci, takže odkrytou branku zbrkle míjí o pověstných pár čísel. Ve 39. minutě Pody nepolevuje ve své aktivitě a hrne se po levé straně do soupeřovy šestnáctky. Bránící soupeř ho ve snaze zabránit mu v dalším postupu zkosí – penalta. Míč si bere Dejv a s pořádnou dávkou štěstí propálí zasahujícího brankáře, který riskuje správnou stranu, ale Dejvův razantní pozdrav mu projde mezi rukavicemi – 3:0. (so) Soupeřovi hráči jsou z dosavadního průběhu utkání poněkud konsternováni a svoji roli začínají hrát emoce. Jeden z hostů tak vidí žlutou kartu, když zakopnutím balónu vztekle reaguje na přerušení hry. A hned vzápětí, když Bejk využívá zaváhání jednoho ze soupeřů, je tady další žlutý napínák za stažení našeho rozbíhajícího se křídla. V poslední minutě první půle si pouští pusu na špacír další z protihráčů a znovu si musí prohlédnout žlutou barvu hezky zblízka. Naši hráči po přečkání úvodní hostující megagigaterašance se rozvzpomněli na hru, se kterou se prezentovali v úvodním utkání sezóny a stali se pány na hrací ploše. Zápas ale ani zdaleka rozhodnutý není. Je třeba hlavně nepolevit v koncentraci.

První minuta druhé půle nás o pořádný kus posouvá k vysněným třem bodům. Dejv ze středu hřiště posílá nabídku rozběhnutému Bejkovi, který míří do soupeřovy šestnáctky z levé strany. Ještě ale než se do vápna dostane, dává zelenou svojí pověstné levačce. Jeho pumelice sice míří do prostoru, kde se na zákrok připravuje hostující gólman, ale ten než dokáže nastavit rukavice, koule je již dávno v jeho síti – 4:0. (so) Ve 48. minutě po tom, co pořadatelé zazáplatovali Bejkem protrženou síť, si Graslík před vlastní šestnáctkou vyšlápne na pronikajícího soupeře a sudí dává žlutý flek na hru i na Graslíka. V 57. minutě, jak se bohužel stává tradicí, je tady čas pro Spíšovu zdravotní pauzu. Jeho místo zaujímá Kóďa. Kontrolujeme hru a v 65. minutě vidí další ze soupeřů za nemístné komentáře žlutou kartu. V další minutě se žlutí také na naší straně, když Duši zabraňuje na pravé straně dalšímu postupu jednoho ze soupeřů. V 70. minutě vyfoukaného Příbu střídá Víťa. V 74. minutě Kopy středem hřiště vybízí k pohybu Podyho, který je u balónu přeci jen o něco dříve než vybíhající gólman. Našemu snajprovi se poté podaří balón píchnout kolem padajícího brankáře až do sítě – 5:0. (so) Ještě než trenér Dejmek připraví další střídání, sudí poněkud překvapivě utkání končí.

Dnes jsme byli svědky z naší strany dalšího výborného výkonu. Našich hráčů bylo plné hřiště, ale pokud bychom v úvodu utkání po naší chybě inkasovali, zřejmě bychom sledovali poněkud jiné utkání. Ze soupeře jsme měli vzhledem k jeho dosavadním výsledkům velký respekt, ale na hrací ploše naši kopáči hostům nic nedarovali a dokázali jim náročnou hrou vnutit svůj způsob boje. Opět se ukazuje, že dokážeme podat opravdu vynikající zodpovědný výkon. Je třeba se ale v naší hře vyvarovat výkyvů. Náš příští tradiční velký soupeř Senco zatím nedosahuje obvyklých výsledků, ale na náš tým se jistě jako vždy výborně připraví. Nezbývá nám znovu odmakat další utkání od začátku až do konce. Potom si konečně po dvou týdnech od velkého zápasového vytížení alespoň trochu oddychneme. Tak doufejme, že opět bude platit – můj dům – můj hrad.