Úvod » 2014/2015 » Mimozápasové akce

Letní soustředění Železná Ruda 2014

publikováno 03.08.2014 (aktualizováno 31.07.2015)

26.7. - 3.8.2014 Železná Ruda

starý: Abelovszki, Černý, Dušák, Dušička, Grasl, Gruncl, Faltus, Filipovský, Hampl, Janda F., Janda V., Kodar, Kopač, Mader, Milan, Podolník, Přibáň, Rossmann, Šebesta, Toman, Vokhmintsev

mladý: Bušek, Cába, Gashi, Holík, Jílek, Karpíšek, Kolář, Kopáček J., Kopáček L., Krejčí, Krob, Kutlák, Matoušek, Puchoň, Řehoušek, Troníček, Vokáč, Zavalaný, Ženíšek

Opět stojíme na prahu další fotbalové sezóny. A jako v předchozích letech i tato sezóna pro nás začala pekelným letním soustředěním. Na Železnorudských Samotách se prostřídaly oba naše nově se tvořící dorostenecké týmy. Každý soubor se v překrásné Šumavské přírodě potil dlouhých pět dní.

Počasí nám přálo, bicykly jakžtakž fungovaly a našim kopáčům se zranění naštěstí zatím vyhnula. Poněvadž hřiště v Železné Rudě bylo v rekonstrukci, využívali jsme přivezených kol a dojížděli 4 km do nedaleké Bavorské Rudy na místní hrací plochu. Tréninky v zemi aktuálních mistrů světa byly náročné, ale členy obou souborů je třeba pochválit, poněvadž se do přípravy vskutku poctivě opřeli. Pro některé jedince bylo kupodivu kolo zřejmě doposud neznámým prvkem. Pohled na ně, kterak při jízdě z lehkého kopce mají zařazený nejlehčí převod, byl skutečně fascinující. Boj o místo v základní sestavě začal již nabírat na obrátkách. Jak jinak si vysvětlit, že jeden z mlaďasů na trenérův pokyn skočí do regenerační nádrže, a až poté, když se plácá ve vodě, zahlásí, že neumí plavat.

Po absolvovaném soustředění budou nyní následovat každý týden klasické tréninky na Prazdroji, které budou prokládány přípravnými zápasy. V soutěži jsou letos tentokráte pouze ty týmy, které dokázaly obsadit obě dorostenecké kategorie. Oba naše celky tedy nejdříve dvoukolově odehrají 18 zápasů, a poté se tabulka rozdělí na dvě pětice, které absolvují nadstavbu. Bohužel podrobnější informace o započítávaných bodech atd. nejsou v současné chvíli ještě známy.

Máme po loňské úspěšné sezóně co obhajovat, což bude obrovsky těžké. Na Šumavě jsme první důležitý krok už udělali. Teď je potřeba, aby si pokud možno vše posedalo a trenérský soubor se pokusil najít ideální sestavu. Tak tedy opět do tvrdé práce.

Tréninková jednotka - starý

29.7.2014

8 km cyklovýlet do Bavorské Rudy – omrknutí místního hřiště

17 km cyklovýlet na Gerlovu Huť a zpět

sjezdovka – kruhový trénink zaměřený na rychlostní vytrvalost a dynamiku dolních končetin

gólman:

cviky na posílení dolních končetin a horních svalových partií

neděle

28.7.2014

Tour de Pancíř – 22 km horská etapa

hřiště – herní činnost jednotlivce, kombinace zakončená střelbou, řízená hra

sjezdovka – silová a rychlostní vytrvalost

rozvoj dynamické síly

pondělí

29.7.2014

hřiště – průpravné hry, střelba, hra na dva doteky

hřiště – střelba s obranou, hra jeden na jednoho, řízená hra

18 km výjezd na Černé jezero

gólmani:

brankářské průpravné cviky zaměřené na orientaci na brankové čáře

úterý

30.7.2014

hřiště – průpravná hra na počet přihrávek, střelba s obranou, hra jeden na jednoho se zakončením, řízená hra

hřiště – nohejbal, střelba po souboji, průpravný jakoby fotbal

sjezdovka – rozvoj střednědobé vytrvalosti

gólmani:

rozvoj obratnosti, chytání vysokých míčů pod tlakem

středa

31.7.2014

Belvedér – rychlostní vytrvalost – 300m pyramida

Tréninková jednotka - mladý

středa

31.7.2014

sjezdovka – rychlostní vytrvalost – 10 x 300 m

Šumavské cyklotoulky – 19 km – Špičácké sedlo, Hofmanky, Gerlovka

čtvrtek

1.8.2014

hřiště – rozběhání s míčem, ukázkové protažení, rychlostní soutěže, hra 1 na 1, herní činnosti jednotlivce, hra 3 na 3

hřiště – rozběhání s míčem, HČJ – kličky, přihrávky, střelba, centry, fotbal 5 na 5

posilování se zaměřením na dolní končetiny

pátek

2.8.2014

hřiště – rozběhání s míčem pro 3 týmy, rychlost – žebřík a kužele, člunkové běhy s míčem, průpravné hry

Tour de Pancíř – horská etapa – 25 km

cca 2,5 km výklus, protažení celého těla dle návodu trenéra Sulka

3.8.2014

Bavorské cyklotoulky – 18 km, bosá liga

hřiště – rozběhání ve dvojicích, nácvik kliček a střelba, hra

neděle

4.8.2014

zahřátí, hra

Obrázky k článku

Album nebylo nalezeno. Zkontrolujte správnost adresy alba na Google Picasa.