30.8.2014 2. kolo KPSD

sestava: Sklenář (7), Přibáň (5), Grasl (7), Dušák (6), Janda F. (7), Milan (6), Lintner (7), Kopač (5), Dušička (7), Spišský (8), Podolník (6)

lavička: Vokhmintsev (5), Konárek (4), Mader (6), Abelovszki (5), Faltus (-)

branky: Podolník, Dušička, Mader

Úvodní anglický týden jsme zakončili utkáním v Přešticích. Ve středečním zápase naši hráči příliš nepřesvědčili, takže dnes jsme chtěli hru určitě zlepšit a hlavně být střelecky produktivnější. Určitou čáru přes rozpočet trenéru Dejmkovi udělala Šípková Růženka od našich západních hranic (Víťa Janda), která se prostě ráno nedokázala vzbudit. Do základu tedy šel Dušák a také Sklenář, abychom v zápasech, které jdou na začátku sezóny v rychlém sledu za sebou, více rozložili síly.

Začátek zápasu se nese ve znamení oboustranně opatrné hry. Náš tým se ale osměluje jako první a začínají přicházet i šance. V 9. minutě si Spíša obhazuje protihráče na levé straně a kvapí do šestnáctky. Daří se mu přihrát Podymu, který se ve vápně ocitá chvíli sám. Jeho střelecký pokus z velmi nadějné pozice je ale mizerný a zcela postrádá razanci, takže gólmanovi se stačí pro balón pouze shýbnout. Hned v další minutě znovu Pody posílá z pravé strany z nějakých 25ti metrů tentokráte o poznání nepříjemnější navštívenku, se kterou má domácí brankář velké problémy. Musí se natáhnout jak dlouhý tak široký a tvrdou střelu vyráží od vzdálenější tyče na roh. Následný roh z levé strany Pody zakroutí ideálně na zadní tyč, kterou letící míč trefuje. Bohužel u tyče není připraven nikdo z našich hráčů a tak se gólmanovi, který stojí na brankové čáře, balón odráží přímo do náruče. Ve 12. minutě si domácí hráči vytvářejí obrovskou příležitost, když se jim podaří vymyslet krásnou ulici mezi našimi zadáky a jeden ze soupeřů jde z levé strany sám na vybíhajícího Sklínku. Toho se pokouší přehodit, ale v jasné šanci naštěstí pro náš tým selhává, když jeho oblouček končí metr vedle vzdálenější tyče naší branky. Máme sice více ze hry, ale naše snažení zatím nepřináší žádné ovoce. Ve 27. minutě Kopy středem hřiště ideálně vysouvá Dejva, když mu posílá krásný balón mezi místní zadáky. Ten při svém samostatném nájezdu dělá kličku gólmanovi, který našeho špílmachra přeci jen lehkým kontaktem poněkud vychýlí z jeho pozice, takže Dejvovi trvá o pověstný okamžik déle, než může kouli zasunout do prázdné branky. Dva z domácích zadáků mezitím skluzem dojedou do vlastní branky a daří se jim v poslední možné chvíli Dejvovo zakončení vyrazit z brankové čáry na roh. Ve 31. minutě jsme se sice několikrát pokoušeli zakončit, ale razítko musel přidat až Pody, který se do balónu opírá z nějakých 25ti metrů. Jeho střela ze středu hřiště letí k levé tyči, a i když si domácí gólman na balón sáhne, koule končí v síti – 1:0. (so) Hned v další minutě má Pody možnost jít zleva do šestnáctky soupeře, což také činí. Škoda, že si nevšímá Spíšu, který se mezitím zbavuje svého strážce a nabíhá mu do volného prostoru. Takto jeho střela končí dva metry vedle zadní tyče. A Pody v krátkém sledu do třetice. Ideálně se nám daří propíchnout míč za obranu soupeře a Pody může jít sám na gólmana. Tomu dělá kličku na levou stranu, a i když je již poněkud z úhlu, zívá před ním prázdná branky jako vrata. Bohužel Pody je příliš zbrklý a nedokáže zkoordinovat své pohyby, takže prakticky vůbec netrefuje balón. Domácí hrozí pouze ze standardek. Jednu z nich ve 36. minutě od našeho levého rohového praporku posílá do středu naší šestnáctky, kde absolutně pozapomínáme na jednoho ze soupeřů, který ale hlavičkuje metr nad naši branku. Hra je nyní velmi neurovnaná a v našich řadách je více zmatku než bychom rádi viděli. Naštěstí nás vysvobozuje situace dvě minuty před přestávkou. Dejv středem hřiště přihrávkou za obranu ideálně vysouvá Bejka, který na rozdíl od svých spoluhráčů volí střelu z hranice šestnáctky. Poněvadž je jeho střela razantní a hlavně přesná, musí si domácí gólman pro balón dojít do své branky k pravé tyči – 2:0. (so) Domácí tým je sice houževnatý, ale nás opět sráží malá produktivita, poněvadž šance si vytvořit dokážeme. Uvidíme, jestli nám dnes neproměněné šance nebudou mrzet.

Do druhé půle nastupuje Rest místo Spíši, jehož problém se stehenním svalem se stává obehranou písničkou. Domácí hráči důrazně povzbuzováni svými trenéry přidávají na důrazu a hra se opticky vyrovnává. Do šestnáctek se ale balón dostává pouze sporadicky. V 58. minutě zahrává Pody konečně pořádný roh z pravé strany. Míč se po několika odrazech v domácím vápně dostává k volnému Dejvovi, který ale pouze trefuje gólmana postávajícího na brankové čáře. V 67. minutě Duši špatně řeší situaci, když místo zahrání balónu do autu, nechá kouli dojít až k naší brankové čáře. Tam bohužel o něj přichází a ve snaze zabránit soupeřovi v dalším postupu, ho trefuje. Nařízenou penaltu vybraný exekutor napálí nekompromisně do středu branky, takže Sklínka, který volí stranu, je bez šance – 2:1. :-@ Je tady situace, ve které jsme být rozhodně nechtěli. Nabuzený soupeř chytl slinu a nám chybí více klidu při práci s balónem. Podyho střídá Maxim. Za další dvě minuty jde na hrací plochu Oskar místo Příby. V 73. minutě se nám po levé straně daří vysunout Maxima, který si to namíří do domácího vápna. Bohužel jeho střela opět trefuje pouze gólmana. V 76. minutě Resta, kterého balón dnes příliš neposlouchá, střídá Jiří. Za další dvě minuty trenér Dejmek vyztužuje naši sestavu, když na hřiště vrací Podyho se Spíšou. Ven kráčejí Luky s Maximem. V 84. minutě se ale Maxim na hrací plochu vrací místo nevýrazného Jiřího. V 88. minutě se nám daří kombinovat u domácího levého rohového praporku. Balón se poté odráží k Dejvovi, který je sice z úhlu, ale má před sebou již jen prázdnou branku, kterou trestuhodně míjí. V další minutě, když domácí již hodně riskují a otevírají své zadní řady, se nám konečně podaří naši akci dotáhnout až do konce. Maxim má ve středu hřiště dost času, aby našel na levé straně naběhnutého Podyho, kterému se podaří přes jednoho ze soupeřů propasírovat balón na druhou stranu šestnáctky. Tam se objevuje úplně pozapomenutý Oskar, který si kouli postrčí a s notnou dávkou štěstí posílá míč pod tělem zasahujícího gólmana do sítě – 3:1. (so) V poslední minutě ještě Rest střídá Maxima.

Zápas jsme si podobně jako v Horšovském Týně sami zkomplikovali neproměňováním našich příležitostí. Potom stačí jedna dvě chyby a začínáme se bát o výsledek. Utkání nezastihlo některé naše hráče v ideálním rozpoložení. Domácí hráči nás v některých fázích zápasu předčili bojovností a nasazením, což není dobrá vizitka. Tři body, pro které jsme si přijeli, jsme ale získali. Klatovy – náš následný středeční soupeř, bude dle dosavadních výsledků zřejmě ale úplně jiný level. Pokud budeme chtít uspět, musíme k tomuto utkání přistoupit podobně jako proti Rokycanům. Rozhodovat bude každá chyba i proměněná příležitost.